Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā izveidos Jaunsardzes Austrumu vadības centru

Bauskā izveidos Jaunsardzes Austrumu vadības centru, informēja pašvaldībā. Bauskas novada domes sēdē deputāti lēma nodot Jaunsardzes centram bezatlīdzības lietošanā Bauskas novada pašvaldības nekustamā īpašuma daļu – divas nedzīvojamās telpas 27,3 m2 platībā Bauskā, Uzvaras ielā 3.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik Jaunsardzes centra 4. novada pārvaldes vadības centrs atrodas Apguldē, Naudītes pagastā, taču tā kā pārvaldes pārziņā esošā teritorija ir pārāk plaša, Bauskā ir paredzēts izveidot Austrumu vadības centru, minēts Jaunsardzes iesniegumā pašvaldībai. Līdz šim atbilstošu biroja telpu pārvaldes austrumu daļai nebija. Biroja telpas Bauskā nodrošinās iespēju vadības grupai novietot dažādus dokumentus un biroja tehniku, organizēt tikšanās ar jaunsargu instruktoriem, ierīkot kabinetus novada pārvaldes vadītāja vietniekam un vecākajai referentei. Turklāt telpas Uzvaras ielā 3 atrodas pilsētas centrā, kā arī apmēram 300 metru attālumā no telpām, kas piešķirtas jaunsargu nodarbību rīkošanai.

Jaunsardzes  instruktors, seržants Raivis Naumovs no Bauskas. Raivis pasniedz Valsts aizsardzības mācību Bauskas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Amatu vidusskolā, kā arī vada Jaunsardzes interešu izglītības nodarbības Bauskas jauniešiem. Kļūt par Jaunsargu instruktoru nolēmis, jo šī bija iespēja turpināt sevi pilnveidot un izglītot, kā arī dalīties ar uzkrāto pieredzi un zināšanām, apzinoties savu misiju.

Līguma darbības termiņš ir no 2022.gada 1.novembra līdz 2023.gada 31.oktobrim, taču līgums paredz, ka telpas var nodot bezatlīdzības lietošanā atkārtoti, ja tās tiek lietotas atbilstoši līguma noteiktajam mērķim. Tāpat noteikts, ka Jaunsardzes centrs segs izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem, kā arī citus izdevumus, kādi var rasties nekustamā īpašuma lietošanas laikā.

Bauskas novada pašvaldība jau 2018.gada 13.martā noslēdza sadarbības līgumu ar Jaunsardzes centru par sadarbību jaunatnes pilsoniskās apziņas un personiskās līdzdalības prasmju veidošanas veicināšanā, iesaistot jauniešus Jaunsardzes kustībā, veidojot jauniešu izpratni par valsts aizsardzību, patriotismu, pilsonisko apziņu un interesi par dienestu Latvijas Republikas Nacionālajos bruņotajos spēkos, tai skaitā tiek turpināta licencēto jaunsargu interešu izglītības programmu īstenošana Bauskas novadā.

Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. ta vieta lai berniem sniegtu labu izglitibu valsts viniem izskalo smadzenes un par katru cenu censhas parverst par lielgabala galu

  18
  19
 2. Mazs cinītis gāž lielu vezumu.Gods kalpot Latvijai! Sveiciens varonīgajiem Tēvzemes Zemessargiem!

  13
  7
 3. Jauieši malači kas stājas zemīšos,jaunsargos super,vismaz kāds domā par tēvzemes aizstāvēšanu,nevis te gaudo netā,kā piemēram b,kurš domā kad nu tagad visi iet tur lai kļutu par lielgabala gaļu,maz zini kas ir lielgabals????Neko nsavā dzīvē nēesi vairāk redzējis par datora pogām…..

  14
  12
 4. Neesmu pret zemessardzi, jaunsardzi, taču šķiet, ka tiem vajadzētu attaisnot savu darbību, rūpējoties kaut vai par kārtību pilsētā, piemēram! Iedzīvotāji justos drošāki un vismaz ikdienā būtu skaidrs, ar ko tie īsti nodarbojas. Resp., būtu kā palīgi policijas darbiniekiem, jo tie brīžiem šķiet, ka to vien var kā uzlikt sodu par auto nepareizu novietošanu vai ķerot tos, kas nevalkā maskas (labi gan, ka noiets posms!) – tad rodas sajūta, ka viss citādi pilsētā mums ir vislabākajā kārtībā! Bet kad pilsētā kaut ko demolē vai pa naktīm plosās, policijai nav nekādas daļas!

  14
  6
 5. Kāds sakars Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošajām iestādēm ar Valsst policijas un pašvaldības olicijas veicamajām funkcijām.

  9
  6
 6. ohohoh cik citigi bauskas dzive uztur asv doto propogandas liniju. Cenzura cenzura un atkal cenzura, bet ko var gribet no atpalikushas pavasalu velsteles

  6
  9
 7. Kur Bauska un kur Austrumi? Jaunsargi debess puses nav sajaukuši? Varbūt jaunajam pārim vnk nav kur palikt?;P

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.