Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas ielās pēc ziemas sezonas sāk savākt smiltis

Agrāk nekā citus gadus Bauskā sākta brauktuvju un ietvju sakopšana pēc ziemas sezonas, kuras laikā ielās ir sakrājušies netīrumi un smiltis, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins pastāstīja, ka ielu putekļsūcējs šogad pirmo reizi reisā devies jau 10. februārī. «Kad nokusa sniegs, noāķējām kaisītāju un sākām vākt izkaisīto pretslīdes materiālu. Nevienu citu gadu to nebijām darījuši februārī, parasti šajā laikā vēl ir sniegs vai sals. Ierasti uzkopšana sākas aprīlī vai pat maijā,» teic R. Bitins.

Viņš skaidro, ka brauktuvju attīrīšana daļēji ir mehanizēta, jo atsevišķās vietās brauktuvju malu attīrīšana jāveic ar lāpstām. Ielas un gājēju celiņus tīra divi ielu putekļsūcēji – lielais un mazais, kā arī trīs mazie traktoriņi ar birstēm. «Viss ir sablietējies. Lai šo masu izkustinātu, ar slotām to mēģina atraut no zemes un pēc tam ar putekļsūcēju savāc vai ar slotām savelk vienā vietā, vēlāk ar lāpstām samet traktora piekabē. Bez cilvēku roku darba neiztikt,» skaidro R. Bitins. Viņš atzina, ka februārī mitrums nav traucējis, drīzāk lietus klātbūtne palīdzējusi, jo putekļu mākoņi nav veidojušies.

Pašlaik pilsētas galvenās ielas – Rīgas, Kalna, Plūdoņa, Zaļā, Dārza, Salātu, Slimnīcas, Dambja iela un Brīvības bulvāris – jau ir atbrīvotas no ziemā izkaisītajām smiltīm, bet tas nenozīmējot, ka tās ir tīras. «Nav tā, ka vienreiz iztīrām un var pielikt punktu. Mājās jau arī tāpat – uzkopjam telpas, un pēc dažām dienām atkal ir putekļi. Vidēji paiet divi mēneši, kamēr brauktuvēm dabū nost lielumu.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbi sākti arī mazākajās ielās, taču ne tik intensīvi. «Nav tik daudz spēku. Ap četriem pieciem rītā parasti sākas darbi, pirms astoņiem jāmet miers un jānogaida, kamēr visi izbraukā. Ielu tīrīšanu apgrūtina brauktuvju malās novietotie automobiļi. Sestdienas rītā darbi tika plānoti Mūsas ielā, bet tur vienā un otrā ielas pusē novietotas mašīnas un nav iespējams pat izbraukt. Aicinājām iedzīvotājus uz nakti auto tur neatstāt, lai vismaz lielumu var notīrīt,» stāsta R. Bitins.

Šajā ziemas sezonā pilsētas ielās bija īpaši daudz kaisāmā materiāla. Ziemas sezonā izkaisīti aptuveni 1300 kubikmetri smilts, pērn bija nedaudz mazāk – 1100, bet citus gadus – ap 600 – 800 kubikmetriem. Savāktā smilts tiks utilizēta.
Bauskas novada pašvaldībā informēja, ka ielu mehāniskajai uzkopšanai Bauskā šogad  paredzēti 50 000 eiro, tikpat liela summa bija atvēlēta arī pērn. Darbi tiks turpināti gan martā, gan aprīlī.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Manā ielā smilts piegrūsta tā, ka maz neliekas. Jājautā, vai tiešām bija tik liela nepieciešamība tādos daudzumos kaisīt? Varbūt dabai draudzīgāk un videi dzīvojam?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.