Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Balticovo» putnu barības ražošanai iepirks līdz 100 000 tonnu Latvijas zemnieku audzētu graudu

Iecavas pagastā bāzētā akciju sabiedrība (AS) «Balticovo» putnu barības ražošanai šogad plāno iegādāties līdz 100 000 tonnu Latvijas zemnieku audzēto graudu, pavēstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš informē, ka uzņēmums ir noslēdzis Latvijas zemnieku audzēto graudu pirkšanas līgumus par gandrīz visu plānoto nepieciešamo apmēru līdz nākamā gada ražai. Līgumu slēgšana sākta šā gada martā.

«Mācoties no pērnā gada pieredzes, kad graudu piegādes ķēdes bija traucētas un to cenas pieauga eksponenciāli, šogad īpašu akcentu likām uz agru graudu piegāžu līgumu slēgšanu,» atzīmē V. Mhitarjans. Viņš piebilst, ka dējējvista dienā apēd līdz 120 gramiem barības, kur 70-80% veido kvieši un mieži, tāpēc tā ir būtiska daļa no olas pašizmaksas.

Tāpat V. Mhitarjans skaidro, ka ražotāja realizācijas cenu pārtikas tirgotājiem, kas nav tā pati cena, ko pircējs redz plauktā, ietekmē dažādi faktori. Lielu daļu cenas veido putnu barība, kuru “Balticovo” gatavo pats no vietējo zemnieku audzētiem graudiem, nākamās būtiskākās pozīcijas ir darbaspēka izmaksas, piegādes ķēde, iepakojums, putnu veselības uzturēšana, energoresursi un pārstrāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējos sešos mēnešos vairākas no šīm pozīcijām ir stabilizējušās, ir mazinājusies pērnā gada deficīta sajūta, kā arī mēs kā uzņēmums esam spēruši būtiskus soļus, lai iespējami mazinātu pašizmaksu, uzlabojot ražošanas efektivitāti,” norāda V. Mhitarjans, piebilstot, ka tas tiek darīts gan Latvijas tirgus un pircēju labā, gan arī rūpējoties par konkurētspēju eksporta tirgos, jo 70% produkcijas AS “Balticovo” pārdod ārpus Latvijas.

Lai neveidotos atkarība no graudu tirgus pašregulācijas, “Balticovo” 2022.gadā investēja sešus miljonus eiro graudu pirmsapstrādes kompleksā Iecavā. Tādējādi kopā ar Bēnes un Madonas elevatoriem “Balticovo” var iepirkt un uzglabāt līdz 80 000 tonnu graudu, kas ļauj slēgt nākotnes darījumus par graudu iegādi un iepirkt tos par izdevīgāku cenu, uzsver V. Mhitarjans.

„Bauskas Dzīve” jau rakstījusi, ka AS “Balticovo” būvē arī biometāna un sašķidrinātā CO2 ražotni, kā arī uzstāda saules paneļus. Biometāns ir 100% alternatīva dabasgāzei un tas ir pilnībā atjaunīgs resurss, ko  uzņēmums plāno pārdot dabasgāzes tirgotājiem Eiropā. Tas būs pirmais šāda apjoma projekts Baltijā, plānots saražot līdz 100 GWh/gadā biometāna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vladimirs Mhitarjans 29.jūnijā – “Balticovo” biometāna un sašķidrinātā CO2 ražotnes pamatakmens likšanas dienā. Publicitātes foto.

Līdztekus rūpnīcas projektam, AS “Balticovo” jau kopš 2020. gada ir uzsācis ceļu uz brīvāku dzīvi dējējvistām – plānots, ka līdz 2027. gadam uzņēmums pāries uz putnu turēšanu ārpus sprostiem. Līdz šim jaunas infrastruktūras izveidē jau ir ieguldīti vairāk kā 40 miljoni eiro.  

Kā skaidro Toms Auškāps, AS “Balticovo” valdes loceklis, “Balticovo” ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums un strādā kopš 1972. gada un šobrīd ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā – uzņēmuma vistas gadā izdēj vairāk nekā 900 miljonu olu. “Balticovo” 2022.gadā strādāja ar 101,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 63% vairāk nekā gadu iepriekš. Aptuveni 70% produkcijas tiek eksportētas uz vairāk nekā 20 valstīm, kas arī veido apgrozījuma lauvas tiesu. “Balticovo” Latvijā nodarbina vairāk nekā 300 profesionāļu un 2022. gadā nodokļos samaksājis vairāk nekā piecus miljonus eiro, no kuriem aptuveni trīs miljoni ir darba devēja nodokļi, bet divi miljoni pievienotās vērtības nodoklis.

Izmantoti “Balticovo” publicitātes attēli, kā arī foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Diez Mihtarjana kungs zina kādas intrigas ir personālā? Kā arī nelīdzvērtīga attieksme pret visiem graudu piegādātājiem, es teiktu ar steigu tur prasās reformas.

    3
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.