Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauska vēl nav gatava ielu tīrīšanai ziemā

Šonedēļ Latvijā sagaidīti pirmie mīnusi. Bauskā 19. oktobrī gaisa temperatūra noslīdēja līdz -0,4 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. No 16. oktobra uz valsts autoceļiem oficiāli sākusies ziemas uzturēšanas sezona, kuras laikā ceļu dienesti pastiprināti seko laika apstākļu ietekmei uz ceļu stāvokli, lai vajadzības gadījumā veiktu ceļu tīrīšanu no sniega un apstrādi pret apledojumu, portālu informēja uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas pilsētā tikmēr vēl nav zināms, kas rūpēsies par ielu un ceļu uzturēšanu ziemas sezonā. Iepirkums par ielu un ceļu attīrīšanu no sniega un slīdamības mazināšanu Bauskas pilsētā izsludināts šī gada 28. augustā un pretendentu piedāvājumi tika gaidīti līdz šī gada 28. septembrim. Lēmums par rezultātu pieņemts 11. oktobrī, bet līdz pirmdienai, 23. oktobrim, pretendenti, kas iesnieguši piedāvājumu atklātā konkursā un uzskata, ka ir aizskartas tā tiesības vai ir iespējams šo tiesību aizskārums, ir tiesīgi vērsties Iepirkumu uzraudzības birojā ar iesniegumu par iepirkuma procedūras pārkāpumiem. Tas nozīmē, ka līgumu varēs noslēgt tikai pēc šī datuma, ja nebūs saņemtas sūdzības, skaidroja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Iepirkumā savus piedāvājumus iesniedza četri pretendenti, liecina informācija “Elektronisko iepirkumu sistēmā” (EIS). Lētāko līgumcenu- 280 998 eiro – piedāvāja uzņēmums SIA “Eco Baltia vide”, bet dārgākais priekšlikums nāca no VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”, kas darbus paveiktu par 617 706, 5 eiro. Savu finanšu piedāvājumu iesniedza arī SIA “Vizii Urban” – 398 219,5 eiro un SIA “Bauskas novada komunālserviss” – 567 803,5 eiro (visas summas norādītas bez pievienotās vērtības nodokļa).

“Elektronisko iepirkumu sistēmā” lasāms, ka iepirkuma konkursa laikā no pretendentiem saņemti vairāki jautājumi. Piemēram, neskaidrības radīja, kurš pieņem lēmumu par darbu uzsākšanu- pasūtītājs vai izpildītājs. Bauskas novada pašvaldības iepirkumu komisijas atbildē skaidro, ka lēmumu par darbu uzsākšanu, vadoties pēc esošajiem laikapstākļiem, lai tiktu izpildītas tehniskajā specifikācijā noteiktās prasības (ielu un ceļu attīrīšanu sākt pēc 5 – 10 cm biezas sniega kārtas izveidošanās, ja neturpina snigt un puteņot) pieņem izpildītājs. Savukārt sniegputeņa laikā un pastiprinātas snigšanas laikā veicamie darbi jāsaskaņo ar Bauskas pilsētas nodaļas vadītāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepirkuma dalībniekus interesēja, vai lēmums par darbu uzsākšanu katru reizi ir jāsaskaņo ar pasūtītāju. “Ielu un autoceļu attīrīšana no sniega, ja neturpina snigt un puteņot, nav jāsaskaņo ar pasūtītāju. Kā jau minēts, darbi ar Bauskas pilsētas nodaļas vadītāju jāsaskaņo intensīvas puteņošanas laikā. Ar pasūtītāju jāsaskaņo sniega izvešana un ielu kaisīšana bez sniega tīrīšanas. Laukumu attīrīšana no sniega tiek veikta tikai pēc pasūtītāja rīkojuma saņemšanas,” atbildē norāda pašvaldības iepirkumu komisija.

Kā tiks noteikta atbildība, ja darbu veicējs nevarēs sazināties ar pasūtītāja kontaktpersonu, piemēram nakts stundās? Bauskas novada pašvaldībā atzīmēja, ka, veicot darbus ikdienas režīmā, nav papildus jāsazinās. Pēc sniegputeņa beigām izpildītājs uzsāk ielu tīrīšanu. Ja iestājas ārkārtas apstākļi (ilgstošs sniegputenis, atkala), kas apdraud satiksmes drošību un izpildītājam neizdodas kontaktēties ar pašvaldības pārstāvi, jānodrošina pakalpojums tādā apjomā, lai tiktu novērsta satiksmes bīstamība.

Iepirkuma konkursa pretendenti vēlējās noskaidrot, kādos laikos un kādā periodā ir jānodrošina ielu apsekošanas pakalpojums. Bauskas novada domē norādīja, ka atsevišķi iepirkuma procedūrā nav paredzēts ielu apsekošanas pakalpojums. Ceļu apsekošanas izmaksas jāietver cenā par pakalpojumu, kura nodrošināšanai nepieciešama ceļu apsekošana.

Lūdzot pašvaldībā precizēt, kas Bauskas pilsētā būs atbildīgs par gājēju ietvju un veloceliņu attīrīšanu no sniega un kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem, Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka pilsētā ietves tīrīs un novērsīs slīdamību SIA “Vizii Urban” esošā līguma ietvaros, kurā paredzēta arī ietvju uzturēšana ziemā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Bausku ziema pārsteigs nesagatavotu. Šodien solīja sniegu, bet rādās, ka būs lietus tomēr. Te jau izskatās, ka būs kā tagad ar visu uzkopšanu Bauskā – pilnīgā pakaļāāā… Būs komanda tīrīs, nebūs komanda – netīrīs, gaidīs kamēr nokusīs. Laikam baušķeniekiem jāapbruņojas ar pacietību un lāpstām 🙂

  19
 2. Tā ir kā gribēja lētāk, VS šie visi pakalpojumi bija viena cena kas likās par dārgu, tagad varam maksāt vairāk un dzīvot netīrība

  15
 3. Rakstā ir teikts, ka laukumus tīrīs tikai tad, kad pasūtītājs pavēlēs.Pagalmi vispār nav pieminēti, tātad pagalmus pie daudzstāvenēm netīrīs, pagalmos atrodas arī atkritumu konteineru “novietnes”. Daudzie pretendentu uzdotie jautājumi liecina, ka konkursa nolikums ir sacerēts nebalstoties uz veselo saprātu un uz to, ka pasūtītāja vēlmes un domas ir un būs sievišķīgi mainīgas. Līdz ar to arī izmaksas būs mainīgas un virsmu kvalitāte būs mainīga, avāriju skats būs lielāks. Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka būs bardaks un būs dārgāk nekā VS laikā. Vai par to mēs balsojām?!

  20
 4. Haaaaa, ta nu gan pārsteigums, interesanti vai šī pilsēta vispar ir kkam gatava?

  11
 5. Ak zeme atveries! Urbāņi pie ziemas tīrīšanas, šie pasaka, ka visas ietves nav pašvaldības īpašums un tīra tikai tās, kas līgumā, bet tagad var pavērot smieklīgus skatus, ka ir posmi, kur lapas krājas, tātad tas posms nav jātīr. Kas būs ziemā? Vietām kupenas vien? Vides serviss visu tīrīja bez izņēmuma, Tā ir dabūjām lētāko cenu un “labāko” tīrītāju.

  18
 6. Ja pilsētas nodaļas vadītājs nav sasniedzams, var netīrīt. Lai baušķi paši iziet ar lāpstām ielās 🙂 Super!

 7. re, Bauskā uz ielām un trotuāriem kārtējo reizi tiks radīts šausmu parks pilnīgi par velti tiem, kuri pa tām un tiem pārvietosies gan kājām, gan braukšus. Vienīgi nāksies piemaksāt par sasisto mašīnu remontu un slimnīcas apmeklējumu, tiem, kam tiesām nepaveiksies.

  15
 8. Taisnības labad jāpiebilst, ka VS mazie traktoriņi dažkārt bija manīti braucot pa sniegu ar paceltu lāpstu.Varbūt bija tehniski iemesli, varbūt ” dzina kilometrus”. Toties darbinieks, kas strādāja ar veco T-25 bija pelnījis apbalvojumu, pēc viņa traktora trokšņa jau četros no rīta varēja saprast, ka naktī ir snidzis, pat bez “pasūtītājas” komandas centīgais vīrs cēlās un darīja savu darbu, tai skaitā tīrīja arī pagalmus lai cilvēki izbrauktu uz darbu bez lieka laika patēriņa.

  22
 9. Kas liedz sasisto auto un lauzto kaulu remonta rēķinus iesniegt pašvaldībā apmaksai? Ja pakalpojumu sniedzēja vainas dēļ pakalpojums (sniega un ledus tīrīšana) netiek saņemts, tad Civillikums ir aprakstījis tālākās darbības.

 10. Nevajag sarežgīt lietas vajag pa visām ielām salikt dzeltenās kastes ar smiltīm garāmgājēji pieber maisiņu un savu maršrutu nokaisa līdz nākamai kastei ja vajag uzpilda! Tā arī gājēju pārejas, krustojumus. Kalna ielā arī pret kalnu salikt tās kastes, kas netiek augšā nokaisa! Nu lejā nošļūks paši. Tā arī pārējās ielas! Nu 1×vatbūt 2× pasākums

  13
 11. kā savulaik auditā konstatēja VK (Valsts kontrole), tad pakalpojumu sniedzējam Bauskas novadā ir zelta dzīve, jo līgumu sastādītāji un to slēdzēji šeit ir vieni amatieri, kuriem pat nevarētu uzticēt sviestmaižu smērēšanu, dodamo līdzi bērniem ekskursijā. Tā nu ir, ka līdz šim tikai viena no līgumslēdzēju pusēm bijusi uzvarētāja un nebūtu jāmin, kura tā ir, tā nekad nav bijusi pašvaldība, un, diez vai ceļu un ielu uzturēšanas līgums šoreiz būs izņēmums

 12. Nu kā var izprast pilsētas vajadzības un pilsētas dzīves nianses laucinieki un tehniski un juridiski neizglītoti ” speciālisti”? Turklāt viņi domā, ka tikai ar viņu varas sākumu ir sākusies Bauska. Iešāva kājā VS, kas tomēr bija vietējie un pārzināja visus kaktus. VS arī bija daudz augstprātības un uzskatu, ka iedzīvotāji ir paredzēti tikai viņu algām un kafijas dzeršanai, bet viņi bija labāki par šodienas pilsētas apsaimniekotājiem un viņu ” pasūtītājām”.

  11
 13. Mālainas un putekļainas smiltis ir lētākas par sijāto granti vai rupju smilti. Īpaši ieteicamas pie Bauskas krustojumiem uz apledojušām ielām un uz ietvēm. Kas uz ietves, tas dzīvoklī māla dubļu veidā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.