Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā neplāno uzstādīt pazemes atkritumu konteinerus

Daudzviet Eiropā, arī Latvijā, rūpējoties par tīru pilsētvidi, tiek uzstādīti pazemes atkritumu konteineri. Baušķeniece Rudīte uzskata, ka pašlaik Bauskā izvietotās atkritumu urnas un konteineri ne tikai piesārņo, bet arī vizuāli degradē pilsētvidi. Citviet redzētie pazemes konteineri, viņasprāt, ietaupa vietu un saglabā ielu tīrību, noslēpjot atkritumus no redzesloka. Rudīte interesējās, vai Bauskā nav domāts par pazemes atkritumu konteineru ierīkošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka pašreiz vienīgā tāda sistēma darbojas Valmieras pilsētā un tikai tādēļ, ka varēja saņemt ES struktūrfondu finansējumu. Rīgā apsver iespēju ieviest. Izbūvējot pazemes atkritumu konteinerus, jāņem vērā gruntsūdens līmenis, kas Bauskā ir ļoti augsts, tādējādi sadārdzina izbūves procesu. Šo konteineru apkalpošanai vajadzīgs cits transports – automašīna ar manipulatoru, kas samazina vienlaicīgi izvedamo atkritumu daudzumu (manipulators sver ap 1500 kg), jābūt izbūvētai infrastruktūrai netraucētai piebraukšanai, lai konteinerus iztukšotu.

Pazemes konteinera iztukšošana Ventspilī. Foto: ventasbalss.lv

Pašvaldībā nav novērots, ka konteineri netiktu laikus izvesti. Atkritumus savāc pēc noteikta grafika. Pašvaldība aicina iedzīvotājus šķirot atkritumus, nevis mest visu veidu atkritumus vienā konteinerā. SIA «Vides serviss» piedāvā iespēju savākt atsevišķi bioloģiskos atkritumus, bet daļa iedzīvotāju atkritumus nemaz nešķiro.

Lietuvā pazemes konteineru sistēmas ieviešanai ir paredzēts valsts atbalsts. Latvijā ir cita atkritumu apsaimniekošanas politika, un bez valsts atbalsta atkritumu savākšanas un transportēšanas izmaksas kļūtu pārāk dārgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka pazemes atkritumu konteineri ir uzstādīti ne vien Bauskas pašvaldības pieminētajā Valmieras pilsētā, bet arī Cēsīs, Limbažos, Valmieras pagastā, Smiltenē, Krimuldas novada Raganā, kā arī Ventspilī.

Pēc minēto pašvaldību domām, pazemes sadzīves atkritumu konteineri ir apkārtējai videi draudzīgs un racionāls risinājums, lai pagalmos ietaupītu vietu. Tāpat to izvietojums ir piemērotāks pilsētvidei, to lietošana ir ērta un estētiska, kā arī tiek samazināti nevēlamie aromāti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. ja jau baušķeniece, tad kundzei vai jaunkundzei vajadzētu zināt par gruntsūdens līmeni šajā Zemgales pilsētā, pilsētā uz māla pakalna. Vajadzētu zināt, vismaz nojaust, cik izmaksā pazemes būvju uzbūvēšana un to uzturēšana zonās ar paaugstinātu gruntsūdeņa līmeni? Ja atceramies, kādas grūtības sagādāja Neste uzpildes stacijas celtniekiem degvielas cisternu iegremdēšana bijušā Nisku dīķa vietā, pēc tā aizbēršanas, jo projektētāji grunts īpatnības nebija ņēmuši vērā, un ne tikai tajā vien objektā. Nepilnīga projekta dēļ, tieši augstā gruntsūdeņa dēļ ir krietni sadārdzinājies ne viens vien iesākumā lēts projekts. Vispirms jāpadomā, vai Bauskai tiešām naudu nav kur likt?

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.