Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā šodien notiks seminārs par vecpilsētas kultūrvēsturiskā potenciāla attīstību

Sadarbībā ar biedrību “Bauskas vecpilsēta” un Bauskas pili šodien Bauskā notiks seminārs “Bauska: vecpilsētas kultūrvēsturiskais potenciāls”, informēja SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma rīkotāji norāda, ka par Bauskas vēsturiskā centra saglabāšanas problēmām un iespējām ir domāts jau sen – biedrība “Bauskas vecpilsēta” pie šiem jautājumiem strādā jau kopš tās izveidošanas 2003.gadā. Savukārt tagad ir sāktas sarunas par pilsētvidi degradējošās tranzīta maģistrāles iespējamu pārcelšanu ārpus Bauskas centra un apvedceļa izbūvi.

“Šī cerīgā perspektīva rosina aktīvāk pievērsties pilsētas vēsturiskā centra revalorizācijas jeb atdzīvināšanas un jaunas vērtības piešķiršanas plāna izstrādei, padarot to par ērtu un pievilcīgu vidi pilsētniekiem un viesiem,” pārliecināti semināra rīkotāji.

Vienlaikus viņi uzsver, ka Bauska ir ainaviski un kultūrvēsturiski ļoti bagāta pilsēta ar savu īpašo šarmu, un semināra mērķis ir rosināt pilsētniekus vairāk apzināt un izmantot šīs brīnišķīgās vides iespējas. Tajā dalībnieki uzzinās gan par Bauskas vecpilsētas vērtībām, gan arī varēs iepazīties ar citu Latvijas vēsturisko pilsētu attīstības scenārijiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārs notiks Bauskas pilī. Tā atklāšana paredzēta plkst.16. Vēlāk ar lekciju “Bauskas vēsturiskā centra apsekošana” uzstāsies Daiga Lēvalde, savukārt Ilmārs Dirveiks piedāvās lekciju “Vecpilsētas kultūrainavas analīze – Talsu piemērs”.

Par tēmu “Vēsturiskās vides uzņēmējdarbības potenciāls” pasākumā stāstīs Padures muižas īpašnieks Jānis Lazdāns. Pasākumā ar lekcijām piedalīsies arī Ieva Bronko-Pastore un Artūrs Lapiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Domāts jau sen, sāktas sarunas, cerīgā perspektīva, aktīvāk pievērsties, revalorizēt, izmantot brīnišķīgās iespējas, īpašais šarms. Tas, kas šo visu sacerējis, gadījumā nav zāli appīpējies?

  8
  1
 2. Jaunās trepītes Bērzkalnos ir ļoti jaukas,bet māmiņām ar ratiņiem un riteņbraucējiem jābrauc pa zāli…. vai tad nevarēja ņemt.. piemēru no vecajām trepītēm un maliņā uztaisīt lēzenu nobrauktuvi riteņiem .Vēl 1 variants var sliedi iebetonēt priekš riteņiem.

 3. kā tad īsti ir mums ar to potenciāla attīstību vecpilsētā? Tas “potenciāls” joprojām guļ bērnu autiņos, vai arī jau ir tādos gados, kad jāmeklē izvadītāju kantoris un ragu mūzikas kapela, lai vienreiz ar godu izvadītu “nelaiķi’ un beigtu māžošanos šajā sakarā.

  5
  2
 4. īpaši ‘”piedomāts” kā ar ratiņiem nokļūt atpūtas laukumiņā Plūdoņa ielas galā, lai atpūstos baudot Mēmeles viļņu šalkoņu. Māmiņām ratiņi jāsit padusē, vai jābrauc pāri tikko rušinātām dobēm, jo brauktuvē iestrādātajiem krietnajiem laukakmeņiem nepārbraukt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.