
Bauskas Kultūras centrā otrdien, 20. maijā, no plkst. 19 būs īpašs koncerts «Brūcēm un sapņiem: ceļojošā Ceļmallapa», kurā skanēs mūzika flautai un klavierēm, vēsta rīkotāji – Bauskas Mūzikas un mākslas skola. Koncertēs pianiste Jana Bārtula un flautiste Inta Paula Briņķe.
Inta Paula Briņķe divus mācību gadus strādāja Bauskas Mūzikas un mākslas skolā, bērniem mācot flautas spēli. Viņa «Bauskas Dzīvei» apliecina, ka skolā strādāt ar bērniem ļoti patīk. «Katrs bērns nāk ar savu «odziņu», un skolotāja darbs ir šo «odziņu» atrast un attīstīt,» viņa teic. Un papildina – svarīgi, lai uzrunā mūzika.
Inta Paula ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Profesionālās izglītības Mūzikas skolotāju katedras 3. kursa studente, kura skolā šogad darbu izlaiž, jo ERASMUS apmaiņas programmā flautas spēli pilnveido Hāgas Karaliskajā Konservatorijā Nīderlandē. Tur viņai flautas spēles pasniedzēja ir brīnišķīgā Sāra Ouakrata, ar ko izveidojusies sadarbība. Sāra Ouakrata ir ar flautas grupas vadītājas darba pieredzi Nīderlandes Nacionālajā baleta orķestrī Amsterdamā, muzicējusi uz daudzām slavenām skatuvēm, daudzu konkursu laureāte un uzvarētāja.
Vēl viens akords Intas Paulas muzikālajā izglītībā – viņa izturējusi starptautisko atlasi un tika uzņemta prestižajās meistarklasēs un lekcijās «Penthesilea Academy» Austrijā, gleznainā vietā Ebenzā. Tur pilnveidoja savas prasmes gan skatuves mākslā, gan flautas spēlē no pazīstamiem flautistiem – Karinas Bonelli, Vīnes Filharmonijas orķestra flautistes, Gudrunas Hinzes, Leipcigas «Gewandhaus» orķestra ilggadējās solo pikolo flautistes, un citiem. Atbalstu, lai «Penthesilea Academy» mācītos, Intai Paulai sniedza « Signet Bank». Kāpēc konkursā izvēlējušies tieši Intu Paulu, bankas pārstāve komentēja:: «Neatlaidība, mērķtiecība, talants un mirdzošās acis – tā var raksturot Intu Paulu Briņķi, un tieši tas mūs uzrunāja.»
Flautistei Intai Paulai Briņķei patīk ne tikai pašai mācīties, strādāt skolā ar bērniem, bet ļoti patīk arī koncertēt. To viņa dara regulāri gan Hāgā, gan ikreiz, kad atbrauc uz Latviju. Nīderlandē koncerti notiekot gan Mūzikas akadēmijā, gan pedagogi piedāvājot dažādas iespējas, esot akadēmijā saraksts ar uzstāšanās piedāvājumiem. Uz Latviju braucot, Intai Paulai allaž esot kāda ideja par koncertēšanu, jo – kā gan mājās «tukšām rokām brauksi». Tikko, 13.maijā, Latvijas Mūzikas akadēmijā noticis pasniedzējas Daces Bičkovskas flautas klases studentu koncerts, kurā piedalījusies arī Inta Paula kopā ar koncertmeistari Janu Bārtulu, atskaņojušas daļu no programmas, kas būs klausāma otrdienas vakarā Bauskā.
Kā jaunā flautiste Inta Paula Briņķe sastapās ar pianisti Janu Bārtulu? Studente pagājušajā gadā gatavojusies piedalīties Kārļa Štrāla XXI Starptautiskajā konkursā «Jaunais flautists», bet vajadzējis koncertmeistari. Pasniedzēja Dace Bičkovska ieteikusi Janu, tā sākusies viņu brīnišķīgā sadarbība. Bet Inta Paula Briņķe šajā konkursā ieguva Diplomu un Atzinību par labāko lietuviešu komponistes V. Striaupaites-Beinarienes skaņdarba «Mozaīka» interpretāciju.
Savukārt Janas Bārtulas mūzikas ceļš ir sācies E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā, turpinājies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, tālāk bija Latvijas Mūzikas akadēmija. Viņa ir starptautiski koncertējusi kā koncertmeistare Šveicē, Itālijā, Lietuvā, Monako, bet ikdienā Jana ir koncertmeistare dažādiem topošajiem mūziķiem un klavierspēles pedagoģe jaunajiem pianistiem Rīgas Ķengaraga Mūzikas un mākslas skolā. Janai ir dziļa mūzikas izjūta un augsta tehniskā meistarība.

Koncertprogrammai, ko dzirdēs apmeklētāji Bauskā, ir ļoti neparasts nosaukums «Brūcēm un sapņiem: ceļojošā Ceļmallapa». Tā interpretācija: Ceļmallapa – ceļotāja augs, kas aug tur, kur tiek sperti soļi. Tā arī ir šī koncerta metafora – ceļojums pa mūzikas ainavām, kur brūces un sapņi līdzās sadzīvo skaņās.
Programmā savijas romantisma un 20. gadsimta introspektīvie toņi – no Ferenca Lista temperamenta līdz Ludviga van Bēthovena liriskumam. Šie skaņdarbi klavierēm iepazīstina ar dziļām emocijām un kontrastiem, ko Jana Bārtula interpretē ar ārējo smalkumu un iekšējo spēku.
Savukārt flautas repertuārs, ko atskaņos Inta Paula Briņķe, ieved citā pasaulē. Čārlza Tomlinsona Grifa un Valtera Pistona skaņdarbi flautai un klavierēm atklāj dialogu starp sapņiem un realitāti, bet Rūdolfa Ešera un Roberta Mučinska solo skaņdarbi flautai ļauj dzirdēt visintīmākās balsis – no kliedziena līdz pat čukstam.
Ieeja bez maksas. Koncertu organizē Bauskas Mūzikas un mākslas skola.
Reklāma