Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Autobusa reiss no Kurmenes uz Bausku nav pieprasīts

Pieprasījums pēc šogad ieviestajiem jauninājumiem reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumos virzienā Kurmene–Bauska un atpakaļ ir niecīgs, taču pašlaik nav plānots atcelt reisus, kas ļauj kurmeniešiem divreiz nedēļā ērti nokļūt teju 50 km attālajā novada centrā. Izmaiņas ir uz pastāvīgu laiku un tiks analizētas ilgākā periodā, «Bauskas Dzīvi» informē Sanita Heinsberga, valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad pēc administratīvi teritoriālās reformas Kurmenes pagasta iedzīvotājiem par novada centru kļuva Bauska, radās nepieciešamība nodrošināt reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus no Kurmenes uz Bausku un atpakaļ. «Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka šī gada maijā tika veiktas izmaiņas maršrutā Nr.6394 Bauska–Ozolaine–Skaistkalne, kas pārtapa par maršrutu Kurmene–Skaistkalne–Ozolaine–Vecsaule–Bauska, lai no rīta cilvēki varētu aizbraukt uz Bausku; reiss no Kurmenes otrdienās un piektdienās plkst. 9.10. Tāpat arī tika mainīts maršruts Nr.6400 Bauska–Bārbele–Skaistkalne–Vārpa–Bauska (Bauska–Ozolaine–Bārbele–Kurmene–Skaistkalne), lai vakarā iedzīvotājiem būtu transports, ar ko atgriezties Kurmenē; reiss no Bauskas otrdienās un piektdienās plkst. 16.25.

ATD pētījusi pasažieru plūsmu šajos reisos un secināts, ka pieprasījums ir neliels un cilvēki šo maršrutu izmanto neregulāri. Piemēram, maijā uz Bausku devās tikai astoņi pasažieri, bet no jūnija līdz augustam – 33. Savukārt pretējā virzienā, uz Kurmeni, maijā brauca vien četri cilvēki, bet trijos vasaras mēnešos kopumā – no jūnija līdz augustam – desmit. Septembrī no Kurmenes uz Bausku devušies 13 pasažieri, bet oktobrī – pieci. Šajā laika posmā ievērojami mazāka bijusi vajadzība no novada centra mērot ceļu uz
Kurmeni; septembrī braukuši pieci, bet oktobrī – tikai divi cilvēki, liecina S. Heinsbergas apkopotie dati.

Sākumā tika norādīts, ka reiss būs eksperimentāls, bet tagad paziņots, ka tas būs pastāvīgs. Foto: www.bauskasdzive.lv

Papildu «pieslēgtais» ceļa posms Kurmene–Skaistkalne ir 13 km garš, un autobuss to veic 20 minūtēs, savukārt maršruta kopgarums no Kurmenes līdz Bauskai ir 47 km un sabiedriskajā transportlīdzeklī jāpavada 1 h 25 min. Pa ceļam esošajās pieturās, kopumā tādas ir piecas – «Zvirgzdi», «Palejas», «Andūži», «Liepas» un «Vērdiņi» –, reti iekāpj vai izkāpj kāds braucējs, novērojuši vietējie ļaudis. Kurmenei tuvajos «Zvirgzdos» un pēdējā pieturvietā pirms Skaistkalnes, «Vērdiņos» (Gvardes ciems), pa kādam vēl šad tad iekāpjot vai izkāpjot, taču pārējām pieturām autobuss brauc garām neapstājoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānis Sils, Vecumnieku apvienības pārvaldes Kurmenes pagasta nodaļas vadītājs, «Bauskas Dzīvei» apstiprina, ka otrdienās un piektdienās nodrošinātos reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus virzienā Kurmene–Bauska un Bauska–Kurmene iedzīvotāji izmanto pašvaki. Reizēm Kurmenē autobusā iekāpjot viens vai divi pasažieri, retāk – trīs, bet ne vairāk. Atsaucība ir ļoti maza. Mierinot vien apstāklis, ka tas nav speciāli izveidots reiss, bet gan esošā maršruta Bauska–Skaistkalne pārplānojums, pagarinot braucienu līdz Kurmenei.

«Sākumā nebija solīts, ka reiss būs pastāvīgs, taču nu jau vairāk nekā pusgadu tas tiek nodrošināts regulāri. Cilvēki rakstīja iesniegumu un izteica šādu lūgumu, taču nez vai paši kaut reizi autobusa satiksmi izmantojuši, lai nokļūtu Bauskā,» šaubās J. Sils, «ja Autotransporta direkcija pieņems lēmumu reisu slēgt, būšu saprotošs, jo iespēja tika dota, cilvēkiem aktīvāk vajadzēja to izmantot, lai apliecinātu, ka satiksme ar Bausku ir nepieciešama.» Pagasta nodaļas vadītājs apsver, ka loģiskāk būtu organizēt reisu pēc pieprasījuma, kā tas citviet tiek praktizēts, un tad noteiktā dienā visi, kas vēlas, varētu braukt un kārtot savas lietas novada centrā. Vēl būtu variants atstāt tikai, piemēram, piektdienu, lai pārvadātājam mazāk lieku izdevumu. Tā gluži nav, ka iedzīvotājiem ir bezizeja, cits brauc uz Bausku ar savu auto un labprāt aizvizina arī kaimiņu, dzirdēts, ka salasās kādi trīs četri cilvēki, samet naudiņu degvielai un brauc, kur vajag – darīšanās un uz veikaliem.

Bauskas virziens gan neesot pārāk iecienīts, iedzīvotāji «pa vecam ieradumam» pārsvarā tomēr dodas uz Aizkraukli, kurp ik darbdienas rītu kursē autobuss caur Valli. «Vismaz 95 procenti kurmeniešu dažādus jautājumus kārtot brauc uz Aizkraukli. Tur cilvēkiem viss zināms – gan pilsēta, gan dakteri. Bauska vairumam ir pilnīgi sveša, un to grūti lauzt. Pieļauju, ka varbūt Gvardē dzīvojošie brauc uz novada pašreizējo centru, bet Kurmenes cilvēki skatās pretējā virzienā,» situāciju raksturo J. Sils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarmīte Ķīse «Bauskas Dzīvei» pauda, ka nokļūšanai Bauskā autobusa satiksmi neesot izmantojusi ne reizi. Ja ir vajadzība kādā iestādē ko kārtot, rodot iespēju līdz novada centram tikt ar auto. «Esam vairāk saistīti ar Aizkraukli un cilvēki turp brauc kārtot gan personu apliecinošus dokumentus, gan pensijas lietas. Aizkrauklē ir arī «Swedbank» filiāle, bet Bauskā nav,» atklāj kurmeniete. Attālums līdz vienai vai otrai pilsētai ir vienāds – 47 km, arī ceļa seguma kvalitāte līdzīga – gan asfalta, gan grants ceļa posms abos virzienos ir vienlīdz garš.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. kas tie par dzungliem bildes labaja puse?????? izskatas ka neplauta zale gadus 10 jau aug

  2. Nu un tad ka uz Aizkraukli ir 20 km meža, tas jau neko netraucē un nemaina! Nesapratu komentētāja bezgalīgās izsaukuma zīmes. Un diemžēl nevar tik ātri cilvēku izmainīt – ja viņš gadus 25 – 30 ir braucis uz Aizkraukli kārtot savus darījumus, tad arī šodien viņš brauc uz Aizkraukli. Un vispār, kas tur slikts- mūsdienās tak viss elektronizēts, kāda nozīme vai es ieeju VSAA vai PMLP Bauskā, Liepājā vai Aizkrauklē, Ogrē. Latvija taču mums visiem viena!!! Lai dzīvo novadu draudzība!

  3. Nesaprotu, kāpēc no rīta 5 autobuss nebrauc caur Jaunsauli, bet caur Ozolaini? Tā jau tik reti kursē un vēl tos pašus noņem nost! 🙁

    2
    1
  4. Gāzes krasnij! Muldēt ir labi, bet ja ver muti, tad zini ar kaut ko! Tas, ko tu sauc par nepļautu zāli, ir dīķis un tajā augošie meldri. Foto rakursa dēļ to nevar redzēt!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.