Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā šoreiz donoru skaits mazāks, bet katrs ir svarīgs

Pirmdien, 9. oktobrī, Bauskas poliklīnikas trešā stāva zālē norisinājās Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotā asins ziedošanas diena izbraukumā. Tika gaidīti visu asinsgrupu donori, bet īpaši 0+, 0-, A- un A+ asinsgrupas donori, informē VADC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nedēļas sākumā 41 baušķenieks bija nolēmis iesākt nedēļu produktīvi un devās ziedot asinis uz Bauskas poliklīniku.

Lilija Obuševa, VADC medmāsa, «Bauskas Dzīvi» informēja, ka pirmdien asinis ziedot bija ieradusies 41 persona, bet no tām tika pieņemti un par donoriem kļuva 36 iedzīvotāji. Visbiežākie atteikuma iemesli ir nepiemērots elkoņu locītavu vēnu stāvoklis, vecums, saslimšanas vai nepiemērots kopējais veselības stāvoklis.

«Viss noritēja bez nekādam problēmām, ar smaidiņu, ar labu garastāvokli. Bija arī pirmreizējie donori, » stāsta L. Obuševa, «ziedotāju skaits ir labs rādītājs, kaut gan citas reizes iepriekš donoru ir bijis vairāk. Piemēram, kad VADC specializētais izbraukumu autobuss asinis pieņēma, atrodoties pie Bauskas novada domes administrācijas ēkas. Tad ziedotgribētāju bija vairāk, jo autobuss piesaistīja daudzu cilvēku uzmanību pilsētas centrā. Bauskā ziedotāju skaits ir dažāds, kādu reizi ir vairāk, kādu mazāk, bet vienmēr cilvēki tāpat nāk, par to paldies!»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Paija Tabaka ieradusies nodot asinis. Foto: Ivars Bogdanovs

Ziedot asinis vakar jau 24. reizi bija ieradusies Paija Tabaka no Vecumniekiem. To, ka Bauskas poliklīnikā ir tāda iespēja, P. Tabaka nejauši pamanījusi pastaigas laikā pilsētā. Lai gan pēdējo reizi asinis ziedoja vēl pirms 1997. gada, sieviete stāsta, ka procedūrā daudz nekas nav mainījies, viss ir saprotams un pārdomāts. Kavējoties atmiņās, Paija piemin, ka ziedot asinis jaunībā varēja, sarunājot to caur zemnieku saimniecībām, darbinieki un citi interesenti kopīgi devās ziedot asinis. Motivācija kļūt par donoru P. Tabakai ir vēlme palīdzēt līdzcilvēkiem.

Bauskas poliklīnikas darbiniece Indra Brazovska asinis ziedot ieradās otro reizi, šoreiz ņemot līdzi arī vīru Jāni. «Tas mums tāds kopīgs ģimenes labais darbiņš,» teic I. Brazovska.

Bauskas poliklīnikas darbiniece Indra Brazovska asinis ziedot ieradās otro reizi, šoreiz ņemot līdzi arī vīru Jāni.

Izbraukuma donoru dienas dažādās Latvijas pilsētās VADC rīko reizi pāris mēnešos. Pirms 9. oktobra VADC Bauskā viesojās 18. jūlijā. Tad asinis ziedot bija ieradušās 73 personas, bet pēc veselības pārbaudes to drīkstēja 60 donoru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VADC izbraukumu projektu vadītāja Sabīna Teicāne stāsta, ka Bauskā uz asinsdonoru dienu parasti atnākot vidēji 70 personas, un 50 līdz 60 personas parasti arī asinis ziedo.

Teksts: Paula Kirtovska

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.