Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā arī šoruden gaidāms Šausmu parks; rīkotāji lūdz pašvaldības atbalstu

Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti šonedēļ skatīja SIA «Zūra» iesniegumu, kurā uzņēmums aicināja sniegt atlaides vai atbalstu Šausmu parka pasākuma rīkošanai Bauskas pilskalna estrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «Zūra» reģistrēta šī gada 17. augustā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 eiro, vienīgā īpašniece un patiesā labuma guvēja norādīta Agnese Ābolkalna, juridiskā un faktiskā adrese ir Bauska, Dārza iela 24 – 5, liecina «Lursoft» dati.

Pagājušajā gadā Halovīna šausmu parks Bauskas pilskalna estrādē bija ļoti populārs starp apmeklētājiem, bet izpelnījās arī kritiku, kad uz uguņošanas šovu ieradās tik daudz cilvēku, ka automašīnas pārpildīja pilsētu, izbraukāja zālienus, radīja sastrēgumus un šova organizatori īsti netika galā ar cilvēku plūsmu. Sēdē, kas notika 13. septembrī, SIA «Zūra» īpašniece Agnese Ābolkalna solīja šogad rīkot Šausmu parku dažas dienas ilgāk un nodrošināt, lai pagājušā gada sastrēgumi neatkārtojas, solot publicēt Bauskas pilsētas ielu karti ar stāvvietām.

Halovīna parka saimniece Agnese Ābolkalna pagājušajā gadā iejutās raganas tēlā ( no kreisās). Foto: No Halovīnu šausmu parka albuma.

Aicinājumā deputātiem SIA «Zūra» pārstāve uzsvēra, ka arī pērn Šausmu parkam bija ne pārāk veiksmīgas dienas, ne tikai peļņu nesošas. «Elektrība šogad būs vajadzīga vairāk, jo lāzeršovus plānojam katru nedēļas nogali. Pieaugušas arī citas cenas,» skaidroja A. Ābolkalna. Viņa atzīmēja, ka gana daudz izmaksājušas arī pārvietojamās labierīcības. Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks gan norādīja, ka pagājušajā gadā tieši rudenī bija augstākās elektrības cenas un diez vai šogad tās būs tikpat augstas. Vaicāta par biļešu cenām, A. Ābolkalna atklāja, ka tās būs no desmit līdz 15 eiro, bet precizēt varēs, kad vienošoties ar biļešu tirgotāju par cenām internetā un pārdošanas vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātus interesēja, kādas ir izmaksas par estrādi. Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš informēja, ka pagājušajā gadā estrādes īre izmaksāja 7,5 tūkstošus eiro, bet šogad varētu būt vairāk – 9,5 tūkstoši eiro, jo īres maksa par estrādes izmantošanu ir 17 eiro stundā. Elektrības maksājums pagājušajā gadā esot bijis iekļauts īres maksā un bijis apmēram tūkstotis eiro.

Pagājušajā gadā Bauskas pilskalna parkā tika izstādīti ap 500 šaušalīgu šausmu objekti. Foto: Nauris Veiss/publicitātes foto

Deputāti gan neredzēja iemeslus kādam īpašam atbalstam. «Atbalstu no pašvaldības vajadzētu, bet pilnībā atbrīvot no maksas par estrādes izmantošanu nevar. Visi maksā par atkritumiem, ūdeni, tualeti un estrādes nomas maksu. Tiesa, šis pasākums ir krietni garāks, tāpēc varētu dot atlaidi estrādes īres maksai. Bet jādomā, kādu atlaidi piemērot, kādi ir priekšlikumi,» vaicāja R. Ābelnieks.

Deputāte Inita Nagņibeda sacīja, ka vēlas redzēt pagājušā gada ienākumu un izdevumu tāmi un šī gada plānoto, lai varētu saprast, kādu atbalstu vajag. Viņai piekrita Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: «Aicinātu nesteigties ar procentiem, bet lūgt informāciju. Ja būtu pilnīgi skaidra darbība, noslēgtie līgumi, cik un kas maksā, mēs varētu kaut ko saprast. Ļoti necaurspīdīga darbība. Pašlaik var saprast, ka vēlas kaut ko dabūt par velti, lai pašiem būtu lielāka peļņa. Tas īsti nav kultūras pasākums, vairāk izklaides sarīkojums, kurš būtu jāapmaksā izklaides organizatoram.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinājumā A. Ābolkalna pauda, ka esot saņēmusi zvanus no citām pašvaldībām, kas vēloties piedāvāt iespēju šādu pasākumu īstenot pie sevis. Paziņojums gan nekādu iespaidu uz sēdes norisi neatstāja.

Kopumā deputāti atzina, ka pasākums ir Bauskas pilsētai un novadam noderīgs. «Pabrīdiniet ēdinātājus, kam pagājušajā gadā pat krājumi brīžiem beidzās!» sacīja deputāts Mārtiņš Cimermanis. Viņš aicināja arī padomāt par to, ka jaunieviestā personalizētā iedzīvotāju karte dotu kādu atlaidi Bauskas novada iedzīvotājiem, ja reiz pašvaldība būtu gatava kaut kādā mērā atbalstīt šāda pasākuma rīkošanu.

Deputāte I. Nagņibeda interesējās par to, vai būs kādi ierobežojumi pasākuma apmeklēšanā bērniem – vai neesot plānots, ka tikai vecāku klātbūtnē, jo šoreiz plānoti arī karuseļi. «Par drošību atbildēs firma, kas uzstādīs karuseļus. Par pārējām bērnu lietām jādomā pašiem vecākiem,» uzsvēra SIA «Zūra» pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgumā deputāti atzina, ka par jautājumu var runāt, bet vajag vairāk informācijas. «Izšķiršanās par atbalstu ir informācijas jautājums,» pauda deputāts Juris Krievs. «Ja būs tāmes, varam nonākt līdz nākamajam solim,» uzsvēra R. Ābelnieks.

Tikmēr Halovīna šausmu parka sociālā tīkla “Facebook” profilā vakar ievietota reklāma, ka šogad pasākums norisināsies no 10. oktobra līdz 5. novembrim katru dienu no pulksten 15 līdz 22. Šogad sarūpēts Baltijā vienīgais lāzeru šovu Halovīnu tematikā, kas ieplānots katru sestdienu no plkst. 16 ik pa pusstundai 15 minūšu garumā līdz parka darba laika beigām. Par atsevišķu samaksu parka teritorijā plānoti karuseļi no Holandes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (43)

 1. Kā nav kauna pieprasīt vēl no pašvaldības atbalstu? Pagājušajā gadā tak uzvārijās un vispār firma nebija reģistrēta! Pareizi Nagņibeda saka, lai rāda tāmi! Varbūt jau miljonāri 🙂

  52
  1
 2. Es kā Bauskas iedzīvotājs iebilstu pret tādu pasākumu Bauskas pilskalnā. Kādas šausmas darījās, lai rīko tad Okmaņa izslavētajā Ziedoņu parkā – nekāda vaina uzspēlēs disku golfu starp šausmekļiem un nāvi.

  43
  3
 3. Jau senajā Romā valdošie zināja , ka plebejiem vajag vīnu , izpriecas un izvirtību – ar ko tas beidzās Romai ???

  33
 4. Lai rīko! Kas gribēs, tas aizies un ir labi – jauns piedāvājums. BET – no pašvaldības prasīt atbalstu … Pašvaldībai ir 10iem citu vietu un norišu, kur ieguldīt, ko atbalstīt un tas paliek saviem cilvēkiem nevis kādam iebraucējam, naudas paņēmējam un aizbraucējam.

  37
  1
 5. Super,lai veicās rīkotājiem.Un nav ko skaitīt naudu svešā uzņēmuma kabatās,paskaties, ka valdības vīri tērē naudu!?????..Kam nepatīk,sēdiet mājās savās alās…Bauskā vismaz kaut kas notiek un par to jāpriecājax,nevis jā žēlojas.BAUSKA VISLABĀKĀ👍

  10
  35
 6. Uzņēmums ar 1 eiro pamatkapitālu, organizē pasākumu. Bez saprašanas, bez vispārējām organizatoriskām spējām. Var rikot pasākumus, bet to vajag plānot nevis kā dārza ballīti draugiem, bet nopietnu pasākumu, ar satiksmes regulāciju, stavvietu apzināšanu, drošību.
  Cilvēku plūsmu regulētu arī pārdoto biļešu skaita ierobežošana, līdz ar to, cikvēki nebūtu vairāk pardotajām biļetēm un pilsēta spētu cīnīties ar pieaugošo cikveku plūsmu

  17
  3
 7. Nu tā, interesanti. Te visi raksta komentārus pēc principa – ja man nepatīk uzvedums, tad aizliegt. OK. Lai tā būtu. No otras puses paskatamies – vai tas ir slikti, ka pilsētai šovs atved daudz apmeklētājus. Nu pāgājušajā gadā piedodiet – Taste nobālēja. Šoseja A7 bija štopaks no Iecavas novada robežas jau. Es nevaru nosaukt NEVIENU Bauskā rīkotu šovu, kur būtu bijis šāds apmeklējums. Pilsētai IR svarīgi lai ir apmeklētāji, jo no tā šā vai tā pilsēta iegūst. Es saprastu ja Bauska būtu Manhetena, kurai apmeklētāji ir tik daudz, ka par tiem nav jāstreso, bet Bauska?? No trešās puses, tad kad ir klusā sezona, tad komentāros būs nu jā, vajag apmeklētājus, vajag veicināt tūrismu un pārējais la la la. Nu bet pēc komentāriem spriežot, teitan ir turīgi cilvēki, kuriem nav vajadzīgs lai pilsētai būtu poplaritāte un tās izklaižu uzņēmumiem papildus ieņēmumi. Ok. Balsojiet pret un jums tiks atlīdzināts – atlīdzināts ar NEKO. Pamatkapitāls firmai ir 1 eur. Darbi runā vairāk par pamatkapitālu, pagājušajā sezonā tā mikrofirma atveda pilsētai n-cik apmeklētājus, ļoooti daudz. Vot parādiet citu piemēru kur kāds tik daudz atved par tādu summu. Šeit situācija ir vienkārša – firmai uz rokas ir dūzis (pagājušā gada apmeklējums), viņi kaulējas – gribi pērc gribi nepārc, Ja Bauska teiks nepērku, visticamāk viņi pārdos to kādai citai pilsētai. Viņi pārdod šobrīd apmeklētājus un tas ir ļoti saprotams bizness. Protams, taisnību sakot es personīgi nedomāju, ka šogad ažiotāža un apmeklētāji būs tik daudz, bet nu puse no pagājušā gada varētu būt, kas tik un tā būtu daudz.

  11
  25
 8. Un es vienkārši esmu apstulbis no pirmā komentāra stulbuma. Kāda nozīme cik pati firma nopelna, kāda nozīme kāda ir viņu tāme? Viņi pērn taisīja pa veltu un atveda ntos tūkstošus apmeklētājus. Šogad to zinot – viņi jau tos pārdod. Pilsētai apmeklētājus vajag un ir tikai divi viedi kā tos dabūt 1) pašiem uztaisīt šovu un ieguldīt piķi un cerēt ka viņi ko dabū, vai 2) samaksāt kādam cerībā ka viņi atvedīs. Ja tu gribi apmeklētājus un uzaicini Mailey Sairus, tad ir pilnīgi vienalga cik viņa pelna, gribi pilnu Arēnu – nopēr Mailiju, aber viņa maksā daudz. Īsāk sakot – skaiti naudu citu makā un savējo tu neredzēsi. Lol, episki zemnieki.

  4
  26
 9. Un vēl. Vai jūs varat nosaukt daudz organizācijas, firmas māksliniekus, kuri varētu atvest apmeklētājus Bauskā nesezonā, t.i. septembris-marts? Šeit ir tikai viens jautājums – cik firma grib naudu par apmeklētāju piesaistīšanu novembrī un cik pilsēta no tā iegūs. Tas ir tikai bizness, nekas vairāk.

  5
  17
 10. Pagaidi Tu iedziļinājies, ka šī firma dibināta pirms mēneša? Pagājušajā gadā vispār biji mistiski organizētāji tipa no Lietuvas tipa no Bauskas un tas viss bija patiesībā ļooti neorganizēti un necaurspīdīgi. Tu redzēji kādas bija biļetes? Vai vispār tās kaut kur reģistrētas? Tev čeku iedeva? Tos jautājumus varētu turpināt un turpināt

  27
  3
 11. Pagājušajā gadā parka apmeklētājiem biļešu vietā kā apliecinājumu par samaksu izsniedza pašdarinātas, ar šķērēm izgrieztas baltas lapiņas. Vai tiešām arī šogad rīkotāji nesodīti varēs kasēt tūkstošus bez legālām biļetēm un līdz ar to nemaksāt nodokļus? Diez vai deputāti ko noderīgu uzzinās, ja arī rīkotāji uzrādīs izdevumu – ienākumu pārskatu par pagājušo gadu.
  Ja būtu labi organizēta apmeklētāju plūsma un nodrošināta legāla biļešu tirdzniecība, pasākums ir visnotaļ noderīgs, ja piesaista tik lielu apmeklētāju interesi.

  15
  3
 12. Man ir vienalga kādas bija biļetes, es runāju par galveno – viņi atveda apmeklētājus novembrī – nesezonā – no visas Latvijas, arī Latgales, tas ir vairāk kā caurspīdīgā Taste un putras godēšana. Pārējais ir detaļas. Šis darījums saucas Bauska pērk (vai nepērk) apmeklētājus pilsētai.

  7
  21
 13. Pāris dienas atpakaļ tika saukts: Mūsu zeme – Latvija! Nu Bauskā varēs teikt: Mūsu Bauska pārdodas citzemju paražām.
  Lai rīko, bet ne ar domes atbalstu! Nevēlos savu sūri grūti sastrādāto naudu atdot šim ne latviešu balagānam. Vietvarai ir jāatbalsta tradicionālā kultūra, savi rīkoti pasākumi (pēdējais rīkotais Ciere bija pat ļoti jauks un to var atkārtot vairākus vakarus lai citu pilsētu viesi arī paspēj atbraukt), bet ne tīrie komercdriļļi bērnu prieka izdabāšanai, kur nekāds jauns pienesums netiek viņiem iemācīts. Tā jau latvieši iet mazumā un to amatu, godu un tradīciju apzināšana. Šausmu parka galvenie apmeklētāji ir domāti bērni. Vai tiešām Bauskas vietvarai nerūp bērnu nākotne, ka tā jau viņi neiet ne budēļos, ķekatās vai neveļ sniega bumbas ziemā pilskalnā un nu atbalstīs šito citzemju masu psihozes pasākumu… Lūdzu, NĒ!

  30
  2
 14. Un jums kas no tā, ka te atgāžas tūkstošiem paglupu ļautiņu? Patīk vēl lielākos sastrēgumos stāvēt un dubļos izmīdītais Pilskalns?

  16
  2
 15. VID neinteresē biļetes un nodokļi, policiju neinteresē satiksmes organizācija, pašvaldības ” policiju” neinteresē apmeklētāju drošība, bāriņtiesu neinteresē briesmoņu, jeb organizatoru psiholoģiskā vardarbība pret bērniem, Na pašvaldību neinteresē nekas, izņemot naudu.

  17
  2
 16. Bauska grib kļūt slavena ar kultūras un krietnuma neesamību? Nekādus biznesus biznesa parkā nespēj attīstīt jau divdesmit gadus, bet nu ir atrasta ” biznesa” niša…

  11
 17. Var Bauskā ierīkot toksisko atkritumu izgāztuvi biznesa parka teritorijā, nauda nāks straumēm. Šitie briesmoņu bīdītāji arī ir toksiskie atkritumi, tikai kultūras jomā. Lai tik atbalsta muļķības un izšķērdē. Izbalsosim.

  12
  1
 18. Vajadzētu aktualizēt briesmoņus un briesmas. Pašlaik aktuāla krāniņu un pupu griešana.Īpaši noderīgi tāda veida vizualizācija esot derīga ceturtās klases bērniem. Tā domā arī tā sauktā izm, tās “ministre” un “ministres” valdība. Vai tāpat domā opozīcijā esošā na un na Bauskas pašvaldība?

  7
  1
 19. Katru dienu caur Bausku izbrauc simtiem, varbūt tūkstošiem cilvēku. Par cilvēku neesamību Bauskai nav ko sūdzēties. Ja caurbraucējiem Bauska neliekas cienīga kaut vai pačurāšanai, tad tā ir Bauskas uzņēmēju un pašvaldības problēma. Briesmoņu festivāla nedaudz slimie un nedaudz lumpeniskie apmeklētāji pāris dienās izglābšot Bauskas tirgotājus, ēdinātājus, narkodīlerus un citu pakalpojumu sniedzējas? Pašvaldība piekrīt šim “pamatojumam”?

  19
  2
 20. un otrādi, ja atceramies, ka vien gaismiņu spīdināšana Karpa dārzā pagājšziem no novada budžeta izmaksāja 60 tūkstošus, kā arī viena burta cena Rātslaukumā novietotajam uzrakstam Bauska bija apaļš tūkstotis eiro, bet burti bija seši. Šeit firma neko neprasa no novada budžeta, vien samazināt nomas maksu, kā domājiet- ir starpība?

  4
  7
 21. Cilvēku medības esot ienesīgākas. Var vēl apvienot ar orgānu tirdzniecību. Arī tikai bizness.

 22. Precīzi ! Un galvenais – reāli īstenojams tajā tumsas un šausmu atmosfērā. Jo nevienam atbildīgajam nekas neinteresē. Ne deputātiem, ne policijai, ne VIDam …

 23. Kāpēc lelles? Var tak dzīvajā! Var kādu ielaist kombainā, var gaterī ielaist, var biogāzes reaktorā iedzīt. Infrastruktūra ir, uz priekšu!

 24. ak jā, ja šis būtu pašvaldības rīkots pasākums par visu iedzīvotāju nodokļos samaksāto naudu, tad diez vai būtu tik daudz pretenziju, jo diez vai onkulītis Stelpē vai tantuks Lībiešos protestētu, ka arī par viņu naudu dome kaut ko iepērk, desmitiem un pat simtiem tūkstošu vērtu štruntu

  1
  1
 25. Pareiza taktika, pašvaldība izšķērdē, bet MĒS lohu naudu maisā, savā maisā. MĒS glābjam Bauskas novadu no pašvaldības izšķērdēšanas.

 26. Man ļoti riebjās ši ievazātie helovīna svētki , bet fakts kā tāds, ko minēja komentārā SM – atvest uz Bausku nesezonā tik daudz apmeklētāju, ir apsveicams. Esmu pārliecināts, ka organizētāji nebija cerējuši uz tik labu apmeklējumu pagājušajā gadā, tāpēc arī bija problēmas ar ko nebija rēķinājušies. Manuprāt šogad aomeklējums varētu būt tādā pašā līmenī. Tas ka Ābelniekam un Nagņibedai gribās līst lūrēt citu kabatāš nav nekas jauns, jo paši neko neprot un ar saprašanu arī ir kā ir. Izbraukājot šogad Latviju pa dažādiem pasākumiem nācās secināt skumju faktu, ka Bauska ir nesakopta bedre kurai neko nevajag, tāpēc tiešām labāk organizatoriem laicīgi pameklēt citu vietu, kur pašvaldībā ir gudri un atsaucīgi cilvēki nevis plebeji bez smadzenēm.

  3
  6
 27. Ideja jau kā tāda ir aprobēta daudzviet Eiropā. Pie mums tā atceļojusi no Lietuvas. Esam tak atpalikuši no kaimiņvalstīm. Lietuvā jau vairāki šādi šausmu parki. Šausmīgāks par Bausku pagājušajā gadā un domājams arī šogad būs tepat pierobežā Rauboniu parkā. Ja mums Latvijā sarastos vismaz pāris konkurentu nu neskrietu te stāvgrūdām, bet pagaidām baušķenieki šo nišu aizpilda ar uzviju. Taču pasākums gaužām neinteresants un neorganizēts salīdzinājumā ar lietuviešiem. Leiši arī gājuši tālāk nesezonas ārtelpu pasākumu piedāvājumā. Pagājušajā nedēļā es pabiju maģisko sēņu parkā netālu no Trāķu pils. Gigantiska izmēra sēnes, kas tumsā spīd nu kā tādā Avatarā. Patiešām orģināli un daudz labāk par šausmām!

  6
  2
 28. Nagņibeda laikam ir skolotāja? Un prasa tāmi? Skolotājas pienākums ir pasargāt bērnus no idiotisma, vardarbības kulta! Tiem briesmoņu darboņiem vajag audzināšanas nolūkos izsniegt administratīvā soda kvīti par pagājušo gadu un piedzīt nodokļus, nevis prasīt tāmi. Tie esot deputāti?! Ēnu ekonomikas atbalstītāji un bez morāles principiem.

 29. varbūt kā nākošo ieteikt -eņģeļu šovu??? būs pirmais un vienīgais Baltijā!!!…puķu, koku, rūķīšu, konfekšu???

 30. Visas eiropas slimības mums? Vai Somijā ir šausmu parki? Laimīgākajā zemē pasaulē? Pietiek jau ar bēgļu slimību, 50 dzimumu slimību, kovidu;

 31. Nesezonas piesaukšana ir nevietā.A7 dzīvo visu diennakti un visu gadu.Bauska ir ekskluzīvā situācijā- galvenās Latvijas un pat daļēji Ziemeļeiropas maģistrāles vidū. Skandināviem nav naudas? Poļiem, lietuviešiem nav naudas? Vāciešiem nav naudas? Tikai viņi neatstāj naudu miskastēs un lētos balagānos. Atliek lauku un miestu lohi, kam briemoņi un dubļi ir kultūras kalngals…

  3
  1
 32. Lielisks veids kā nopelnīt Bauskas uzņēmējiem. Ēstuvēm, nakts mītnēm u.t.t. Cerams ka pasākums būs tik pat apmeklēts kā pagājušajā gadā! Tā tik turpināt. Tirgotāji sagatavojieties šogad!

 33. Bauskā jau tā nav daudz pastaigu vietu, bet tieši skaistākajā rudens laikā, ierīko vēl neglītu šausmu parku. Vai tam nebūtu vietas kādā atsevišķā nožogotā vietā, kura nav tik publiska? Man personīgi helovīns ir vienaldzīgs un sajūta, ka man to uzspiež. Patika komentāros izskanējusī ideja par maģisko sēņu parku Lietuvā. Var taču kaut ko skaistu uztaisīt, ne atkal kārtējās šausmas.

 34. Pasākums ir tikai atrakcija. Ja ir vēlme skatīt, ko nopietnāku, tad ziņu blokos to var redzēt…

 35. Labāk ļautu cilvēkiem baudīt zelta rudeni skaistajā Pilskalnā, nekā par maksu kropļus un līķus, nesakarīgus atveidojumus skatīties. Par ko tur jūsminaties, kas tur tajā patīk? Fu . Naudu var pelnīt arī ar lietderīgiem un patīkamiem, baudāmiem pasākumiem 🙂

 36. Kristietības egregoriālais slogs mūsu zemei ir vistīrākās šausmas. Bet neviens pret to īsti neprotestē. Ļaudis turpina iet uz baznīcu. Un negatīvā enerģija un kristietības egregoriālais slogs turpina krāties. Vai tam reiz pienāks gals? Kad cilvēki nāks pie prāta un atjaunos saikni ar sentēvu Dieviem un Dievietēm???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.