Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas doktorāts jau domā par paplašināšanos

Kopš septembra sākuma Bauskas pilsētas un novada iedzīvotājiem paplašinātas iespējas saņemt ambulatoro medicīnisko palīdzību. A/s «Veselības centru apvienības» (VCA) doktorātā Bauskā darbu sākuši vairāki speciālisti, klienti var saņemt medicīnas pakalpojumus akūtu, dzīvību neapdraudošu saslimšanu gadījumos, kā arī veikt vakcināciju, nodot laboratorijas analīzes un veikt cita veida manipulācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Nav noslēpums, ka cilvēkiem reģionos iztrūkst ātri pieejamu ambulatoro medicīnas pakalpojumu, nākas rēķināties ar garām rindām. Pati pārliecinājos, ka Bauskas poliklīnika ir pārpildīta, gari pieraksti ir pie ģimenes ārstiem, gaidīšanas laiks ir pat līdz desmit dienām. Mēs – Bauskas doktorātā – piedāvājam tūlītēju ārsta palīga konsultāciju, kurš izmeklēs pacientu, uzstādīs diagnozi, nozīmēs primāro terapiju, ja nepieciešams, izsniegs darba nespējas lapu uz trīs dienām, ja pie konkrētās diagnozes tāda pienākas. Te var ierasties jebkurš, gan persona, kuram ir savs ģimenes ārsts, gan iedzīvotājs, kuram sava ģimenes ārsta nav,» atklāja Bauskas doktorāta direktore Dr. Ināra Janičenoka.

Viņa akcentē, ka nevajadzētu domāt aplami, ka šādi tiek mēģināts aizstāt ģimenes ārstu vai kādu citu speciālistu. Tā nebūt nav, jo ar šo soli tiek atvieglots un optimizēts medicīnas segmenta darbs. Bauskas doktorātā sirdzēju apskatīs, sniegs palīdzību, bet ģimenes ārsts pēcāk, ja būs nepieciešamība, varēs papildināt terapiju, nozīmēt analīzes un veikt citas darbības. Dr. Ināra Janičenoka Bauskas doktorātā piedāvāto pakalpojumu pielīdzina «1 min. klīnikai», kas tagad ir populāra kā Latvijā, tā arī ārvalstīs.

Bauskas doktorātā pacientus pieņem ārsta palīgs Sandra Švābe, kura ir arī Zemgales reģionālā centra Bauskas neatliekamās medicīniskās palīdzības punkta NMP brigādes vadītāja.

«Ļoti daudz ko varam izdarīt. Ja ir augsta temperatūra, te var intravenozi ievadīt infūzijas, ja nepieciešams, var injicēt temperatūru pazeminošus medikamentus. Profesionāli speciālisti ir vietējie Bauskas novada ļaudis, kuri ikdienā strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un ārstu praksēs, bet šeit nodarbināti būs uz maiņām,» stāsta Dr. I. Janičenoka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējos mediķus viņa iepazinusi, organizējot Covid-19 vakcināciju Bauskā un novērtējusi viņu prasmes, augsto profesionalitāti, atbildīgumu, kā arī nesavtīgumu.

Bauskas puse arī pašai dakterei nav sveša, jo savulaik kā interniste strādājusi Iecavā.

«Mīļie, jums ir dota unikāla iespēja, izmantojiet pašmāju mediķu zināšanas. Tie nav sveši ļaudis, bet jūsējie. Nodarbinot Bauskas cilvēkus, nodokļi paliek šeit. Tā ir priekšrocība, pašmāju mediķiem nav darbs jāmeklē galvaspilsētā. Neesam konkurenti arī vietējai slimnīcai. Nekad nedarīšu to, lai Bauskas slimnīcai traucētu. Arī speciālisti šeit tiks piesaistīti tieši tie, kas Bauskai iztrūkst,» teic Dr. I. Janičenoka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas doktorāta vadītāja Dr. I. Janičenoka.

Pagājušajā nedēļā doktorātam piegādātas dažādas vakcīnas, te var veikt imunizāciju pret gripu, ērču encefalītu ,pneimokoku infekciju, hepatītu. Bauskas doktorātā pieejama arī bivalenta adaptēta Covid-19 vakcīna. Atšķirībā no iepriekšējā sezonā izmantojamajām dažādu ražotāju  vakcīnām,  šajā dažādus SARS-CoV-2 Omicron paveidus neitralizējošo antivielu līmenis ir augstāks un vakcīna  ir pielāgota, lai efektīvāk pasargātu no saslimšanas ar Covid-19.

VCA novērotais straujais pakalpojuma pieprasījums ļauj secināt, ka sabiedrībā ir mainījusies attieksme pret Covid-19 vakcināciju. Tagad izvēle vakcinēties  un iegūt iespēju nesaslimt vai izslimot daudz vieglākā formā ir iedzīvotāju ziņā. Izvēles brīvprātība stimulē labāku rezultātu – secina VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

«Kā zināms, vakcīnas pret Covid-19 tiek pielāgotas, lai nodrošinātu labāku atbilstību cirkulējošiem SARS-CoV-2 paveidiem, to neitralizējošo antivielu līmenis ir augstāks, lai varētu efektīvāk pasargāt no saslimšanas ar Covid-19. Vai jau šobrīd vajadzētu saņemt šo vakcīnu, iedzīvotājiem rekomendējoši būtu konsultēties ar savu ģimenes ārstu un hronisku  slimību pacientiem – ar savu ārstējošo ārstu,  ņemot vērā arī, kā noritējušas iepriekšējās vakcinācijas reizes, kāds ir veselības stāvoklis. Noslodze vakcinācijas kabinetos pašlaik ir strauji pieaugoša un, palielinoties saslimstībai, prognozējam lielāku klientu pieplūdumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Redzams, ka saslimstības kumulatīvais rādītājs Latvijā pakāpeniski palielinās, tādēļ aicinām iedzīvotājus savlaicīgi vakcinēties, lai pasargātu sevi no smagas saslimšanas ar Covid-19, kā arī,  lai vēlāk nevajadzētu gaidīt rindā. Turklāt pie mums jau tagad to ir iespējams apvienot ar vakcināciju pret sezonālo gripu. Būtiski, ka pārslimošana vakcīnas devai netiek pielīdzināta un arī šiem iedzīvotājiem ir ieteicams  vakcinēties,» akcentē S. Lapiņa.

Tikmēr Bauskas doktorāta vadītāja Dr. Ināra Janičenoka atzīmē, ka vakcinācija ir brīva izvēle, bet no savas puses kā «pamata pamatu» min vakcīnu pret pneimokoka infekciju.

«Atceramies, kāds ir mūsu klimats Latvijā, te lietus, te vējš, te augsts mitrums, mēs šķaudām un klepojam. Joprojām aktuāls ir kovids, jo tas nekur nav pazudis, saslimstības rādītāji iet uz augšu. Rīgā šobrīd ir traki, cilvēki sabiedriskajā transportā brauc bez maskām. Poliklīnikā vajag masku, bet sabiedriskajā transportā nevajag, pavisam absurda situācija. Pati joprojām arī veikalā lieku masku, kā arī dezinficēju rokas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divus gadus es neslimoju, bet pavasara beigās noķēru omikronu un kā komplikācija man sekoja polineiropātija. Sākotnējie simptomi bija ļoti viegli, man bija aizsmakusi balss, ja es nebūtu kovid pozitīva, ietu uz darbu. Vīram tika atklāta Covid-19 infekcija, tāpēc arī pašai bija jāveic analīzes un tās apstiprināja, ka arī mani skārusi šī kaite.

Atgriežoties pie vakcīnas pret pneimokoku, jāatzīmē, ka šī ir tā, kas pasargā plaušas. Pneimokoku vakcīna tiek rekomendēta, īpaši cilvēkiem ar hroniskām plaušu slimībām, hroniskām sirds slimībām, cukura diabētu, hroniskām aknu slimībām, hroniskām nieru slimībām, ilgstošiem smēķētājiem,» tā Dr. I. Janičenoka.

Šobrīd Bauskas doktorāts strādās līdz pulksten 16, bet turpmāk plānots darba laiku pagarināt, kā arī doktorāts būs atvērts sestdienās. Pakāpeniski tiks paplašināts pieejamo speciālistu loks. Šobrīd pieejami zobārstniecības pakalpojumi, pieņem acu ārsts jeb oftalmologs, endokrinologs un ārsta palīgs, darbojas procedūru kabinets un laboratorija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dr. Ināra Janičenoka atzīst, ka nav viegli piesaistīt speciālistus. Vienu brīdi bijis pavisam sarežģīti atrast darbiniekus. «Mēs nevarējām maksāt tā, kā maksāja Pavļuts. Viens otrs mediķis tādu ciparu nosauca, ka patiešām izbrīnā jāizpleš acis, pati tādu naudu nekad neesmu pelnījusi. Tagad cilvēki jau sāk saprast, kāda ir reālā situācija, ka naudas tik daudz vairs nebūs un sola bargu ziemu. Tā kā speciālistiem maksājam Rīgā, tā maksājam arī Bauskā. Tiesa degvielas izdevumus nākas kompensēt,» stāsta Dr. I. Janičenoka.

Viņa nosauc speciālistus, kas drīzumā būs pieejami Bauskā: bērnu ķirurgs (kurš pie nepieciešamības veiks arī ultrasonogrāfiju), traumatologs–ortopēds, proktologs, abdominālais ķirurgs, dermatologs, ginekologs (veiks arī ultrasonogrāfiju), arī galvas asinsvadu, kakla asinsvadu doplerogrāfija. Dr. I. Janičenoka neslēpj, ka plāni ir tālejoši un jau šobrīd tiekot domāts par paplašināšanos, bet jāatrisina jautājums par telpu trūkumu.

Doktorātā tiks nodrošinātas arī attālinātas konsultācijas. «Pavisam noteikti tā nebūs pirmā vizīte vai otrais apmeklējums, jo sākumā ārstam pacients ir jāapskata klātienē, jāizmeklē, jāsaprot, kas cilvēkam kaiš. Var būt arī šādi gadījumi, piemēram, pacients bijis pie endokrinologa, kurš nozīmējis terapiju, bet tomēr personai radušās kādas sūdzības. Viņš atnāk šeit uz doktorātu, un mēs viņam nodrošinām attālinātu konsultāciju ar minēto speciālistu. Tā mēs strādājam Daugavpilī, Liepājā, cilvēki ir apmierināti – gan ārsti, gan pacienti,» tā Dr. I. Janičenoka.

Informāciju par pakalpojumiem un speciālistiem var meklēt mājaslapā vca.lv vai jautājāt reģistratūrā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

  1. Bet cik tas viss man maksās, vai šis tarifs ir samērojams ar ģ ārsta un poliklīnikas tarifu?

  2. -diez vai, gim arsts vel pateiks, a, bijaat tur, nu tad ejiet tur pa savu naudu, un arstejaties talak. varbut es maldos!?-

    7
    2
  3. Pavisam normālas medicīnas pakalpojumu cenas, Rīgā tādas pašas un uz turieni vēl arī jānokļūst. Negribi maksāt, sēdi un gaidi bezmaksas rindu.
    Par tādu vai šādu maksu, bet atvieglojums, ka tas pakalpojums vispār ir pieejams. Rīgā rindas pat uz maksas pakalpojumiem mēdz būt garas jo garas.

    20
    4
  4. Nu paga, doktorātā ir līgumi arī ar apdrošinātājiem, ja nav – tad tagad jau arī attālināti var iesniegt čekus apdrošinātājam. Ja Tev ir svarīgs tavs laiks, tad kāda vaina pie Rimi apmeklējuma arī iegriezties pie ārsta speciālista. Turklāt, kāda ir attieksme pie ģimenes ārstiem un Bauskas slimnīcā, citviet tev nories un arī tak pieprasīs maksu par manipulācijām. Domāju, ja ir veselības apdrošināšana, tad tikai visnotaļ pozitīvi, ka šādi pakalpojumi pieejami uz vietas. Citreiz, kad vajag ātru palīdzību un netiec pie tā sava ģimenes ārsta vai te viņš ir atvaļinājumā, vai strādā attālināti, nav problēmu arī par savu veselību samaksāt. Tak salīdzini, cik naudas atstāj tajā pašā Rimi?!

    16
    2
  5. Man patīk ĀRSTI ar 2 liekajiem svariem , kas stāsta par veselīgu dzīvesveidu ar A3 brillēm jo redze nekāda , + maksa par stundu 200 eiro ,

    7
    3
  6. kaut gan valstī vēl joprojām skaitās “bezmaksas veselības aprūpe”, jo tai no mūsu nodokļiem tiek ne tā mazākā daļa, par brīvu vien ir tualetes apmeklējums šajās par mūsu nodokļiem apmaksātajās telpās, te nav runa par privāto medicīnu.

  7. Tad skaidri jāpasaka ka VCA ir privātklīnika un visi pakalpojumi par maksu. Vai ir līgumi ar apdrošinātājiem? Ar NVD taču nav. Gari un plaši lielās, bet konkrētības nekādas. Ārsta palīgi ir visiem ģimenes ārstiem.

    19
  8. tālu esam tikuši no tā laika, kad poliklīniku un slimnīcu vadīja “galvenais ārsts”, pie tam bieži vien arī praktizējošais. Tad jājautā, cik tagad mūsu poliklīnikā un slimnīcā ir “vadošo darbinieku”, turklāt ar visiem vietniekiem?

  9. kapec man jamaksa par alkoholikiem vai ari partaukojushajam cukam nodoklis????? katrs ir pats atbildigs par savu veselibu

    1
    4
  10. Ārsta PALĪGI izmeklēs ..uzstādīs diagnozi. ???!!! Varbūt palūgt setnieces vai kapračus to darīt?

    3
    7
  11. Šeit kundzīte saka, ka neatkarīgi no Covid pārslimošanas , jāvakcinējas, jo pārslimošana neatsver poti, bet citur par Covid pārslimošanu raksta- potēties ne ātrāk kā 3 mēn pēc pārslimošanas, faktiski4- 6 mēn pēc pārslimošanas. Tad kam lai tic- VCa doktorātam vai rakstam par jaunajām Covid potēm. Kaut kā man tas doktorāts tāds virspusējs liekas, ieskrien garāmejot un rikšo tālāk, nekādas atbildības taču nav, neesi pie viņiem reģistrējies, nav jau ģimene ārsts, visu veic uz savu personīgo atbildību.

    3
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.