Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas jaunajos kapos ūdens padeve atjaunota

Bauskas jaunajos kapos kopš nedēļas nogales atkal ir ūdens, kura nebija vairākas nedēļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ūdens trūkumu Jaunajos kapos un par to, kas tagad apsaimnieko kapsētas, iedzīvotāji zvanīja un interesējās gan Bauskas novada domē, gan laikraksta «Bauskas Dzīve» redakcijā.

Jaunos kapus «Bauskas Dzīve» apmeklēja trešdien, 30. augustā, tad ūdens no krāna, kas ierīkots aiz kapličas, joprojām netecēja. Bija piekārta lapa ar uzrakstu, kas apliecināja, ka ūdens nav. Tiesa, uz lapas bija rakstīts, ka ūdens «nau»… Bija vērojams, ka cilvēki atbraukuši uz kapiem ar ziediem un līdzņemtām ūdens pudelēm. Viena no sievietēm sacīja, ka viņai mammīte, kas guļ kapsētā, bijusi skolotāja, tāpēc pirms pirmā septembra atvedusi uz kapiem ziedus. Kaimiņiene brīdinājusi, ka ūdens kapos no krāna netekot.

Toties svētdien ūdens no krāna kapsētā tecēja, žurnāliste satikās ar novadnieci, kas braukusi tuvinieku kapiņus apkopt no aptuveni divpadsmit kilometru attālajiem Ādžūniem Īslīces pagastā. Viņa apstiprināja, ka ūdens te ilgi nav bijis, vedusi to šurp pudelēs. Tiem, kam jābrauc ar velosipēdu vai autobusu, tas bijis sarežģītāk. Līdz kapsētas ūdens krānam īslīciete atnesusi četras pieclitru plastmasas pudeles, piepildīšot tās visas un atstāšot pie kapavietas zem dzīvžoga, katram gadījumam – ja nu pēc nedēļas te atkal ūdens netecēšot. Ar elektrību un ūdeni tāpat kā ar bitēm. «Citu trūkumu kapsētas apsaimniekošanā neredzu, tik tas ūdens pārtraukums. Labi, ka konteineri atkritumiem ir vienmēr pieejami, patīk, ka atsevišķi ir bioloģiskajiem atkritumiem tvertne. Vienīgais, ko vēl esmu pamanījusi, – nereti pie kapsētas atkritumu urnām saliktas tādas mantas, kas nudien uz kapiem neattiecas – matrači, grila restes, galdu atliekas,» novērojumos dalās īslīciete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka Bauskas pilsētas kapsētu apsaimniekošanu no šī gada 1.augusta veic Bauskas apvienības pārvalde. Ūdens Jaunajos kapos trūka, jo «konstatēta tehniska problēma – elektrība nepienāk līdz sūknim. Minēto vietu apsekoja SIA «Kvēle»,» rakstīja sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji. Nu problēma novērsta.

Šāds uzraksts pie ūdens krāna Bauskas jaunajos kapos bija vēl trešdien, 30.augustā. Bērni, mācieties latviešu valodu! Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kapu apsaimniekošanu arī jāpieliek pie jaunā komunālservisa un kādam deputātam/tie jāuzraksta apcerīgs “savārstījums” laikrakstam.

  2. Lai atrisinātu elektrības vada pielikšanu ūdens sūknim Bauskas novada vadībai bija nepieciešams pusotrs mēnesis tad kad ir paredzēts pabeigt plaši aprakstīto novada kapitālsabiedrību reorganizāciju?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.