Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā asinis ziedo 54 donori

Valsts asinsdonoru centra izbraukumā vakar, 23. maijā, Bauskas pašvaldībā ieradās 64 cilvēki, asinis ziedoja 54, no tiem astoņi pirmo reizi, portālu informēja Marta Augucēviča, vietvaras veselības un sabiedrības labklājības nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir regulārs pasākums Bauskas pašvaldībā, ne akcijas veida. Tas notiek aptuveni ik pēc deviņām nedēļām. Covid-19 pandēmijas laikā vienu reizi izbraukuma asins nodošana bija pārcelta uz Bauskas kultūras centru.

DACE PLATONOVA asinis nodeva desmito reizi. Foto: Ivars Bogdanovs
 

Ne visi atnākušie var nodot asinis. Nesenas infekcijas slimības, cukura diabēts, augsts asinsspiediens, vizīte pie zobārsta iepriekšējā dienā, zems hemoglobīna līmenis, nesen taisīts tetovējums vai permanentais meikaps, proti, jebkura nesena iejaukšanās ar adatu arī liek izlaist asins nodošanas reizi, skaidro Marta Augucēviča. Pēc jebkura tetovējuma, permanentā grima jāgaida četri mēneši.

Pozitīvi, ka donoriem pienākas apmaksāta brīvdiena. Par paveikto darbu izdod izziņu. To daudzi izmanto pirms brīvdienām. Valsts asinsdonoru centrs pasniedz uzkodu paciņu un pārskaita uz kontu simbolisku atlīdzību. Bieži cilvēki to novirza labdarībai. «Protams, klāt nāk apziņa, ka tu ar savām asinīm vari palīdzēt vismaz trijiem cilvēkiem. Arī mēs varam nonākt pacienta lomā, kad ir nepieciešamas asinis,» stāstīja pašvaldības pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sertificēta ārsta palīdze Gunta Šaurova regulāri brauc uz Bausku. Viņa novērojusi, ka ierasti nāk pastāvīgie donori, kas to dara gadu gadiem. Tomēr teju katrā reizē ir arī kāds jauniņais. Ja aicinājumi izsludināti sociālajos tīklos, radio, televīzijā, tad nāk draugu kompānijas.

Bauskas valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciāliste Zane Indrika. Foto: Ivars Boganovs

«Neesmu regulāra donore, šī bija otrā reize. Pirmā pieredze man bija pirms gada. Mani uzrunāja kolēģes Martas Augucēvičas, kura organizē šo pasākumu, aicinājums. Manuprāt, ja cilvēks ir vesels, tad tas ir jādara. Vēl jo vairāk, ja piebrauc klāt,» sacīja Bauskas valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciāliste Zane Indrika.

Dāvids Lisovskis, SIA «Vides serviss» darbinieks, jau skolas laikā nodeva asinis. «Tad kādu laiku atmetu tam ar roku, bet nu jau esmu atsācis. Uz telefonu nāk īsziņas ar paziņojumu, ka Bauskā būs iespēja to izdarīt. Man asinis ir labas, kāpēc nedot!? Daudziem tās ir vajadzīgas,» pastāstīja 30 gadu vecais vīrietis. Iesaistīties donoru kustībā pamudina patriotiskas izjūtas, Dāvids ir arī Zemessardzē. Tā kā jaunietis strādā fiziski smagu darbu, viņš asins nodošanas dienu ņem brīvu. Darbavieta to apmaksā.

Regulāri asinis ziedo SIA «Gusto» valdes locekle Andra Katkeviča. Foto: Ivars Bogdanovs

Trīs četras reizes gadā asinis ziedo SIA «Gusto» valdes locekle Andra Katkeviča. Ja to nav iespējams izdarīt Bauskā, tad Andra dodas uz Rīgu. Arī Dace Platonova, Bauskas pašvaldības attīstības un būvniecības departamenta teritorijas plānotāja, ir pastāvīga donore: «To sāku darīt, strādājot pašvaldībā. Asinis nododu regulāri, jo Valsts asinsdonoru centrs izbraukumā šurp bieži dodas. Mūsu veselības koordinatores Martas iedvesmotas, ejam vairākas kolēģes. Ir izjūta, ka labu darbu darām, kādam palīdzam. Atdodot asinis, pašā jaunas dzīvības izjūta ieplūst.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.