Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Atjaunota elektroapgāde visiem klientiem Valles, Kurmenes un Bārbeles apkaimē

Pēc stiprā vēja nodarītajiem postījumiem elektroapgāde Valles, Kurmenes un Bārbeles pagastā šodien atjaunota, apliecināja uzņēmuma “Sadales tīkls” pārstāve Alīna Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka naktī uz 3. janvāri Latvijā bija spēkā dzeltenais brīdinājums par vēja brāzmām 15-19 m/s, vietām 20-22 m/s. Vietumis vējš izraisījis bojājumus elektrotīklā, tostarp arī Bauskas novadā. Īsi pēc plkst.2.30 tika reģistrēts vēja radīts bojājums, traucējot elektroapgādi aptuveni 500 klientiem Valles, Kurmenes un Bārbeles pagasta apkaimē. Bojājums notika, koka zariem saskaroties ar elektrolīniju.

A.Kozlovska skaidro, ka a/s  “Sadales tīkls” operatīvā darba brigāde uzreiz sāka bojājuma novēršanas darbus. Īsi pēc plkst.6:50 elektroapgāde tika atjaunota visiem traucējumā iesaistītiem klientiem.

“Elektrotīklu nevar pilnībā pasargāt no avārijas bojājumiem, un stipra vēja laikā visvairāk apdraudētas ir neizolētas gaisvadu elektrolīnijas. Lai iespējamos bojājumus preventīvi novērstu, “Sadales tīkls” ik gadu no potenciāli bīstamiem kokiem un krūmiem attīra elektrolīniju trases. 2022. gadā vairāk nekā 150 km garumā iztīrītas elektrolīniju trases Bauskas novadā. Šie darbi ir būtiski kvalitatīvākai elektroapgādei, tāpēc uzņēmums aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret to nepieciešamību,” teic A. Kozlovska.

Tāpat “Sadales tīkls” turpina ieguldīt līdzekļus pret laikapstākļiem noturīga elektrotīkla attīstībā visas valsts teritorijā. Jau pašlaik vairāk nekā 60% elektrotīkla ir attīstīti izolētā veidā, izmantojot pazemē ieraktas kabeļlīnijas un izolētas gaisvadu līnijas, bet līdz 2031. gadam ieplānots 100% izolētā veidā attīstīt visu zemsprieguma elektrotīklu. Savukārt ar šo gadu 100% izolētā veidā plānots sākt arī vidējā sprieguma elektrotīkla attīstību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Vai ST pārvades rēķinus samazinās par laiku, kamēr nenotika elektrības pārvade un vadi netika “deldēti”?

  2. Un kas tad bija šonakt, naktī uz 3.janvāri, ka nebija Vallē elektrība? Vēju nemanījām.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.