Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā no janvāra augs sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Bauskā no 1.janvāra tiks paaugstināts sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs, informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar 2023.gada 1.janvāri maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Bauskas apvienības pārvaldes administratīvajā teritorijā – Bauskas pilsētā un pagastu nodaļās – tiek noteikta 29,62 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Bauskas novada pašvaldības informācija.

Līdzšinējais tarifs ir 28,09 eiro par kubikmetru bez PVN, liecina SIA “Vides serviss” publicētie dati, tātad tarifs augs par aptuveni 5%. Taču papildus apsaimniekošanas maksai par atkritumu apjomu ir jāpiemaksā 6,74 eiro (bez PVN) par vienu izvešanas reizi 0,24 m3 sadzīves atkritumu konteineram vai 30,90 eiro (bez PVN) par vienu izvešanas reizi 1,1 m3 konteineram.

Bauskas apvienības pārvaldes administratīvajā teritorijā apsaimniekošanu veic SIA “Vides serviss”. Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu veido dabas resursu nodoklis, tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā “Getliņi Eko” un sadzīves atkritumu savākšanas un pārvadāšanas maksa, skaidrots uzņēmuma mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaksu pieaugums saistīts ar dabas resursa nodokļa likmes izmaiņām, teikts Bauskas novada pašvaldības informācijā. Apstiprinātais tarifs par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā “Getliņi Eko” no 1.janvāra būs 135,50 eiro par tonnu, tai skaitā dabas resursu nodokļa likme 95 eiro tonnā.

SIA “Getliņi EKO” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs Bauskas apvienības pārvaldes administratīvajā teritorijā pašlaik ir 124,60 eiro par tonnu, tai skaitā dabas resursu nodoklis 80 eiro par tonnu bez PVN, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas informācija.

SIA “Getliņi EKO” pieder Rīgas valstspilsētas pašvaldībai 97,7% un Ropažu novada pašvaldība 2,3%, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 31,03 miljoni eiro, peļņa 300 000 eiro.

SIA “Vides serviss” pieder Bauskas novada domei, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 2,94 miljoni eiro, peļņa 79 050 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (32)

 1. Kad vienreiz sāksies normāla šķirošana un pārstrāde?! Neko vairāk par Getliņiem neviens nezina un negrib zināt.Pēc dažiem gadiem būs Eiropas sodi valstij par nešķiroto atkritumu norakšanu un Getliņi būs pilni. Iedzīvotāji apmaksās? Iedzīvotāji ir slaucama govs?

  17
 2. Tad jau turpmāk privātmāju īpašnieki vēl biežāk ar saviem mēslu maisiem dosies uz daudzdzīvokļu ēku atkritumu urnām. Kad vienreiz sapratīs, ka par saviem saražotajiem sū pašiem arī jāmaksā.

  24
  5
 3. visu musaru jāved pie ministra kabineta, lai paši utalizē, ja tādas cenas var pacelt!!!

  8
  1
 4. pašvaldībās būs jādibina sava “atkritumu policija”, kas, ja ne piefiksēs atkritumu izmetējus autobusu pieturvietās un grāvmalēs, tad vismaz tos savāks, tāpat kā pašlaik novada iemītniekus, transportējot uz Rīgas patversmēm.

 5. bet tu vienreiz saņemies, nečīksti te, bet savā “mobiļņikā” fiksē privātīpašnieka nodarījumu un aizsūti faktu attiecīgajiem dienestiem. Nevari, tad arī nefantazē.

  7
  5
 6. Nevajag uzbrukt bez pamatota iemesla komentētājam! Nāc pamēģini pats kaut ko nofotogrāfēt, pirmkārt pieķert, jo atkritumi pārsvarā sarodas tumsas un nakts aizsegā.
  Te ir jautājums, kas kārtojams likumīgi, un jāsāk ar līgumu slēgšanu par atkritumu apsaimniekošanu ar mājsaimniecībām.

  10
  2
 7. ja jau tu guli, laikā, kad privātīpašnieki izmet savus atkritumus tavā konteinerā, tātad visu būsi nosapņojis…

  6
  8
 8. fantazētāj, cik mājsaimniecības tu vari nosaukt novadā, tās, kurām nav līgumu par atkritumu izvešanu? Ja nevari, tad beidz muldēt un fantazēt.

  4
  7
 9. Tas jau ir jāsāk katram pašam ar sevi! Samet visu paši vienā urnā un tad brīnās, ka viss slikti..

 10. Varbūt pamācīties no svensoniem tepat Zviedrijā , viņi pat importē atkritumus , jo lielu daļu enerģijas saražo dedzinot atkritumus.

 11. Tad jau var sviest tos atkritumus jūrā!Svensoni savā krastā tos izmakšķerēs,uzvārīsies un bus vēl pateicīgi mazākajiem aizjūras brāļiem.

 12. Ja būs iedzīvotājiem pieejamāki škirošanas konteineri,tad arī vairāk šķiros,bet,ja jāmeklē par pilsētu,kur nu tas konteiners atrodas,tad protams,zūd jebkāda jēga šķirot.Gribu piekrist tiem komentētājiem,kuri saka,ka privātā sektora iedzīvotāji savus nešķirotos sadzīves atkritumus met pie šķirotiem koneineriem,un tad to namu iedzīvotājiem,pie kuru nama ir šie konteineri,ir jāsamaksā par visu.Un galu galā- kāpēc? Jā,nevar gan neviens noilmēt viņus,jo to šie paveic pa tumsu.Kamēr nebūsim godīgi visi,un katrs nerūpēsimies par saviem atkritumiem tikmēr bardaks būs.

  11
 13. Ainai. Visu musaru jāved pie tevis lai tad pati arī utalizē!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Ieviesiet vienreiz slēdzamas vai koda atkritumu novietnes ar jumtu. Pašvaldības policija veiksmīgi ķerot visādus mājdzīvniekus un vedot mājās, tad tikpat veiksmīgi varēs izķert arī lopus, kas šķiroto atkritumu konteineros met visus mēslus.
  Lopi un privātmāju īpašnieki tādā veidā arī grib uzvārīties uz aizslēgto konteineru lietotāju rēķina. Konteineru daudzums ir nepietiekams. Daži lopi sistemātiski cīnās ar slēgtajiem konteineriem likvidējot slēdzenes. Elementāru jautājumu Bauskas iedzīvotāji, pašvaldība, pašvaldības policija nevar atrisināt. Pat ne miljonus prasošu jautājumu. Eiropiešu gēns ir nosprādzis?

  3
  1
 15. Jūs daudzdzīvokļu namu iemitnieki mazāk varētu di.st. Man privātā, bet neiežogotā teritorijā stāv 1,1m² konteiners un īpašums ar zemi kur būtībā nevienam nav tiesības līst, jo tas ir privātīpašums. Bet tai pašā brīdī blakus esošo daudzdzīvokļu namu parazītiskie iemītnieki kuri neskatoties uz īpašuma statusu vazājas pa to, jo ērtāk un ātrāk caur viņu nokļut kur vajag,bet plusā tam vēl atstiepj un piemet ar savām drazu kuļķenēm manu atkritumu konteineru. Un ja laicīgi neizved pilno tad blakus umņiki noliek savus smirdīgos sadzīves atkritumus. Paejot pašu esošajiem tukšajiem konteineriem garām. Tādēļ beidziet tupi mūldēt par privātmāju iemītniekiem, ja tādi lopi ir ļoti daudz arī daudzdzīvokļu iemītnieki. Visi gudri di_st pa citiem, lai gan paši tādi ir.

  9
  4
 16. ja te, komentāros ne viens vien apgalvo par “sniega” cilvēku esamību, bet pats to “dažādu iemeslu” dēļ neesot redzējis, tad lētākais variants viņiem būtu aiziet pie psihiatra, jo kameras vai atslēgas ierīkošana konteineram esot par dārgu. Tā kā visu šo gadu laikā neviena no policijām vietējo “jetiju” nav noķērusi, tad apgalvotājiem, ka tādi te esot, uzmācīgo domu neitralizēšanai labāk būtu vērsties pie attiecīgā medicīnas speciālista.

 17. Nav jēgas gānities, sliktajos ir gan privātmāju īpašnieki, kuriem nav savu atkritumu tvertņu, gan daudzdzīvokļu ēku apdzīvotāji, kuri met visu un visur kur pagadās. Ir vajadzīgs risinājums, nevis gānīšanās.
  Katrai pašvaldībai ir pieejami dati par savas teritorijas mājsaimniecībām, kā arī pieejami dati par noslēgtajiem līgumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Kam nav līguma – tātad kur liek atkritumus? Skaidrs kur – met kur pagadās. Piesārņotājs atrasts (protams, ja ierēdniecība grib vispār ko meklēt!!!!!). Nav problēma izvietot novērošanas kameras pie daudzdzīvokļu ēku atkritumu tvertnēm. Ne pie visām, bet kur ir identificēti lielākie mēslotāji.

  2
  1
 18. Komentāri liecina, ka lopi un privātmāju īpašnieki bez savām miskastēm un līgumiem ir mazākumā. Kas liedz pašvaldības policijai kopā ar IT kameru nodaļu izķert nelabojamos pofigistus? Mēs nemaksāsim mūžīgi citu vietā! Ja VS nesapratīs, tad nāksies atkritumus smuki sašķirot un vest un nest tieši uz viņu kantori. Protams, par gatavām izejvielām cilvēki gribēs samaksu, kā arī prasīs kompensēt par nešķiroto presēto un bērto atkritumu m3 deltu . Getliņos atkritumi nonāk presētā veidā. VS nekādi neveicina šķiroto atkritumu piesārņojuma ar norokamajiem atkritumiem izbeigšanu un nelabojamo piesārņotāju pārmācīšanu ar naudas sodiem un ģīmju publiskošanu, jo tas rada nepamatotas izmaksas normālajiem pilsoņiem.

 19. risinājumi ir risinājumi, bet dzīvē, kā jau pie mums dzīvē. Ja jau ir vēl tādas namsaimniecības, kuru īpašniekiem nav noslēgts līgums ar VS par atkritumu apsaimniekošanu, tad jautājums ir novada vadībai- kādēļ tā pieļauj kādiem saimniecības īpašniekiem, ja tādi novadā ir, pārkāpt domes izdotos saistošos noteikumus? Par šo pārkāpumu, līguma neslēgšanu ar VS paredzēts sods soda naudas izskatā. Tad loģiski jautājums, cik simtu vai tūkstošu naudiņās ir iekasējusi Pašvaldības policija no šiem noteikumu pārkāpējiem? Ja ne cik, tad pārkāpēju nav, jeb policija nepilda savus pienākumus, jo pārkāpēju saraksts veidojas VS līgumslēdzēju skaitu salīdzinot ar namsaimniecību skaitu novadā. Kas gan būtu vienkāršāks? Tātad, nonākam pie secinājuma, vai nu nav pārkāpēju, atkritumu apsaimniekošanas līguma neslēdzēju, vai arī attiecīgie uzraugošie dienesti saņem algu par pīpēšanu darba laikā

 20. Var jau slēgt tos konteinerus,var pat iežogot,bet tie nekrietnie atkritumu metēji nometīs taču blakus,un atkritumu vedējs tos pieskaitīs tai daudzdzīvokļu mājai,pie kuras konteineriem šie svešie sadzīves atkritumu maisi nomesti.

 21. Atkritumus blakus aizslēgtajiem konteineriem vai novietnēm vispirms policijai jāizmanto kā lietisko pierādījumu lai uzliktu administratīvo sodu nelegālajiem vai pofigistiem. Ja VS problēmu ignorē, slēgtas novietnes , konteinerus nenodrošina, tad varētu būt juridisks pamats piedzīt no VS iedzīvotājiem radītos zaudējumus. Jo augstāki tarifi, jo lielāki zaudējumi. Ņemot vērā vispārējo tarifu celšanas psihozi un ienākumu stagnāciju, jebkāda tarifu cēlāju augstprātība un ignorance var radīt neprognozējamas sekas.

 22. Ingiņ, kādēļ Dievs tev nav devis ožu kā sunim, lai tu uzreiz atpazītu svešos maisus no savējiem, arī tādiem “savējiem”, kuri spējīgi vien atkritumus atnest līdz konteineram, bet nespēj pacelt vāku un atnesto iemest tajā, jo konteiners pilns. Jā, domas par “Jetiju” esamību, ir ļoti uzmācīgas, pretēji realitātei, piedevām neviens Bauskas Jetijus redzējis nav, kur nu vēl fiksējis ar šolaiku modernajām tehnoloģijām, ko pašvaldības iepērk par tūkstošiem un par kuru esamību jau pirms iebraukšanas pilsētā, informē attiecīgas ceļa zīmes, arī tūkstošu vērtībā….

  1
  2
 23. ATBILDE: svešsie un savējie – nevajag man neko stāstīt,kad pie mūsu daudzdzīvokļu mājas šķirotie konteineri vēl bija,pati redzēju,ka gaišā dienas laikā pagalmā iebrauca automašina,un izmeta savus sadzīves atkritumus,tas notika tik ”atri,ka tur jau pat nevar paspēt nofilmēt.Tāpat citas reizes kaimiņi manīja,ka vienkārši ienāca pagalmā,nometa,un vienkārši ātri aizgāja.Runāju,to ko redzēju un zinu.Tā kā jūsu sarkasms ir nevietā,diemžēl.Un par svešiem atkritumiem kautkā gan negribās maksāat.

 24. tagad, tehnikas laikmetā, Tavs stāstītais ļoti atgādina jau dzirdētos stāstus par “Jetiju”. Kā arī, kurš būtu vainīgs, ja VS “krāsainos” konteinerus izvietoja tieši pie tavas mājas, konteinerus, kurus atļauts izmantot visiem, ne tikai taviem “radiniekiem”

  3
  1
 25. Problēma ir.VS problēmu nerisina, tikai iekasē un palielina. Nerisina konkrēti cilvēki, kurus kontrolē(?) un ieceļ amatos pašvaldība. Varbūt atkritumi jāved tieši uz pašvaldības māju?

 26. Slēgšana neko nelīdz. Savus atkritumus samet blakus žogam un esmu redzējusi gana daudz reižu, ka piebrauc mašīna, izceļ vairākus maisus un aizbrauc privātmāju virzienā. Šķirošana arī tāda smieklīga sanāk. Kad atbrauc pēc atkritumiem, visu konteineru saturu saber kopā un aizbrauc. Kādēļ skirojam?

 27. kaimiņi trāpījušies cūkas, tad ,ar visu to,ka zinu, kas vainīgs un negribot kašķēties, pieciešu viņu atkritumus. Vienkārši aizbraucot no dārziņiem savus izlietotos plastmasas maisus pārmet pāri manai sētai. Grūti ar mašīnu aizvest uz pilsētu un izmest konteinerā. Arī savu piečurāto šmucspaini pārlej, tikai panesot tālāk no savas būdiņas. Un nav viņi dzērāji, ne kas tamlīdzīgi, bet cūkas gan!

 28. Ja es maksāju par atkritumu šķirošanu, kapēc man vēl kautkas jāšķiro papildus.. Tāpāt galā atkritumi vairākas reizes tiek pāršķiroti diemžēl ar cilvēku rokām – tas tā negribam modernizēt atkritumu apstrādi tad liekam atbildību un izmaksu slogu maksātāju.

 29. Bauskai esot sadraudzības pilsēta Hedemora. Zviedri ar karoti varētu attiecīgo amatpersonu galvās ieliet zināšanas kā civilizēti, mehanizēti, automatizēti savākt, šķirot atkritumus, iegūt izejvielas un enerģiju. Kādiem ir būtiski tikai svinīgi gājieni ar zviedriem pa Bauskas ielām un citas lietas bez pievienotās vērtības mūsu sabiedrībai? Visā pasaulē saprot, ka rūpnieciskā spiegošana ir valstu izaugsmes pamats. Zviedri varbūt pat atļautu legāli spiegot.

 30. Dažās privātmājās A7 rajonā uz Lietuvas pusi atkritumus dedzina metāla mucās pagalmos. Tātad šiem nav konteineru un līgumu, neiedomājams skopums un uzspļaut uz kaimiņiem un ekoloģiju. Pašvaldības policija sodus neliek, VS neinteresē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.