Baltijā mūsējiem vieglatlētiem sešas zelta medaļas

Viļņā aizvadīts tradicionālais trīs Baltijas valstu čempionāts jauniešiem U18 grupā un junioriem U20 grupā. Šoreiz abās vecuma grupās uzvarēja Igaunijas izlase, otrajā vietā Latvijas izlase un trešie bija lietuvieši. Daudz godalgu Latvijas izlases rindās Bauskas novada sportistiem.

Sacensības Viļņā notika 16. un 17. jūlijā. Sporta statistiķis Andris Staģis norāda, ka Latvijas vieglatlētu startu var vērtēt ļoti pozitīvi – mūsējie guva dubultuzvaras 13 disciplīnās, kopā uzvarēja 28 disciplīnās un 18 disciplīnās sasniegti Latvijas sezonas labākie rezultāti.

Personiskie rekordi

Sākt varam atkal ar Gerdu Keriju Dreimani, kurai pieder kārtējais sacensību vērtīgākais rezultāts un uzvara tāllēkšanā U20 vecuma grupā ar kārtējo personisko rekordu 6,31 metrs. Pēc Starptautiskās vieglatlētikas federācijas punktiem tas ir 1066. 100 metru barjerskrējienā gan viņai sestā vieta ar rezultātu 14,65 sekundes.

Tāllēkšanā piekto vietu ieguva Arvis Sūna – 6,37 metri. Viņam arī ceturtā vieta kārtslēkšanā ar rezultātu 3,6 metri. Toties bronzas medaļu U20 grupā ieguva Gvido Miezers – viņa rezultāts 110 metru barjerskrējienā 14,63 sekundes. Viņam tas ir personiskais rekords.

Veiksmīgie lēcēji

Jaunākajā U18 grupā medaļu skaits vēl kuplāks. 100 metru barjerskrējienā ar jaunu personisko rekordu – 13,92 sekundes – uzvarēja Anna Gabriela Hofmane. Kopā ar Latvijas U18 meiteņu izlasi viņai arī zelta medaļa 4×100 metru stafetes skrējienā, Elizabete Kociņa, Paula Lužinska, A. G. Hofmane un Laura Osipenko finišēja pēc 47,82 sekundēm.

Divas zelta medaļas Rihardam Pūķim – viņš uzvarēja tāllēkšanā ar personisko rekordu 7,15 metri un pēc tam arī trīssoļlēkšanā – 14,28 metri. Lēcējiem vēl viens panākums – Adrianai Krūzmanei ar rezultātu 1,73 metri, viņa uzvarēja augstlēkšanas sektorā.

Bronzas godalgas desmitcīņas puišiem. Trešais 110 metru barjerskrējienā Atvars Ernests Paļulis – 14,43 sekundes, viņam ceturtā vieta diska mešanā – 40,84 metri, bet trešā vieta kārtslēkšanā – 4,3 metri. Kārtslēkšanā ceturtais Andris Skadiņš – 4,2 metri, bet viņam trešā vieta augstlēkšanā – 1,91 metrs. A. Skadiņam un R. Pūķim arī simboliskās bronzas medaļas 4×100 stafešu skrējienā – šoreiz trešā vieta no trīs komandām.

Jau šajā nedēļas nogalē, 24. jūlijā, Slovākijas pilsētā Banska Bistricā sāksies Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls, kur piedalīsies Atvars Ernests Paļulis un Anna Gabriela Hofmane. Savukārt Adriana Krūzmane ir pieteikta Latvijas izlases sastāvā uz Prezidenta kausa izcīņu, kas notiks 29. un 30. jūlijā Valmierā. 1. augustā Kali pilsētā Kolumbijā startēs pasaules U20 čempionāts, kur piedalīsies Gerda Kerija Dreimane.