Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bakteriālās iedegas apkarošanas un izplatības ierobežošanas kompensācijām piešķir 25 300 eiro

Valdība otrdien no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” nolēma  piešķirt 25 298 eiro Lauku atbalsta dienestam (LAD) kompensāciju izmaksai personām par fitosanitāro pasākumu izpildi bakteriālās iedegas apkarošanai un izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemkopības ministrijā (ZM) norāda, ka LAD līdz 5.septembrim ir veicis 1470 pārbaužu dažādās bakteriālās iedegas saimniekaugu audzēšanas un augšanas vietās, to laikā noņemot 325 paraugus, kas tika testēti Nacionālajā fitosanitārajā laboratorijā. No paraugiem, kas testēti uz bakteriālo iedegu, deviņos paraugos apstiprināta bakteriālās iedegas klātbūtne.

LAD bakteriālo iedegu ir konstatējis septiņu personu īpašumos, no tiem sešos gadījumos persona pieteicās kompensācijas saņemšanai par fitosanitāro pasākumu izpildi – vienā pašvaldības apsaimniekotā teritorijā Dienvidkurzemes novada Nīcas pagastā, vienā komercdārzā Jelgavas novada Sesavas pagastā, vienā komercdārzā Jelgavas novada Elejas pagastā, vienā piemājas dārzā Jelgavas novada Glūdas pagastā, vienā piemājas dārzā Bērstelē Bauskas novada Viesturu pagastā un vienā piemājas dārzā Augšdaugavas novada Demenes pagastā.

Jau ziņots, ka bakteriālā iedega Latvijā pirmo reizi tika konstatēta 2007.gada jūlijā.

Bakteriālās iedegas plašākas izplatīšanās vai ieviešanās novēršanai ir svarīgi laikus konstatēt perēkļus un iznīcināt inficētos un iespējami inficētos saimniekaugus. Labvēlīgos apstākļos baktērija ātri izplatās un ir grūti ierobežojama, un inficētie augi dažu sezonu laikā aiziet bojā. Bakteriālā iedega kā augu karantīnas organisms ir jāiznīcina, kā arī jāiznīcina ar šo slimību inficētie un iespējami inficētie augi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.