Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā šogad būs jauna centrālā egle teju 10 tūkstošu vērtībā

Šajā nedēļas nogalē, Pirmās adventes svētdienā, daudzviet Latvijas pilsētās un pagastos tiks iedegtas Ziemassvētku egles, liecina pašvaldību publiskotā informācija. Bauskas galvenās egles iedegšanas pasākums pilsētas Rātslaukumā norisināsies 4.decembrī, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim vairākus gadus pēc kārtas Bauskā lielā svētku egle tika veidota no 21 dažāda garuma zaļsvārcēm, sasniedzot 11 metru augstumu. Tai bija klasisks rotājums, idejas autoram bijusi iecere izveidot adītu cimdiņa rakstu, skaidroja Bauskas novada domē. Šogad Bauskā būs jauna Ziemassvētku egle, un šobrīd informācija par to, kāda būs šī centrālā svētku rota, lai saglabātu pārsteigumu, vēl netiek atklāta, norādīja Bauskas apvienības pārvaldē.

Katru gadu Bauskas centrālā egle rotājas pilsētas Rātslaukumā. Foto: no arhīva.

Kopējā summa par svētku egli un vēl dažiem dekoriem, kas atradīsies līdzās nepārsniedz 10 tūkstošus eiro, līdz ar to iepirkums nebija jārīko un pietika vien ar tirgus izpēti. Publiski gan tirgus izpētes dati nav pieejami. Vaicājot kālab tā, tika paskaidrots, ka pašvaldība pati izstrādāja tehnisko specifikāciju, izraudzījās vairākus iespējamos pakalpojuma sniedzējus un izsūtīja tiem sadarbības piedāvājumu. Izvērtējot iesūtītos risinājumus, tika izraudzīts viens uzņēmums, kurš veiks svētku egles un dekoru uzstādīšanu.

Šobrīd tiek plānots, ka jaunā egle Bauskas Rātslaukumā tiks izvietota līdz Pirmajai adventei. Egles iedegšanas pasākuma programma vēl tiek precizēta. Vispirms to izziņos Bauskas Kultūras centra (BKC) informatīvajos kanālos, norādīja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms pandēmijas Rātslaukumā līdzās svētku eglei darbojās notikumu māja “Baltais briedis”, tāpat tika organizēts mājražotāju tirdziņš. Bauskas Kultūras centrs portālam nekomentēja, vai šogad ir gaidāms, kas līdzīgs, aicinot sekot jaunumiem BKC informatīvajos kanālos.

Šobrīd ir zināms, ka Karpa dārzā būs pērn pieredzētā “Mirdzošā simfonija kokiem”. Pagājušajā gadā vides noformējums Karpā dārzā bija aplūkojams no 20. decembra līdz 2. janvārim un izmaksāja 42 000 eiro (ieskaitot PVN). Pakalpojumu nodrošināja SIA “Full Stage”. Detalizēta informācija par šī gada  Karpa dārza izgaismošanas pasākumu tiek solīta decembrī.

Iepriekšējos gados Bauskas pilskalna parks bija izgaismots gada tumšajos mēnešos. Foto: no arhīva

Tāpat ir zināms, ka Bauskas pilskalna parkā svētku laikā pasākumi netiks organizēti. “Bauskas pilskalna parka estrādes apkārtne ziemas laikā kļūst neprognozējama, nevaram paredzēt laikapstākļus, kas var apgrūtināt iebraukšanu estrādē, lai veiksmīgi noritētu pasākuma uzbūve un droša tā norise. Ziemas periodā tur plānot kādu sarīkojumu ir diezgan neiespējami,” atzina BKC pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins atklāja, ka šonedēļ Bauskā sākta Ziemassvētku dekoru uzstādīšana. Kā katru gadu, šobrīd pie ielu apgaismojuma stabiem piestiprinātie karogi tiks nevis vienkārši noņemti, bet jau uzreiz nomainīti pret svētku rotājumiem. To formāts un izvietojums pilsētā būs tāds pats kā iepriekšējos gadus.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (35)

 1. Vai tad eagle 10 tukstosus maksaa…un dekori tak vieni un tie pasi…man to jusu egli nevajag ne ari parku apgausmojumus..zinot ka daudzad gimenes bus circenisa zienassvetki..vai jus ziniet kas ir ziemasvetku butiba..nevis nemt bet dot…butu labak nabagiem to naudinu uzdavinajysi…

  22
  10
 2. Izskatās, ka Bauskā stutēs mākslīgo egli un noliks blakus mākslīgus priekš Mirgas mirguļojošus dekorus. Varbūt būs pat dziedošā svētku rota un priekš Tevis,Mirga, atskaņos arī Circenīša Ziemassvētkus!
  Dzied circenītis
  Aizkrāsnē,
  Nāciet ļautiņi,patusēt
  Ak, neprasiet! Nav Domei
  Maizītes!
  Skat, skat, tur Rātes laukumā
  mirdz dimantiņš!
  Lai citiem riekstiņš,
  Pīrādziņš,
  Mums, lūk, tur laukumā
  glītiņš skujeniņš!

  12
  13
 3. Interesanti pa kādiem kanāliem kultūras centrs nodos informāciju tantei Brunavā vai Pastališķos? Vai pa kanalizācijas sistēmu kanāliem? Vai dušas kanāliem?

  17
  1
 4. Ja reiz dome nesniedz plašāku info, tad rodas vairāki pamatīgi jautājumi:
  1. Vai iepriekšējie dekori eglei šo gadu laikā tika nomāti vai nopirkti, izpirkti? Kas, kā, par cik tos nodrošināja?
  2. Ja tie tika nopirkti, vai tiešām vides serviss nevar šo pašu egli un dekorus uzstādīt citā vietā, ja rātslaukumā būs cits, jauns koncepts? Kādā pagasta centrā, piemēram?
  3. Un jaunā rātslaukuma egle tiek uzstādīta, 10k samaksāti tikai par šo gadu jeb uz cik gadiem? Respektīvi ir koncepta egle, kuras uzstādīšanu kāds nodrošina vairākus gadus? Dekori tiek nomāti, izpirkti? Ja tas ir koncepts uz 5gadiem tad kopejā summa būs 50k? Nav info par tirgus izpēti..

  P.s. Un lūdzu pašvaldību parūpēties par kaut cik vienotiem dekoriem apkārtējās adresēs.. nodotiet info tiem veikaliem, uzņēmējiem, ka netaisam “diseni” ziemassvētku laikā rātslaukumā, bet pieturamies pie vienota noformējuma. Piemēram led spuldzes pilnīgi baltā krāsas spektrā iestādē pretī rātsnama ieejai kaut kā neiederas, jo visa vecpilsēta ir gaismota silti dzeltena.

  19
  1
 5. ja tu zinātu, ka par taviem 10 tūkstošiem vien mēnesi ilgās dzīves Rātslaukumā, daudziem valsts iedzīvotājiem jāpārtiek pat gadus piecus.

  25
 6. vai apjaut, ka tu un tavi domubiedri dzīvo citā pasaulītē, ka tajā otrā dzīvojošie mēnesī nepelna tūkstošus

 7. Jus varat dziedat vai raudat Egle nemaksaa 10 tujstosus to jus pastastiethkakim zem astes..ne cilvekuem..kaut dzivoju bauskaa uzsplauju jysu eglei kaut vai ta no plastmadas vai zelta.gan pienajs laiks kad circenusa ziemasvetkys baudisiet jus pasi.

  13
  3
 8. Nu re dome jau nevar atklāt, cik egle izmaksās, kaut ko muhļī, muhļī. Bet nu tāpat arī par 10 tūkstošiem jau sūds tur vien būs, tādai kārtīgai spilgtai rotai vismaz 20 tūkstoši jāmaksā. Man piemēram patīk December Design veidotie rotājumi. Uzņēmums veido individualizētus projektus, scenogrāfiski tos pieskaņojot konkrētajai vietai, lokāli svarīgiem notikumiem vai vēsturiskiem faktiem. Piemēram, gaismas instalācija lidmašīnas formā Liepājā tika veidota, izceļot lidostas atjaunošanu pilsētā, savukārt Ogrē izvietotajam objektam – Katrīnas I karietei – pamatā bija vietējā muzejā atrasts stāsts par to, kā valdniece apceļoja savu impēriju.
  Ogres novada sadarbība ar šo uzņēmumu aizsākās 2018. gadā, izsludinot publisko iepirkumu par pilsētas dekorēšanu Ziemassvētku laikā, un turpinās vēl tagad. 2018. gadā uzņēmums piedāvāja gaumīgākās idejas par lielās svētku egles dekorēšanu, gaismiņu virtenēm ap kastaņām, lielajām gaismas bumbām pie kafejnīcas “Pie Zelta liepas”. Togad ar uzņēmumu noslēgtā līguma summa bija 20 643 eiro bez PVN.
  Pēc šiem Ziemassvētkiem pašvaldība saņēma daudz, jo daudz pozitīvas atsauksmes, tāpēc nolēma arī turpmāk Ziemassvētku dekorēšanu pilsētā uzticēt ārpakalpojumā. Pašvaldība turpināja izsludināt iepirkumus par pilsētas dekorēšanu Ziemassvētkos, un uzņēmums piedāvāja aizvien interesantākas idejas. Pēc administratīvi teritoriālās reformas Ziemassvētku dekorēšana tiek izvērsta arī ārpus Ogres pilsētas, Ziemassvētku laikā uzstādot vides objektus – gaismas eņģeļus pie baznīcām visā novadā, veidojot gaismas ceļu uz dievnamiem, svētku dekorācijas un noformējumu izvietojot arī novada pilsētu centros. Sadarbības laikā uzņēmums piedāvājis oriģinālas idejas, piemēram, Ogrē, Mālkalnes prospektā, svētku laikā izvietot izgaismotu karieti ar zirgiem.
  Sadarbība ar uzņēmumu nesusi Ogrei Ziemassvētku pilsētas nosaukumu, par ko liecina arī pagājušajā gadā saņemtā ziņa, ka ārzemju medijs “Der Spiegel” ierindojis Ogri starp skaistākajām Ziemassvētku pilsētām.
  Arī šogad pašvaldība izsludināja atklātu konkursu “Jaunu Ziemassvētku dekorāciju izgatavošana, uzstādīšana un demontāža Ogres novadā”, kā rezultātā “First Service” uzstādīs arī Ziemassvētku dekorus “Lielvārdes josta un egle” Lielvārdē, “Saule” Ķegumā, “Gaismas grāmata” Ikšķilē. 2022. gadā noslēgtā līguma summa ir 126 000 eiro bez PVN. NU RE TE JUMS ATBILDE normāla rota novadā izmaksā vairāk kā 100 tūkstošus eiro!

  9
  3
 9. Tas pats “December Design” līdzīpašnieks Kristaps Štobis saka: “Kad, braucot cauri pilsētām, es redzu vienas un tās pašas dekorācijas, kas izvēlētas no katalogiem, tas man atgādina tos jocīgos laikus, kad visās mājās bija vienādas mēbeles”.
  Tā kā uzņēmuma galvenā mērķauditorija ir pašvaldības, tam ir plaša pieredze, startējot iepirkumos, un uzņēmējs teic, ka tie Latvijā ir ļoti dažādi un mēdz būt arī visai īpatnēji. “Iepirkumos, kur ir tikai zemākās cenas prasība, bieži nemaz nepiedalāmies. Ir jāpatērē daudz laika, lai sagatavotu iesniedzamo dokumentāciju, bet, ja vienīgais faktors ir zemākā cena, ar mūsu biznesa modeli uzvarēt izdodas ļoti reti. Egli var izdekorēt par 1000 eiro un arī par 3000 eiro – beigās abas būs izdekorētas egles, bet es esmu par to, ka jāizvēlas piemērotākās idejas un koncepti, kas ir atbilstoši konkrētajai vietai un videi un rada stāstu.Dekorācijas kā scenogrāfiski notikumi ir rīks, ar kura palīdzību celt lokālo patriotismu un nosacīti klusajā sezonā atvilināt cilvēkus pie sevis. Šie gaismas objekti darbojas kā magnēti konkrētajai vietai. Cilvēki ir gatavi sestdienā stāvēt rindā, lai pie tiem nofotografētos, iekāptu iekšā un sajustu emocijas. Tā ir izklaides industrijas daļa, no kuras iegūst arī apkārtējie objekti, piemēram, tuvējās kafejnīcas,” saka uzņēmējs.
  Te nu jautājums, vai Bauskā kāds var aizdomāties par koncepciju, par stāstu, par kaut ko tiešām jēdzīgu?

  16
  3
 10. bet citās vietnēs tu vari izlasīt, ka pat Francijā karaliene saviem pavalstniekiem sacījusi: “Ko, nav maizes, nu tad ēdiet kūkas!”. Diemžēl arī tavas zināšanas un intelekts neatšķiras no zināmās personas garīgas pasaules.

  5
  1
 11. ja jau varēji sev piesavināties Grinča vārdu, tad nesabojā svētkus, un no savas kabatas uzsauc baušķeniekiem svētku rotas par kādiem tūkstošiem 20, jo redzams, ka tas priekš tevis “špička”

 12. Man Bauskas pašvaldība GADĀ algā izmaksā 4.800 pēc nodokļiem.Vai šiem darbiniekiem uz svētkiem uzdāvinās cukura paciņu???

 13. Tu ļoti labi pamanīji to domu par stāstu, jo tak mums ir zelta ozols tas lielais apbalvojums un zelta zīles tīri labi iederētos šajā mākslīgajā eglē.

 14. Jā, varētu nākt klajā pašvaldība ar detalizētu informāciju, vai šie rotājumi nopirkti un tagad nākamos desmit gadus būs jāskatās uz vienu un to pašu vai tie tiek nomāti un katru gadu Bausku sagaida pārsteigumi un arī reiz Bausku iekļaus kādā apskates vietu vērtē katalogā…

 15. Iepriekšējos gados čīkstēja, ka nez cik gadus vieni un tie paši rotājumi. Tagad atkal slikti. Tipiski Bauskai.

  10
  1
 16. Jā, es arī gribu zināt, kur tad liks vecos rotājumus, veco briedi ko stutēja pie kamanām? Ja jau statīvs ir tad to 21 egli citur varēja nolikt – varbūt laukumā pie Rimi – vai arī Īslīcei atdot kā bija ar olām uz Lieldienām, kad putni parādījās.

 17. Ieej Ķīnas ražotāju lapās un palūko, cik maksā egles, pieskaiti transportēšanu, kas tagad uzkāpusi kosmosā un diez vai desmit pakās iekļausies par normālu risinājumu. Nav jau te arī līdz galam pateikts, kas cik maksā, cik ir egle, cik figūras pie egles, varbūt saliks bumboļus lielus vai vienu lielu, kur var ieiet iekšā un kādu instagramīgu bildi uztaisīt, a varbūt sakarinās kaut ko kokos. Ei nu tu sazini vai šie dekori ir pirkti vai tiks nomāti. Pašvaldība kaut kāda dīvaina mums ar visu virsaiti priekšgalā.

 18. KĀDU TUR EGLI, TAK MUMS VAJADZĪGS ZELTA OZOLS PAŠĀ CENTRĀ. NU I LAI STĀV ZELTA OZOLS AR VISĀM ZELTA ZĪLĒM NO TĪRĀ ABSOLŪTĀ ZELTA CAURU GADU – NEVAJADZĒS GALVU LAUZĪT PAR CENTRĀLO ROTU!!!

  5
  1
 19. ko tik te nemēdz piesaukt, lai saceltu vairāk putekļu un piesegtu klaju iedzīvotāju nodokļu izsaimniekošanu. Tad varbūt arī zināsi pateikt, cik izmaksā tā “Ķīnā ražotā egle” un tās transportēšana līdz Bauskai?

 20. ja jau “centrālā” egle maksā 10 tūkstošus, tad jau varēja minēt arī, cik maksā “malējās” egles, un kāds slogs novada budžetam no “svētku noskaņas” paredzēts? Kā arī, kur ņems tos simtus tūkstošu , vietā kopumā svētkiem apgūtajiem, lai segtu tās izmaksas, kas novadam tiešām aktuālas?

  2
  1
 21. Pareizi, pagastam vajadzētu solidarizēties ar novada bēdubrāļiem un svētkiem paredzēto naudu vienkārši nodzert. Vai nospēlēt automātos.

  2
  1
 22. Pat Rīga izvēlas vienkārši smuku un dabisku meža egli. Skat. LETA 22.11.22. ziņu. Kāpēc egle ir jābūvē?Lai sadārdzinātu?

 23. Jau cik gadus vecā egle tik tiešām bija briesmīga.Jau pirmo reizi viņu ieraugot galvā iešāvās doma-kas te Krievija?Sarkanie rotājumi.Paldies,ka šogad būs jauna.

  1
  1
 24. tad jau tie tūkstoši tika katru gadu izlietoti pārlīmējot skujas vecajai eglei pirms Ziemassvētkiem, tagad būšot jauna- no “Ķīnas, no plastmasas…

 25. Piemēram, nupat izlasīju, ka Viļņas centrālā egle, kas veltīta nākamā gada 700 gadu jubilejas svinībām un ir kopā ar torti un svecītēm, izmaksās 230 tūkstošus eiro. Leiši jau arī nedaudz cepās, pagājušā gada egle izmaksāja vien 89 tūkstošus eiro.

 26. Vai nebia lietderīgāk kādu eglīti/ ne par 10.000/ uzstādīt pretī domei uz bijušā dīķa,nekā rātslaukumā? Savādāks te tāds tukšums,nekādas svētku sajūtas.

 27. Šobrīd tiek plānots, ka jaunā egle Bauskas Rātslaukumā tiks izvietota līdz Pirmajai adventei. Egles iedegšanas pasākuma programma vēl tiek precizēta. Vispirms to izziņos Bauskas Kultūras centra (BKC) informatīvajos kanālos, norādīja pašvaldībā.
  KUR IR???

 28. Kurā datumā tad īsti ir egles atklāšana? Bauskas kultūras centra mājas lapā egles iedegšana notikšot 3.decembrī plkst. 19:00!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.