Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas Kultūras centrā skanēs Latvijai un Ukrainai veltīts koru koncerts

Svētdien, 22.maijā, Bauskas Kultūras centrā (BKC) skanēs Latvijai un Ukrainai veltīts koru koncerts “Saule, atslēdz mums acis!”. Pasākumā piedalīsies koris “Balti” no Jelgavas, koris “Vaivari” no Jūrmalas un Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne”, portālu informēja BKC pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka koncerta nosaukumam izvēlēta Ineses Zanderes dzejoļa “Koki” dzejas rinda, ko liegi, apgaroti, bijīgi un krāšņi mūzikā ietērpis Jēkabs Jančevskis, un tas būs arī viens no skaņdarbiem, kas tiks izpildīts koncertā. Skaņdarba smalko harmoniju krāsojumu iedzīvinās koncertmeistare Evija Bonāte.

“Tas ir kā lūgums visvarenai gaismas un siltuma devējai saulei palīdzēt kļūt mums redzīgiem, atvērtiem, jūtīgiem, kļūstot viens otram par patvērumu un ne uz mirkli neaizmirst par līdzcilvēkiem nelaimē. Lūdzam to spēku, kas līdzīgi kā kokus “dzen mūs salapot, pārziemot un atkal lapot”,” teic jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus.

Viņa uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi, lai kora mūzika skanētu ne tikai lielākos un mazākos kopsvētkos, bet arī koncertzālēs atsevišķu koru priekšnesumā, jo tikai tā var pārdzīvot un noraidīt klausītājiem kora mūzikas daudzveidīgās iespējas, smalkākās nianses, bez kurām mūzika nav mūzika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ticu un zinu, ka ir brīnišķīgi klausītāji, kuri spēj saprast un izjust, ko vēlamies teikt. Ļoti ilgojamies šīs tikšanās. Būtiski koru kustībai ir tās klātbūtne ikdienas ritumā. Ne talkas veidā, bet uzkopjot un appušķojot pastāvīgi. Kad aizritējuši divi gadi kopš mūsu organizētā četru koru koncerta Bauskā, ne mazāk būtiska ir koru satikšanās,” sacīja M. Jonkus.

Koncertā uzstāsies kori, ar kuriem Bauskas Kultūras centra koris “Mežotne” jau vairākkārt ticies – jauktais koris “Vaivari” no Jūrmalas un Jelgavas koris “Balti”. “Abu koru diriģentes – Ināru Freimani un Maiju Branku – droši varu saukt par savējām, jo profesionālo un cilvēcisko vērtību virziens mums viens. Ar cerībām, prieku un nelielu satraukumu gaidu šo atkalredzēšanās brīdi,” emocijās dalās Mārīte Jonkus.

Tuvojas Dziesmu svētku gads, un dziedātāju vidū jaušama cerība, ka svētki notiks, tāpēc koncertā tiks atskaņotas svaigi apgūtas kompozīcijas no svētku repertuāra. “Šis ir laiks, kad mēs izdzīvojam, raudam un priecājamies par Ukrainas zemi un cilvēkiem, tāpēc skanēs arī ukraiņu valoda. Apbrīnojamais ukraiņu tautas sīkstums un pašaizliedzība stiprina arī mūs. Mēs raidām ar gara sajūtām latviešu kora mūzikas un Dziesmu svētku tradīcijas vareno spēcību,” koncerta programmu raksturo diriģente.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja sarīkojumā ir bez maksas.

Foto: no arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kas jums, Bauskas Dzīve, ar tiem tekstiem? Nolīdziniet taču tās rindkopas. Nebaudāmi lasīt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.