Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Augs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un padomes sēdē apstiprinājusi SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu sadzīves atkritumu poligonā «Brakšķi» ievestajiem nešķirotajiem sadzīves atkritumiem (NSA). Salīdzinot ar spēkā esošo, jaunais tarifs ar dabas resursu nodokli (DRN) no šā gada 16. oktobra būs par 46% jeb 40,37 eiro par tonnu lielāks (pie DRN likmes 95 eiro/t).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novadā jaunais tarifs attieksies uz NSA, kas sadzīves atkritumu poligonā «Brakšķi» tiek nogādāti no Iecavas pilsētas un pagasta, Rundāles, Svitenes, Viesturu, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagasta. Pašlaik atkritumu poligonā «Brakšķi» ievestajiem NSA tiek piemērots tarifs 87,58 eiro/t (pie DRN likmes 95 eiro/t). SPRK apstiprinātie tarifi ir bez pievienotās vērtības nodokļa.

Komersants tarifa projektu iesniedza saistībā ar izmaksu pieaugumu.

Vecumniekos privātmāju īpašnieki jau saņēmuši vēstuli no atkritumu apsaimniekotājas SIA «Eco Baltia vide», ka izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m³ konteinera izvešanas reizi būs 6,74 eiro (ar PVN 21%) līdzšinējo 5,34 eiro vietā.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. kuriem augs, bet kuriem neaugs, jo redzot kārtējo cenu lēcienu pakalpojumam, daudzi, iespējams, pievienosies tiem, kuru izmestos atkritumus savāc Viizi Urbam darbinieku pienākuma veidā, vai arī vienreiz gadā- Lielajā talkā

  2. No iedīvotājiem ņemam maksu par kubikmetru , nododam tonnās , vai 0,24 kubu konteinerā ir 240 kg?

    18
  3. Ieberam konteinerā nepresētā veidā, auto konteinera saturu sapresē. Par kādu kubikmetru mēs maksājam?! Presētu vai nepresētu?! Poligonā atkritumus nodod tonnās?! Mūs APKRĀPJ trīsreiz!!! Presēts, nepresēts kubs, kubs un tonnas ar nezināmu presēta (nepresēta) kuba tilpummasu, pēc vajadzības pierakstītas tonnas vai kubi. Kad tiesās BLĒŽUS!!! VS kā zutis locījās par šiem jautājumiem un tagadējais superkuks jeb urbāņi turpina tradicionālo BLĒDĪBU!!! Daži čakarē tūkstosus!!! Viņi nebaidās???

  4. Visiem ” gudriniekiem” iesaku apskatīt getliņu mājaslapu, kur skaidri rakstīts, ka tur atkritumus pieņem par 163 eur tonnā.. Ja par 0.24m3 konteineri jums paņem 8 eur, tad nu nekādi tur nav 240kg! Jo tad tas maksātu apm 1/4 daļu no 163 eur plus savākšana un transports..

  5. Tikai nevajag “liet” , ka uz atkritumu presētiem, nepresētiem kubiem, kas pārvēršas tonnās un šķirošanu, nešķirošanu, konteineru skaita samazināšanu, savlaicīgu neizvešanu vai pustukšu nevajadzīgu izvešanu nesanāk pārmērīga ” varka”. Alkatība ir tarifu dzinējspēks.Atkritumi ir kļuvuši par “sadales tīklu” ideoloģiski un naudas izteiksmē, kaut atkritumi faktiski ir resurss skandināvu izpratnē.Tautai ir uzlikta atkritumu izvešanas ampēru, fāžu, sadales abonentmaksa. Kubu maģija rēķinā ir tikai lai būtu ailīte kurā ierakstīt sacerēto summu, jo reāli konkrēta dzīvokļa kubus neviens nemēra , neuzskaita un neuzskaitīs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.