Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Balticovo” investē 4,5 miljonus eiro jaunputnu novietnes būvniecībā Iecavā

A/s “Balticovo” ir uzsākusi vēl vienas ārpus sprosta jaunputnu novietnes būvniecību Iecavas pagastā. Jaunā novietnes ēka ļaus uzņēmumam palielināt uz vietas audzētu dējējvistu skaitu par 186 tūkstošiem, tādējādi veicinot pilna cikla ārpus sprosta dētu olu un olu produktu ražošanu. “Balticovo” projekta kopējās investīcijas būvniecībā būs 4,5 miljoni eiro, un būvniecību plānots pabeigt 2024. gada pavasarī, portālu informēja uzņēmuma valdes loceklis, komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīmē, ka jaunputna periods vistas mūžā ir no vienas dienas līdz aptuveni četriem mēnešiem. Tas ir laiks, kad putns aug un sasniedz olu dēšanas vecumu. Šajā laikā putnkopji saudzīgi sagatavo vistas olu dēšanai – rūpējas, lai tās tiek pieradinātas pie barības, dzirdināšanas, kustībām, dienas un nakts ritma. No apstākļiem, kādos jaunputni tiek turēti, ir atkarīga dējējvistu tālākā veselība un ražība, kas ietekmē arī olu un olu produktu kvalitāti.

“Palielinot uz vietas audzēto jaunputnu skaitu, mūsu speciālistiem ir iespēja pašiem sekot līdzi un analizēt, kā konkrēti audzēšanas apstākļi ietekmē vistu ražīgumu, olu kvalitāti, veselību un citus būtisks aspektus, un uz tiem nekavējoties reaģēt. Tā ir pilna cikla ražošana, kas dod lielāku iespēju sekot līdzi un uzņemties atbildību par mūsu vistām un ražoto pārtikas produktu kvalitāti. Mūsu mērķis ir nepārtraukti uzlabot Balticovo vistu labturības apstākļus, tādējādi arī celt olu kvalitātes standartus reģionā,” skaidro A/s “Balticovo” vadītājs Vladimirs Mhitarjans.

Foto: Publicitātes foto

Vairums olu un olu produktu ražotāju Baltijas valstīs un reģionā kopumā iepērk vistas, kuras jau ir sasniegušas dēšanas vecumu. Lai nodrošinātu augstāko dējējvistu kvalitāti un ražīgumu, tiek iegādāti vienu dienu veci cāļi no Vācijas, Beļģijas un Nīderlandes. Sasniedzot aptuveni četru mēnešu vecumu, jaunputni tiek pārvietoti uz dējējvistu novietnēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā “Balticovo” kopā ir septiņas jaunputnu novietnes ar nedaudz vairāk kā 800 000 putnu vietām, nodrošinot 100% no nepieciešamā dējējvistu skaita. Līdz ar jaunās novietnes pabeigšanu, “Balticovo” uz vietas Latvijā audzēto jaunputnu skaitu palielinās līdz teju 1 000 000. Tuvāko piecu gadu laikā ir plāns izbūvēt vēl papildus jaunputnu novietņu, kas ļaus būtiski palielināt ārpus sprostos turētu vistu skaitu. 

Jaunputnu novietnes atradīsies “Balticovo” galvenajā ražošanas vietā Iecavas pagastā. Projekta ietvaros plānots izbūvēt novietnes divos stāvos, kas paredzētas 186 tūkstošiem vistu. Būvniecībā izmantotās tehnoloģijas un risinājumi izvēlēti sadarbojoties ar Eiropā vadošajiem putnkopības industrijas līderiem. Projekta realizācijā izmantots gan paša uzņēmuma, gan “Luminor” bankas un “Swedbank” piešķirtais finansējums.

“Balticovo” ir viens no vadošajiem pārtikas ražošanas uzņēmumiem Ziemeļeiropā, kas nodarbojas ar olu un olu produktu ražošanu. Dibināts 1972. gadā, “Balticovo” ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums un viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā, ik gadu valsts budžetā iemaksājot ap 5 miljoniem eiro.

2022. gadā uzņēmums strādāja ar 101,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 63% vairāk nekā gadu iepriekš. Aptuveni 70 % “Balticovo” produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 20 pasaules valstīm, un to skaits ik gadu pieaug. “Balticovo” attīsta atbildīgu ražošanu un ik gadu investē 10-15 miljonus eiro ārpus sprosta vistu olu ražošanas palielināšanā, kā arī ilgtspējīgu, aprites ekonomikā balstītu risinājumu ieviešanā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.