Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā norisināsies Grāmatu un Dzejas svētki

Bauskā šodien, 15. septembrī, jau 22. reizi norisināsies Bauskas Centrālās bibliotēkas rīkotie Grāmatu svētki. Šogad tiem nedaudz mainīts koncepts un tie nodēvēti par Grāmatu un Dzejas svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki, kā ierasts, tiks iesākti ar grāmatu komercizstādi Bauskas Kultūras centra Izstāžu zālē, bet jāņem vērā, ka šoreiz tās sākums ir pulksten 15.

Bauskas Kultūras centrā pulksten 16 svētkus atklās aktieris Mārtiņš Vilsons ar muzikālu dzejas izrādi „Mīlestības gads”.

“Mīlestība apciemo visnegaidītākajos brīžos. Tā rada iedvesmu iepretim ikdienišķajai pasaules realitātei. Mīlestība uz dzīvi. Mīlestība uz sievieti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aleksandrs Čaks bija sabiedrības dvēsele – kur bija Čaks, tur bija dzīvība. Asprātīgi tosti, pagodinājumi kādām pavisam necilām sievietēm, kas, dzejnieka izceltas, pēkšņi aizkustinoši iemirdzējās. Īso svārku, skatiena vilinājuma, kairo pieskārienu akcentējums veidoja Čaka erotisko dzeju, kam bija saikne ar dziļāko, tikai apjaušamo juteklību.

Niks Matvejevs bija dzīves gardēdis, vienlaikus kautrīgs un labsirdīgs cilvēks ar nebēdnīgi dzirkstošām acīm. Mūziķis, komponists, apveltīts ar izcilu humora izjūtu, stāstnieka talantu un plašu sirdi. Niks mums ir atstājis divus diskus ar Čaka dzeju: “Dziesmas meitenēm” un “Atzīšanās”.

Izrādē “Mīlestības gads” skanēs dziesmas no šiem diskiem Mārtiņa Vilsona izpildījumā, kas ir dāvana draugam – Nikam 65 dzimšanas dienā. Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids aizvedīs pāri laikam. Vīrišķīga un viegli ievainojama ir sirds, kurā Mārtiņš dalās ar saviem skatītājiem. Nekautrīgi un atklāti,” vēstīts Grāmatu un Dzejas svētku pieteikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pulksten 17.30 uz muzikālu tikšanos svētku apmeklētājus aicinās dzejnieks Čaks Veidens, dzejnieks, kurš savu pseidonīmu izvēlējies par godu Aleksandram Čakam un Eduardam Veidenbaumam.

Viņš ir dzejnieks, kurš savā dzejā piekopis A. Čaka un E. Veidenbauma stilistiku, bet jaunā – 21. gadsimtam atbilstošā mērcē, kas garšo visu vecumu lasītājiem. Izdevis divus dzejoļu krājumus – „Dzeja” (2022) un „Sazvērestības teorijas par mīlestību un dzīvi” (2022), kuri tirdzniecības vietās jau izpārdoti un šobrīd iegādājami tikai pie paša autora.

Pasākuma programmu kuplinās arī novadnieki – pulksten 18.20 dzejas izrādi „Nakts raksti” aicina baudīt Vecsaules pagasta amatierteātris „Vecsaule”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teātris darbojas jau vairāk kā 40 gadus un kopš tā dibināšanas brīža tā režisore ir Gunta Siliņa. Būdams aktīvs kolektīvs, ar izrādēm piedalās gan sava pagasta sarīkojumos, gan citos Bauskas novada kultūras pasākumos, gan citu pašvaldību sarīkojumos. Teātris iestudējis R. Blaumaņa, M. Zālītes, L. Stumbres, G. Priedes, P. Putniņa, kā arī citu latviešu autoru darbus. Ar izrādi “Nakts raksti” piedalījies Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2022”.

Pasākums noslēgsies ar muzikālu ceļojumu kopā ar dziesminieku un grāmatas “Sākums mūs atrod pats” autoru Kārli Kazāku.

“Sākums mūs atrod pats… Tā tas tiešām ir, ja ļaujamies. Arī muzikālo velobraucienu jeb Velomūzikas stāsts aizsākās gluži nejaušās vakara sarunās. Vēlāk jau deviņās vasarās un desmit ceļojumos piedzīvotais prasījās tikt pastāstīts. Vārdos izteikts teju 5000 kilometru garais ceļš ir pastiepies garāks, nekā sākumā plānots. Tāda ir ceļa daba, un es tai ļaujos. “Sākums mūs atrod pats” ir mans stāsts par cilvēkiem, ceļu un Latvijas vietām. Tas ir arī mīlestības stāsts,” atklāj dziesminieks Kārlis Kazāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2012. gada K. Kazāks kopā ar domubiedriem devies muzikālos koncertceļojumos pa Latviju, iemainot muzicēšanu pret naktsmājām. “Velomūzikas” deviņas vasaras, desmit ceļojumi, aptuveni 5000 veiktie kilometri un vismaz 80 sniegtie koncerti aprakstīti 2021. gadā izdotajā grāmatā “Sākums mūs atrod pats”.

Foto: No “Bauskas Dzīves” arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.