Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

AT ierosināta kasācijas tiesvedība lietā par šautuves ierīkošanu Bauskas novada Iecavā

Augstākajā tiesā (AT) ierosināta kasācijas tiesvedība par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru tā noraidījusi uzņēmējas Tatjanas Ņeploho sūdzību par toreizējās Iecavas novada domes lēmumu neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”, aģentūra LETA noskaidroja AT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik lietas izskatīšanas datums nav zināms.

T. Ņeploho administratīvajā tiesā pārsūdzēja toreizējās Iecavas novada dome lēmumu neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”. Tiesa lēma Ņeploho pieteikumu noraidīt. Ņeploho iesniedza apelācijas sūdzību, bet arī apgabaltiesa viņas sūdzību noraidīja.

Lēmumu neļaut ierīkot šautuvi pašvaldība savulaik pieņēma, ņemot vērā būvvaldes, ministriju un citu iestāžu atzinumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
No 2020. 18. maija līdz 18. jūnijam norisinājās publiskā apspriešana par trešās kategorijas atklātās šautuves darbības izvērtēšanu. Iecerētā šautuve atrastos nekustamajos īpašumos «Sildedži» un «Prelūdes» Iecavas pagastā. Izraudzītajai vietai ir ērta piekļuve no A7 maģistrāles un Rīgas lidostas (caur Plakanciemu un Jaunmārupi).

Sporta šautuves darbības rezultātā sagaidāms troksnis, kas ietekmētu apkārtējo lauku viensētu iedzīvotājus, tādēļ Bauskas novada būvvalde, lai pieņemtu lēmumu par šo būvniecības ieceri, izsludināja publisko apspriešanu. Viedokli anketās izteica 458 respondenti, tai skaitā 98 ārpus toreizējā Iecavas novada dzīvojošie.

Ieceri atbalstīja 104, tai skaitā 74 ārpus novada dzīvojošie, daļēji atbalstīja viens, neatbalstīja 353 iedzīvotāji, tai skaitā 24 ārpus novada dzīvojošie.

Pašvaldībā skaidro, ka arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests (VVD) pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka Ņeploho un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan VVD, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests.

Jau ziņots, ka trešās kategorijas atklāto šautuvi bija plānots izvietot 12,8 hektāru teritorijā. Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu bija plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpotu par šāviņa uztvērējvalni. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Šautuvi bija plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpotu kā papildu trokšņu un drošības barjeras. Objektā tika paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālajos tīklos vietējie iedzīvotāji pauda bažas, ka šautuve radīšot pārāk lielu troksni.

Izmantoti publicitātes foto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Trokšņi no sporta plintēm…ha-hā !!! Ko tad jāteic ĀDAŽU iedzīvotājiem? Tur caurām dienām armijas poligonā blīkšķina ne pa jokam? Reizēm pat Saulkrastos māja nodreb un trauki nošķind…
  Manuprāt pret sportistiem, medniekiem, jaunsargiem, zemessargiem iebilst šaurs interešu pulciņš.

 2. Vai tā dāma ir sportiste, medniece, jaunsargs, zemessargs? Kas viņa ir? Kāpēc viņai vajag šautuvi? Hamasam, zaļajiem ar plankumiem, vietējam Mocartam, kāds ir teorētiskais, politiskais, ekonomiskais pamatojums? Lai stāda kartupeļus, būs visiem mierīgāk. Bauskā ir šautuve, pietiek. Armija un zemessardze pati tiks galā.

  1
  1
 3. Varbūt šajā gadījumā dominē prasta skaudība, ka tantuks var uzbūvēt sakarīgu šautuvi trenniņiem Latvijas aizstāvjiem X-stundā ? Un, pat rīkot starptautiskas sacensības , (kas Iecavai noderētu finansiāli) Jebšu , šiem iebilduma cēlājiem ir …pretēji mērķi, attiecībā uz mūsu drošību?
  Nenoliedzu, ka Bauskā ir šautuve, bet…ne katram jaunietim ir laiks pavadīt ceļā turpu-šurpu un ceļa izdevumi ne katram pa kabatai.

 4. Nu,nu.Krievijas pilsone būvēs šautuvi Latvijas aizstāvjiem X stundā.Smiekli nenāk?

 5. Par to Krievijas pilsoni – vai tiešām” pilsone” , jebšu tikai Latvijai lojāla krievu tautības persona? Un…kādā veidā mūsu jauniešu trenniņu placis varētu atbalstīt iebrucējus, pēc Jūsu teiktā? Vai tiešām domā, ka mūsu puiši ir tik tizli, ka ņems plinti aiz ”otra gala”? Izklausās pēc naida kurināšanas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.