Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskā uz gājēju pārejām sen izdzisis «zebras» krāsojums

Bauskas ielas ir bedrainas, netīras, uz gājēju pārejām jau ilgstoši nav atjaunots svītru krāsojums – tas viss atstāj nekoptas pilsētas iespaidu, tā «Bauskas Dzīvei» vēsta pilsētnieki un iebraucēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts SIA «Latvijas Valsts ceļi» komunikācijas daļā «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka A7 posms cauri Bauskai ir tranzīta iela – pārvaldītāja Bauskas pilsēta, līdz ar to par marķējumu šajā posmā jājautā pašvaldībai. Ceļa horizontālajiem apzīmējumiem jāatbilst Latvijas valsts standarta LVS 85 «Ceļa apzīmējumi» prasībām. Par normatīvajos aktos noteikto ceļa īpašnieka (pārvaldītāja) pienākumu nepildīšanu var tikt piemērots naudas sodu ceļa īpašniekam (pārvaldītājam).

Savukārt Ceļu satiksmes likuma 6. pants nosaka ceļa pārvaldītāja pienākumus.

Uzrauga izpildi «Latvijas Valsts ceļi», plānots, ka notiks Bauskas ielu apsekošana. Neatbilstību gadījumā pašvaldība saņems brīdinājumu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Nevienā no gājēju pārejām Bauskas ielās nav atjaunots horizontālais krāsojums. Tā nav arī uz Uzvaras ielas pie krustojuma ar Pilskalna ielu. Foto – Ivars Bogdanovs.

Savukārt Dace Šķiliņa, Bauskas pilsētas nodaļas vadītāja, skaidro: «Pilsētas sakopšana visu laiku notiek. Ielu tīrīšanas un tīrības uzturēšanas jomā uz deleģējuma pamata darbus veic SIA «Vides serviss». Ielu krāsojumu atjaunos SIA «Viona» – viņiem ir līgums par visu Bauskas apvienības teritoriju, jo viņu izmaksas bija zemākās.»

Pilsētas nodaļas vadītāja teic, ka ziedu stādīšana kavējas, jo sola vēl salnas. Visas dobes sastādīs un visu izdarīs – gluži vienkārši nevēloties riskēt. Tiklīdz laika prognoze atļaus, tā stādīs, bet šajā pavasarī laiks nelutinot.

D. Šķiliņa ieskicē, ka no lielajiem darbiem plānots atjaunot vienlaidus asfalta seguma klājumu «posmā no Zaļās ielas līdz Dārza ielas krustojuma Slimnīcas ielai». Ikdienas uzturēšanas darbus paveiks. «Ar bezdarbnieku palīdzību esam pieslēgušies pilskalna parkam un kopīgi ar Kultūras centru to kopjam. SIA «Vides serviss» ir sācis pārbūves darbus pie Mūsas upes gājēju tiltiņa Bērzkalnu pusē, lai piemērotu piekļuvi arī cilvēkiem ar ratiņiem. Tā kā pilsētas pusē nebūs, bet risinājums būs. Par lielākiem darbiem pašlaik droši nevar teikt – jāskatās, kā būs ar finansējumu,» teic D. Šķiliņa.

Ielas Bauskā ir tieši tik “tīras”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. un ne tikai šajā patvaldības muižiņā, kas saucas Bauskas novads, bet visā Latvijā vērojama aina, kad horizontālos krāsojumus uz asfalta bieži vien atjauno augustā, septembrī, kad visi izpētes darbi veikti, lētākais piedāvājums izvērtēts un , iespējams, šis tas “ieekonomēts” līgumslēdzēju “kafijas tiesai”

  11
 2. tu ko nejauc, ceļa zīme domāta braucējiem, ne gājējiem. Varbūt, pamēģini kādreiz izkāpt no sava dārguma- auto un paieties kājām pa ideālo Bauskas ceļu un trotuāru klājumu, varbūt tad spēsi novērtēt, ko gājējam nozīmē “zebra” uz brauktuves, protams, likumus ievērojošam gājējam. Jāpiezīmē, zivs pūst no galvgala…

 3. Nu, ļoti jau gribētos redzēt to līgumu ar Vionu, kurā iekļauts laikam viss, kas vien iespējams. Interesanti, vai termiņi, kad kas jāpadara, arī ir iekļauti, vai šis punkts aizmirsies? Zebras nav atjaunotas jau gadiem.

  5
  1
 4. jo ilgāk vilcināsies ar krāsošanu, jo lielāka iespēja, ka krāsa līdz ziemai noturēsies un nevajadzēs meklēt vainīgos ne tādas krāsas izvēlei….

 5. Vispār jau tās pārejas “zebras” nekrāso, bet ieklāj ar speciāli gaismu atstarojošu masu. Viona jau droši vien nokrāsos ar grīdeni. Būs lētāk.

 6. Krāso vai ieklāj tāpat neredz ,nedz joslu sadalījumu,nedz zebras brauc kā kolhoznieki liela daļa,it sevišķi bemberis trešās sērijas bez bampera pakaļējā,

 7. Jūs “Bauskas Dzīve” esat super. “Ielas Bauskā ir tieši tik “tīras”. Jūs netīras ielas neesat redzējuši. Nesen Bauskā viesojās ciemiņi no dažādām sadraudzības valstīm – visi kā viens bija pārsteigti, cik Bauskā un tās apkārtnē viss ir tīrs. Ielas netīras viņiem! Kā tām ielām būtu jāizskatās – kā istabas grīdai? Prātiņ nāc mājās.

 8. Jā jā, atrada ka ielām krāsojums zudis… Paskatieties cik nekopta ir dzeltenās ēkas apkārtne pie pilskalna ieejas/blakus stāvlaukumam. Tagad notiek jauniešiem pasākums, cik daudz iebraucēju iet tai garām lai pēcāk ieraudzītu skaisto pili. Vai šeit pašvaldība nevar īpašniekam lūgt sakopt savu īpašumu? Tur nav nepieciešami papildus līdzekļi no budžeta, kā tik slota, šaupele, grābeklis, skrāpis, spainis, ķerra un vide būs sakopta.

 9. jā ir redzētas vēl netīrākas ielas un pilsētas Rietumeiropā, tikai tur atkritumu izvedēji vai pilsētas sakopēji kārtējā streikā…

 10. Ielas ir netīras, salīdzinot nevis ar kaut ko kaut kur, bet ar to, kādas tās bija, piemēram, laikā, kad Vides Servisu vadīja Linda. Kad pēdējo reizi ielās redzēts lielais putekļu sūcējs? Un par zebrām vispār nav ko te blēt. Nav atjaunotas jau gadiem. Brīnos, kāpēc pašvaldība vēl par to nav sodīta. Gaidām, kad atkal kādu nobrauks? Tā, ka nevajag vainas meklēt Bauskas Dzīvē. Sāciet strādāt, sliņķi!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.