Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā rīkos informatīvu sanāksmi par vardarbības atpazīšanu

Labklājības ministrija (LM) 24. oktobrī Bauskas Kultūras centrā rīkos metodiski informatīvu sanāksmi par to, kā atpazīt vardarbību un rīkoties, lai palīdzētu vardarbībā cietušām un vardarbību veikušām personām, portālu informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norādīja, ka vardarbības mazināšana ir dienas kārtībā ne vien sociālajiem darbiniekiem un bāriņtiesām, bet arī izglītības iestāžu darbiniekiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem visā Latvijā. Lai gan vardarbība nereti ir slēpta un šķietami neeksistējoša, diemžēl tā skar daudzu cilvēku dzīves.

Labklājības ministrijas īstenotā projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros ik rudeni tiek organizētas metodiski informatīvās sanāksmes Latvijas reģionos, kuru virsmērķis ir veicināt sadarbību starp pašvaldību sociālajiem dienestiem un izglītības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, bāriņtiesām, mediķiem un policiju.

Sanāksmē Bauskā tiksies sociālie darbinieki, bāriņtiesu pārstāvji un sociālie pedagogi, lai pilnveidotu savas zināšanas tajā, kā atpazīt vardarbību un rīkoties, lai palīdzētu vardarbībā cietušām un vardarbību veikušām personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanāksmes laikā dalībniekus ar valsts nodrošinātajiem pakalpojumiem vardarbības apkarošanā iepazīstinās Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Elīna Dumpe, par kaitējošu seksuālo uzvedību bērnu starpā un kā rīkoties profesionāļiem gadījumā, kad tāda ir konstatēta, izglītos centra “Dardedze” speciālisti. Centra “Marta” jaunatnes programmas vadītāja Madara Mazjāne aicinās ielūkoties statistikā par vardarbību jauniešu vidū, un kā mēs, profesionāļi, to varam atpazīt un palīdzēt.

Šī gada rudens metodiski informatīvās sanāksmes ir noslēdzošās projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros, tāpēc dalībnieki tiks informēti par projekta īstenošanas gados paveikto, kā arī par metodiku sociālajam darbam “Krīzes intervence sociālajā darbā un psihosociālā konsultēšana krīzē”. LM īstenotais projekts “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” pārstāvji iepazīstinās ar plānotajām aktivitātēm, turpinot iesākto.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” laikā. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2023.gada decembrim.

Foto: Freepick.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.