
AS “Balticovo” patlaban vērtē komerciālos nosacījumus un iespējami labākos loģistikas risinājumus, lai varētu sākt vistu olu produkcijas eksportu uz Kanādu, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis, komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps.
Tāpat viņš minēja, ka uzņēmums šobrīd sācis sarunas ar Kanādas gala patērētājiem, pārstrādātājiem un starpniekiem par eksporta iespēju nodrošināšanu, piebilstot, ka eksportu uz Kanādu plānots sākt pie pirmās komerciālās iespējas, kad cenu attiecība ar Eiropas tirgu būs pamatota. Tomēr “Balticovo” produkciju uz Ziemeļameriku neeksportēs pirms Lieldienām un Ziemassvētkiem, kad pieprasījums ir augsts arī vietējā Eiropas tirgū.
“Pēc pieredzes, papildus apjoms, kuru esam gatavi novirzīt uz tirgiem ārpus ierastajiem tirdzniecības kanāliem, ir divi līdz trīs konteineri nedēļā, taču ja izveidojas stabilas attiecības un varam rēķināties, tad noteikti arī vairāk,” akcentē Auškāps.
Jau ziņots, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) 13.maijā saņēma apstiprinājumu no Kanādas kompetentās uzraudzības iestādes, ka Latvijas vistu olu ražotāji turpmāk savu produkciju var eksportēt arī uz Kanādu.
Auškāps šo iespēju vērtēja ļoti pozitīvi un uzsvēra, ka “Balticovo” bija procesa iniciators. Atļauja dos iespēju Latvijas uzņēmumiem nākotnē operatīvi reaģēt uz situācijām, kad Ziemeļamerikā būs izveidojies olu deficīts un saglabāsies augstas produkcijas cenas, kā arī sniegs iespēju diversificēt eksporta tirgus un risku.
Tomēr viņš atzina, ka šī iespēja vairāk ietekmēs eksportspējīgākus uzņēmumus, kuri spēj nodrošināt papildu apjomus eksporta vajadzībām vismaz viena konteinera apjomā nedēļā, kas veido aptuveni 430 000 olas.
Tāpat “Balticovo” valdes loceklis minēja, ka šobrīd ir izstrādāts līdzīgs plāns kvalitātes sertifikātu saskaņošanai ar ASV, lai arī uz šo valsti Latvijas vistu olu produkcijas ražotāji varētu turpmāk eksportēt savu produkciju.
Savukārt AS “APF Holdings” aģentūrai LETA jauno iespēju vērtēja atzinīgi, norādot, ka jebkura jauna sadarbības iespēja ar citām valstīm ir būtiska, tomēr uzņēmums šobrīd produkciju eksportēt uz Kanādu neplāno, jo koncentrējas tikai uz eksportu Eiropas tirgū.
Jau ziņots, ka “Balticovo” 2023.gadā strādāja ar 122,986 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,9 reizes un bija 19,312 miljoni eiro. Finanšu dati par 2024.gadu vēl nav pieejami.
“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmums reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 370 381 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc “Balticovo” 2023.gada pārskatā minētā, ir SIA “BCO”, kurai pieder 98,13% “Balticovo” akciju. Vienlaikus “BCO” kapitālā, pēc “Firmas.lv” datiem, 62,31% pieder Tatjanai Poplavskai, 30,69% pieder Valdim Grimzem, bet 7% pieder pašam uzņēmumam.
Savukārt “APF Holdings” grupa 2024.gadā provizoriski strādāja ar 12,679 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,8% mazāk nekā gadu iepriekš, un cieta zaudējumus 5299 eiro apmērā pretēji peļņai gadu iepriekš.
Uzņēmumu grupā ietilpst putnkopības un olu ražošanas uzņēmums SIA “Alūksnes putnu ferma”, vairumtirdzniecības uzņēmums SIA “APF Trading”, putnkopības un olu ražošanas pakalpojumu sniedzējs SIA “Oluksne”, gāzes un organiskā mēslojuma ražotājs SIA “APF Energy” un putnkopības un jaunputnu audzēšanas uzņēmums SIA “Preiļu putni”.
Kompānija “APF Holdings” reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5 727 930 eiro. “APF Holdings” lielākais akcionārs ir Adamovičs. Kompānijas akcijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” alternatīvajā tirgū “First North”.
Paši ēdīsim kaimiņvalsts olas.
Algas tikai
tu domā ukraiņu?
kāpēc kaimiņvalsts- vietējiem Pp pa brīvu izsniegs krauķu olas, šo putniņu mums ir pietiekami
Nevar pārdot Baltijā tāpēc meklē kur citur nogrūst
Tā viņi sūta 5 olas uz Emirātiem, 5 uz Vācjju, tagad 5 būs uz Kanādu. Taisa reklāmu
Balticovo algas ir nekādas
Ukrainas fūres ved barību vistām. Latvijā nav graudu? Uz radiāciju un pesticīdiem noteikti neviens nepārbauda. PVN par ukraiņu fūru saturu arī nemaksā?
Reizēm jau gribas uzcept kādu dzimtās puses oliņu…
balticovo jau sen latvijā vairs nav galvenais olu ražotājs. Alūksne sen jau līderis. Tapec Balticovo meklē kur olas nogrūst, te vairs neperk
Kanāda Trampona olas vairs nepērk. Balticovo ķer momentu. Viss pareizi.