Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā gaidāmi jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir saņēmusi un izvērtē SIA “Bauskas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu.  Jaunie tarifi varētu stāties spēkā šā gada 1. novembrī, portālu informēja SPRK pārstāve Ieva Lazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bauskas ūdens” apstiprināšanai SPRK iesniegusi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,07 EUR/m3 un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 1,67 EUR/m3. Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošajiem tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu plānots palielināt par 0,21 eiro, bet kanalizācijas – par 0,33 eiro. Tarifi norādīti bez pievienotās vērtības nodokļa. Tarifu pārskatīšana saistīta ar SIA “Bauskas ūdens” pakalpojumu sniegšanas izmaksu izmaiņām – uzņēmumam pieaugušas izmaksas par elektroenerģiju un citiem energoresursiem.

Uzņēmumā SIA “Bauskas ūdens” norādīja, ka iepazīties ar tarifa projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa projektu, lietotājs var SIA “Bauskas ūdens” (Biržu ielā 8A, Bauskā darba dienās no plkst. 9 līdz 16, iepriekš zvanot pa tālr.63960565, vai rakstot uz e-pastu: info@bauskasudens.lv), kā arī sazinoties ar Regulatoru: tālr. 67097200; e-pasts: sprk@sprk.gov.lv.

Ar tarifa projektu iespējams iepazīties ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējais tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir līdz 120 dienām. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no komersanta papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK, skaidroja komisijā.

Iepriekš “Bauskas ūdens”ūdensapgādes un kanalizācijas tarifs mainījās 2022. gada 1. janvārī, tam pieaugot par 21,5% – līdz 2,2 eiro par kubikmetru.

Pašvaldības SIA “Bauskas ūdens” reģistrēta 1998. gadā, un tās pamatkapitāls ir 3 478 080 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Tās vienīgā īpašniece ir Bauskas novada pašvaldība. 2021. gadā “Bauskas ūdens” apgrozījums bija 755 982 eiro, bet peļņa – 5926 eiro.

Regulatora apstiprinātie tarifu projekti Latvijā:

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. mainās elektroenerģijas cenas, ja to kāds nav pamanījis.. un tas arī ietekmē visu..

  2
  8
 2. Arī “regulators” ir nenormāls. Vajag tik iegriezt inflācijas spararatu, maz neliksies.

 3. Var kāds pateikt,par cik % šogad ir palielinātas algas Bauskas ūdens stradniekiem? Droši vien necik!

 4. Ko var bļaut visu laiku.. no tā nekas nemainīsies.. Ko tie bļāvēji nebļauj, ka Latvenergo peļņa pēdējos 6 mēnešos mērāma simtos milj., bet Bauskas ūdens peļņa 2021.gadā vien nieka nepilni 6 tūkst. Pēc šī brīža elektroenerģijas cenām jācer, ka uzņēmums vispār pa nullēm izvilks šo gadu, nevis ar zaudējumiem.. Gan jau neviens pat nemēģina palikt parādā Latvenergo, jo tie taču atslēgs elektrību.. Šaubos, vai visi tik pat cītīgi maksā par ūdeni kā par elektrību.. Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem vispār super.. Par neapmaksātu ūdenssaimniecības pakalpojumu konkrētam dzīvoklim ūdeni taču nevar atslēgt.. Tad jau var kādu laiku nemaksāt..
  Ja tā padomā, cilvēks var kādu laiku iztikt bez elektrības, pat bez siltuma, bet bez ūdens nevar izdzīvot.. Varbūt jāsāk domāt, kas patiesi ir svarīgi un beigt grauzt vienīgo uzņēmumu Bauskā, kas sniedz ūdenssaimniecības pakalpojumus..

 5. Vai tad tikai Latvenergo var atslēgt? Tiesa gan, elektroapgādes uzņēmums elektrību atslēdz vien nemaksāšanas gadījumos, bet BŪ klients uzņēmumam ir vien “piliens jūrā” ūdeni var atslēgt pēc vadības ieskatiem, jo klients ne tā paskatījies, ne to teicis, un “gatavs” ūdens atslēgts pat pārkāpjot paša BŪ deklarēto un valstī pieņemtos likumus.

 6. Ko tad pašvaldības negrauž Latvenergo? 80 procentus elektrības paši saražojot, bet visu laikam laiž uz biržu sadārdzināt. Varbūt nevajag sadārdzināt un jābeidz stāstīt , ka mūžīgi nav ūdens, nav vēja, nav saules, jāremontē tieši tad kad ir ūdens.Kādreiz teica, ka starpsavienojumi mūs glābs, tagad stāsta, ka starpsavienojumos mega zudumi. Ja līnija ir tehniski pareiza, tad vienkārši zog. Cilvēkiem gan ir jāapmaksā visu meli, blēdības utt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.