Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā notiks mītiņš; iedegs sveces Ukrainas atbalstam

Cilvēki 2. marta vakarā no plkst.18 aicināti ierasties ar Ukrainas karogiem, lentēm, svecītēm vai citu atribūtiku, kas nepauž naidu vai agresiju. Iededzināt uguni – spēka un gaismas simbolu,  lai nestu gaismu, kas šobrīd tik ļoti nepieciešama Ukrainai un pasaulei.  Foto: Ivars Bogdanovs

Atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam, šodien, 2. martā, daudzviet pulksten 18 notiks Ukrainas brīvības atbalsta mītiņi. Jau vēstījām, ka mītiņš norisināsies arī Bauskas Rātslaukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šo atbalsta akciju iedzīvotāji aicināti paust, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai ir uzbrukums visai Eiropai, tās vērtībām, tāpēc visiem spēkiem ir jāsargā Ukrainas un visas Eiropas turpmākā neatkarība. Dalībnieki lūgti ierasties ar Ukrainas karogu, plakātiem vai citu atribūtiku, kas nepauž naidu un agresiju.

Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš pastāstīja, ka simbolisko pasākumu vadīs Rundāles pagasta kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece, uzstāsies Bauskas novada koris “Mežotne”, klātesošos uzrunās Bauskas novada domes deputāts Raitis Ābelnieks, bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Juris Dalbiņš, Zemessardzes 53. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Kaspars Kokins.

Piedalīsies arī Bauskas novada nevalstiskās organizācijas “Laiks jauniešiem” vadītājs Gints Jankovskis un organizācijas brīvprātīgie aktīvisti, kuri informēs sabiedrību par iespējām sniegt mērķētu un koordinētu nepieciešamo palīdzību Ukrainai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pasākumu aizsāksim ar Latvijas valsts himnas kopēju dziedāšanu, sekos arī valsts prezidenta Egila Levita runa audioformātā, skanēs Ukrainas valsts himna, tiks nolasīts Bauskas novada domes priekšsēdētāja Aivara Okmaņa vēstījums, vēsturisku skatījumu ieskicēs vēsturnieks Raitis Ābelnieks, skanēs fragments no Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes “Dievs, Tava zeme deg! “, runāsim arī par palīdzību. Iedzīvotāji kritušo piemiņai tiks aicināti nolikt svecītes Rātslaukumā. Noslēgsim pasākumu ar Jāzepa Vītola “Gaismas pili”, kas ir īpaša dziesma un absolūti neatņemama latviešu mentalitātes, dzīves dziņas sastāvdaļa, tas būs aicinājums ticībai, cerībai un arīdzan gaismai,” šodienas pasākuma gaitu ieskicē L. Lauskiniece.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka iedzīvotāji no pagastiem aicināti Bauskā nokļūt pašu spēkiem. “Pašvaldība vairs neveic šādus organizētus braucienus, kā tas notika agrāk. Tiesa, ja kādam iedzīvotājam nav iespēja pašrocīgi nokļūt Bauskā uz atbalsta mītiņu Ukrainai, aicinām sazināties ar apvienību vai pagastu nodaļu vadītājiem un vaicāt par iespējām nodrošināt transportu,” paziņoja Bauskas novada domē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Kāpēc tad priekšsēdētājs nevar teikt runu klātiene? Vai tad ir tik ļoti aizņemts, ka nevar būt klāt šādā brīdī?

  11
  1
 2. Vai bija grūti saaicināt vismaz daļu amatierkolektīvu un uzrīkot riktīgu pasākumu? Šis jau izskatās pēc tāda formāla, ak jā pašvaldību savienība aicināja, tad nu mēs ar kaut ko kaut kur kaut kā, nu prasti runājot ķeksīša pēc arī sarīkojam. Ak,jā, pagastos nevienam jau arī nebija liegts kaut kā iezīmēt šo dienu un šo noteikto stundu plkst.18.

  6
  2
 3. Ko var gribēt no padomju laika atliekām pašvaldībā? Es pieļauju, ka vienkārši tā parāda savu neitrālo pozīciju, taču nevar zināt jau, ko domā patiesībā. Pēdējā laikā mani patiešām izbrīna, ka ir tik daudz cilvēku arī tepat Bauskā, kas atbalsta agresoru. Tas patiešām ir traģiski, ka šajā laikā sabiedrība sašķeļas.

  3
  4
 4. Mums tā viss kaut kā nekā. Tepat rakstīts par Siguldu, tur, solidarizējoties ar ukraiņiem, stacijas laukumā varēs izlikt sveces “Слава Україні” kontūrā. Kas mums, kur tās sveces saliks? Mīcīsies virsū?

  2
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.