Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā būvēs daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru

Janvārī tiks sākti ēkas pārbūves darbi Bauskā, Rūpniecības ielā 9, kur tiks veidots daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs, informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepirkumu konkursā par ēkas pārbūvi uzvarējusi SIA “Reaton”, kas būvdarbus apņēmusies veikt par 1 385 822 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina publiskotā informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā. Pavisam konkursā piedalījās septiņas firmas, tajā startēja arī divi pašmāju celtniecības uzņēmumi. SIA “Kvintets-M” piedāvātā cena bija 1 288 876 eiro, savukārt personu apvienība – “SIA “Benson Industry” un SIA “Flumina” bija iesniegusi izcenojumu – 1 474 147 eiro. Saimnieciski izdevīgākais piedāvājums tika vērtēts pēc diviem kritērijiem- iesniegtās cenas un piedāvāta garantijas termiņa. Pretendenta SIA „Kvintets M” iesniegtais piedāvājums, pamatojoties uz Publisko iepirkumu
likuma 53.panta ceturto daļu, kopsakarā ar atklāta konkursa nolikuma 7.9. apakšpunktu, noraidīts kā nepamatoti lēts.

Saskaņā ar noslēgto līgumu darbi objektā būvuzņēmējam jāpabeidz trīspadsmit mēnešu laikā no objekta būvdarbu zonas pieņemšanas–nodošanas akta abpusējas parakstīšanas dienas, tajā skaitā četras nedēļas objekta nodošana ekspluatācijā.

Tāpat līgumā paredzēts, ka ēkā sasniedzamais energoefektivitātes rādītājs apkurei standarta apkures sezonas apstākļos pēc būvdarbu pabeigšanas un objekta nodošanas jānodrošina ne lielāks par 48,1 MWh/gadā, ņemot vērā objekta aprēķina platību 538,66 kvadrātmetri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvuzraudzību nodrošinās SIA “Cerkazi-G” un autoruzraudzību – būvprojekta autors SIA “JaunRīga ECO”.

Bauskas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Antra Bagone paskaidroja, ka būvdarbu rezultātā tiks pārbūvēta esošā divstāvu daudzdzīvokļu māja Rūpniecības ielā 9 un tai pievienots jauns būvapjoms viena stāva līmenī. Plānota arī esošās garāžas ēkas fasādes vienkāršota atjaunošana un gruntsgabala ziemeļu daļā esošās palīgēkas demontāža.

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā paredzēts dienas aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem, specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem un pakalpojums “Atelpas brīdis” bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī sociālās rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Bagone atzīmēja, ka teritorija ap ēku tiks labiekārtota, paredzot jaunas bruģētas ietves pie projektētās ēkas galvenajām ieejām un pagalmā, kā arī aktivitāšu un rotaļu zonu ēkas iekšpagalmā Sociālo pakalpojumu centra klientiem un pārējiem pilsētas iedzīvotājiem.

Ēka Rūpniecības ielā 9 ir kultūrvēsturiska būve, kas saglabājusi virkni autentisku fasāžu un interjera elementu. Nams atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Bauskas vecpilsēta” teritorijā.

Būve kopumā saglabājusi apjomu, kāds tas radies 1890. gadā. 

Precīzs ēkas celšanas gads publicētajos materiālos nav atrodams. Tā, visticamāk, celta 19. gadsimta 80. gados kā vienstāva ēka un 1890. gadā pārbūvēta par divstāvu ēku. Senākā fotogrāfija, kurā redzama ēka Rūpniecības ielā 9, saglabājusies no 1939. gada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēlā: Ēkas Rūpniecības ielā 1939. gada foto. Attēla kreisajā pusē redzama ēka Rūpniecības ielā 9 (attēls no Inas Līnes 2020.gadā izstrādātās Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas)

Privātā kolekcijā saglabājies attēls, kurā redzams mājas DA fasādē uzstādītais otrā stāva balkons ar ažūru spraišļotumu un tajā ietvertu gadskaitli – 1890. Domājams, ka konkrētais gadskaitlis datē mājas pārbūvi, kad, plānojot tipogrāfijas izveidošanu, ēkai uzcelts otrais stāvs un divstāvu piebūve pagalma pusē, savukārt fakts, ka ažūrajā metāla dekorā ietverti iniciāļi – NJB10 – norāda, ka nekustamā īpašuma līdzīpašnieki bija brāļi Nahmans un Benjamins Jankeloviči. Nahmans Jankelovičs ēkā izveidoja tipogrāfiju, kurā tika drukāti laikraksti un grāmatas.

Attēlā: Ēkas Rūpniecības ielā 9 balkons ar otrā stāva celšanas gadu un īpašnieku iniciāļiem, privātkolekcijas foto (attēls no Inas Līnes 2020.gadā izstrādātās Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas)

Projekta kopējie izdevumi ir 4 415 667 eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 901 403 eiro, valsts budžeta finansējums – 153 902 eiro, valsts budžeta dotācija – 35 327 eiro, bet lielāko projekta daļu finansēs no pašvaldības līdzekļiem, tam atvēlot 3,3 miljonus eiro.

Projekta mērķis ir nodrošināt un attīstīt personām ar garīga rakstura traucējumiem, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem viņu individuālām vajadzībām sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūru Bauskas novadā, tādējādi novēršot risku šo personu nokļūšanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Tanī rajonā gandrīz vieni grausti palikuši, par to naudu tu visu rajonu varētu pacelt, a te vienu adresi sakārtos pie morga…

  16
  2
 2. Bauskas pašvaldība gan ir bagāta, taupīs uz elektrību, bet miljonus tērēs sociālo pakalpojumu nodrošināšanai, kurus varētu arī sniegt kaut pašas domes telpās, vai tad tur nav kāda brīva kambara, kur ierīkot?

  14
  4
 3. vērienīgs nacionāļu kūrēts naudas apgūšanas projektiņš, jo varas kliķei naudas ir tik daudz kā vēl nekad!

  13
  2
 4. Summa ir par visu projekta ieviešanu.

  Projektā plānotie rezultāti:
  Atjaunota ēka Rūpniecības ielā 9, Bauska 267 m2 platībā un izbūvēta piebūve 295 m2 platībā, izveidojot sabiedrībā balstītu pakalpojumu infrastruktūru – Daudzfunkcionālo pakalpojumu centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
  Slimnīcas iela 4, Bauskā izveidoti 16 grupu dzīvokļi un pakalpojums “Atelpas brīdis” pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.
  Ēka, Zaļā ielā 33, Bauskā, ar platību 228.9 m2 pielāgota ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma izveidei ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem.

  6
  3
 5. -> Jāprecizē

  Ok, tad projekta apjoms ir lielāks nekā var likties, bet tāpat es tur 4,4 miljonus nespēju saskaitīt.

  5
  2
 6. Raksta autoru neprasme skaidri definēt, kam tieši paredzēti tie miljoni, kā arī nepietiekamais skaidrojums, ko no tā visa iegūs Bauskas novads, lasītājos izraisa labi saprotamu negatīvu reakciju. Žēl, ka aiz birokrātiski grabošajām frāzēm nepamanīts palicis projekta pozitīvākais aspekts – tas, ka no grausta stāvokļa tiks pacelta puslīdz pieklājīga Bauskas 19. gadsimta ēka, un vismaz šai vietai uz laiku nedraud pilnīga degradācija.

  12
  3
 7. Skatoties vienā no fotogrāfijām, tā vien raisās doma, vai tajā tukšajā vietā, kur pirms kara bija tā garā koka māja, pašvaldība nevarētu uzcelt īres namu (kā to šobrīd dara virkne pašvaldību). Cilvēkiem būtu pieklājīgas telpas, kur dzīvot, vecpilsētā atgrieztos dzīvība un arī skumjais robs ainavā būtu aizlāpīts.

  12
  2
 8. Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā paredzēts dienas aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem, specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem un pakalpojums “Atelpas brīdis” bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī sociālās rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. 

  Cik novadā ir šādu bērnu? Tērēsim teju 2 miljonus, lai atjaunotu ēku, lai būtu prieks kultūrvēstures jūsmotājiem, bet brauksim pa sabrukušām ielām, iesim uz bibliotēku, kur ar funkcionāliem traucējumiem nemaz nevar uzrāpties, dzīvosim tumsā un nabadzībā.

  11
  3
 9. To, ka kultūrvēsturi var apjūsmot tikai īpaši atpalikuši ļautiņi, kas nekā nesaprot no cilvēces progresa, Bauskas darbaļaudīm jau sen ir skaidrs, tāpat kā tas, ka tieši šādu objektu iespējamā (pat vēl nesāktā) atjaunošana ir galvenais iemesls viņu dzīvei mūžīgā tumsā un nabadzībā. Domāju, ka beidzot pienācis laiks spert nākamos soļus – aizliegt Bauskā vārdu “vēsture” jebkādā kontekstā, nolīdzināt Bauskas vecpilsētu līdz ar zemi un vietā uzcelt vismaz trīs LIDL jaunbūves…

  5
  2
 10. Šķiet viena no pēdējām ēkām, kuru atjaunoja vecpilsētā bija tagadējā VID māja, kuru Kvintets būvēja. Vai ar savām stiklotajām durvīm tā atgādina par vēsturi? Vai vēsturiski tai ēkai bija balkons? Vai vispār kaut kas tur no vēstures ir?

  3
  1
 11. Tikai jāpieskata lai uzņēmējs nepārkāpj paredzētos budžeta līdzekļus kas tiek atvēlēti! Citādi Bauska atkal iebrauks auzās ar lēto iepirkumu pārmaksājot.

 12. Jums taisnība. Konkrētajai mājai ar vēsturiski tai vietā bijušo līdzības gauži maz. Protams, var diskutēt, vai zudušas ēkas vietā vienmēr jāceļ kopija, vai arī pieļaujama zināma interpretācija, taču šajā gadījumā celtne ir ne vien klaji neglīta un nepraktiska, bet arī vizuāli pārāk konfliktē ar apkārtējo veco apbūvi. Jautājumu, kāpēc šāds projekts tika saskaņots, lūdzu, adresējiet Bauskas būvvaldei un Nacionālajai kultūras mantojuma pārvaldei!

 13. Bet Jūs augsti godātais turat rūpi par vecpilsētu, pieļauju, ka tomēr ir kaut kāda teikšana arī pašvaldībā. Taču izrādās neko ietekmēt nevarat un parādās senajā daļā vaibsti, kas te nav vēlami. Kuldīga jau ir viens no Latvijas paraugpiemēriem, bet jāsaprot, ka Bauska nekad nebūs Kuldīga, līdz tai mums vēl tālu kā līdz Mēnesim.

 14. Kamēr bauškenieki nesapratīs, ka viņiem pašiem jārūpējas par pilsētu, tikmēr viņa arī būs nekāda. Senais būs sabrucis, un jaunais – lēts un prasts. Kādi paši, tāda pilsēta!

 15. Tas, ka nav Bauskas galvenajai arhitektei vizijas um redzejums par pilsetas koptelu, parada atjaunotas policijas ekas fasade, tas krasojums.
  Ja objekta projektetajam nav redzejums ka si centralas ielas centrala padomju eka varetu ienest dzivibu saja pilsetas dala, tad tas ir jaizdara pilsetas arhitektiem skanojot projektu. Ja nav naudas veiksmigakakam fasades risinajumam, tad to var panakt ar krasu izveli.
  Paskatieties blakus csdd eku. Tur ir ar gaumi vismaz sis risinats. Bet policijas eka liels, peleks cementa monstrs.

 16. Ar sportistiem viss OK, tagad tiks investēts citā virzienā. Miljonu objekti vienmēr ir ļoti mīļi to realizētājiem, tikai nez kāpēc Bauskā par miljonu var maz uzcelt. Citās pilsētās vispirms investē ražošanai derīgā infrastruktūrā un ēkās, domā par labi apmaksātām darbavietām, un tad izklaidējas ar izpriecu objektiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.