Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā aicina uz Zemgales dižtirgu un “Cieri”

Šodien, 9.septembrī, no pulksten 17 līdz pat pusnaktij Bauskas Rātslaukumā norisināsies lielais Zemgales dižtirgus, bet satumstot pilsētas iedzīvotāji un viesi jau trešo reizi aicināti apmeklēt “Cieri” – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šoreiz gaismu un klausāmstāstu sinerģijā vecpilsētas ielās atbalsosies Bauskas senās daļas leģendas, portālu informēja Bauskas Kultūras centrā (BKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

BKC pārstāve Kristiāna Paula Lībiete atklāja, ka dižtirgū pulcēsies vairāk kā 90 mājražotāju un amatnieku. Bauskas rātslaukumā varēs iegādāties dažādus gardumus – maizi, sieru, kūpinājumus, vīnu, piparkūkas un citus saldus našķus. Tāpat tiks tirgots apģērbs, dabīgā kosmētika, aksesuāri, ādas izstrādājumi, skalu pinumi un rotas. Par norises muzikālo noformējumu plkst.17:20, 18:20 un 19:20 rūpēsies balvu ansamblis “Ziņģes brāļi”, bet starplaikos ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs. Līdz pat plkst.23 Bauskas rātslaukumā darbosies bezmaksas karuselis jaunākajiem svētku svinētājiem.

No plkst.20 spožāk iemirdzēs deviņi nami vai vietas Bauskas vecpilsētā, dodot startu trešajai Bauskas vecpilsētas “Cierei”. Ņemot vērā iepriekšējo gadu atsaucību, pasākums tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigas maršrutu sastādīs deviņi punkti, kuri atklās kādu no Bauskas senās daļas leģendām. Katrā no pastaigas pieturvietām būs iespēja izlasīt īsu nama vai vietas vēsturisko aprakstu un noklausīties ar to saistītu leģendu. Namu vēsturiskie apraksti un leģendas tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunājis novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti:

• Plūdoņa iela 54 – plkst.20:00, 21:00, 22:00 un 23:00 uz nama balkoniņa uzstāsies flautiste Klēra Kuļikauska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Kalēju iela 8 – plkst.20:10, 21:10, 22:10 un 23:10 darbosies dzīvās skulptūras.

• Plūdoņa iela 15 – no plkst.20:00 līdz plkst.23:30 pagalmā spēlēs dažādi diskžokeji.

• Plūdoņa iela 18 – plkst.20:20, 21:20, 22:20 un 23:20 nama leģendu atklās dzīvās skulptūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Plūdoņa iela 42/1 – plkst.20:10, 21:10, 22:10 un 23:10 ar sadzīviskām etīdēm izklaidēs Bauskas Tautas teātris.

• Kalēju iela 2 – plkst.20:30, 21:30, 22:30 un 23:30 stāstu papildinās dzīvās skulptūras.

• Dambja ielas laukums (laivu piestātne) – plkst.21:00, 21:40 un 22:20 asas izjūtas sniegs apvienības “Greentrials” ekstrēmais velo šovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• Plkst.23:45 visi cierētāji aicināti pulcēties Dambja ielas laukumā (laivu piestātne) uz noslēguma šovu kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts” un uguns žonglieriem no apvienības “Soul of Flames”.

• Nama pagalmā Strautnieku ielā 5 ikvienam būs iespēja nofotografēties pie automašīnas “Volga”.

• Svētku dienā visā pilsētā atspīdēs arī īpaši gaismas stari, kas tiks raidīti no Bauskas ūdenstorņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šajā reizē apmeklētājiem vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās iespējams izveidot kādu dzejisku izteikumu par Bausku. Tā kā arī šī gada pastaigu pavadīs sauklis “Cierē un laimē lidojumu ar gaisa balonu!”, pēc veiksmīga maršruta izpildes “Cieres” dalībniekiem būs iespēja piedalīties vilinošās balvas izlozē. Lai tiktu pie laimesta, saliktās dzejas rindas ir jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz plkst.23:59 jāiemet kastē pie Bauskas rātsnama. Dalībnieka maršruta karti no plkst.20 būs iespējams saņemt stendā pie Bauskas rātsnama. Izlozes anketa būs uzdrukāta uz maršruta kartes. Dalība orientēšanās pastaigā ir bez maksas.

Dodoties pastaigā, BKC aicina līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdus vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Tāpat pildspalva būs nepieciešama, lai aizpildītu anketu un piedalītos izlozē. Vienu laimīgo, kuram kopā ar kompāniju tiks dāvāta iespēja apskatīt Bausku no putna lidojuma, tiešraidē izlozēs īsu mirkli pēc pasākuma noslēguma – 10.septembra plkst.00:15. Tiešraide tiks translēta Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā (facebook.com/kultura.bauska), un to vadīs Ansis Bogustovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Bet tev taču arī bija iespēja ar savu piedalīšanos to tirgu padarīt dižāku … Kāpēc vienmēr tikai citi jākritizē sēžot dīvānā ?

  15
  6
 2. Ko tu saproti ar – piedalīšanos , ja jau rakstu, tātad es piedalījos, izstaigāju un gājām mājas. Tās preces- nu nekādas. Tavai saprašanai- tirgū ir pārdevēji un pircēji, un vienkārši skatītāji , un tie visi piedalās. Jādomā kaut kas labāks par dižtirgu un cieri-špacieri, citādi bezgala neinteresanti Tad tie pagalmu- putras svētki tomēr bija labāki.

  4
  1
 3. Man gan viss ļoti patika. Paldies rīkotājiem! Manuprāt cilvēkiem patīk, jo bija kupli apmeklēts.

  8
  5
 4. Tirdziņš jauks, bet bērniem ap 5 gadiem redzēt nebija pilnīga nekā, ja neskaita zobenu vai citu spīdekļu iegādi zelta vērtībā. Ļoti pliekani un neinteresanti….. pāris izgaismotas spuldzes….skumji…. vismaz muzejā, kur ejam ar bērnu regulāri ieietu, būtu ko redzēt, bet slēgts.

  5
  2
 5. Pagājušajā gadā patika ļoti. Šķiet bija pārdomāts gan par ugunspļāvēju, kas sasaistīts ar Bauskas leģendu par dedzinātāju Saules dārzā, par muzicēšanu uz glāzēm Lodiņa alus darītavas pagalmā, gan performancēm BKC pagalmiņā, bet šogad tik tiešām pliekani un neinteresanti. Jauki atvēlēt Plūdoņa ielu gājējiem, bet ap luterāņu baznīcu un veikalu Rozīte pustumsā velns varēja kaklu nolauzt, tāpat pa tumsu vajadzēja lavierēt pēc ugunsšova noslēguma. Tas arī pusnaktī ieplānots un tikai niecīga saujiņa to redzēja. Un cik gan netīra pilsēta, miskastes pārpildītas posmos, kas bija atvēlētas cierēšanai. Droši vien līgums ar urbankantori nebij noslēgts par atkritumu savākšanu.

  11
  1
 6. Superīgs pasākums. Ļoti patika atmosfēra, gluži kā karnevālā. Varēja nesteidzīgi izstaigāt visus objektus, paklausīties mūziku. Tirgotāji arī bija atsaucīgi.
  Tiem, kam nepatika, tad piedāvājiet risinājumu, nevis nozākājiet kā parasti. Jūs jau esat tā daļa, kam nekad nekas nepatīk 😀
  Ja bērniem nebija ko redzēt vai darīt tad brauciet izklaidēties uz bērnu parkiem citur. Nav visa pilsēta balstīta uz sīkajiem. Tajā nakts stundā pēc būtības jau bija jāguļ. Bija mazajiem šūpoles, mantiņas un zirdziņi. Pārējiem socializēties bija tīri ok. Paldies.

  11
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.