Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā atbalstīs pilngadīgu personu aizgādņus

Bauskas novada domes sēdē šomēnes deputāti pieņēma saistošos noteikumus par pabalstu piešķiršanu aizgādnībā esošo pilngadīgo personu aizgādņiem. Pabalsts plānots 50 eiro apmērā katru mēnesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības un sociālās komitejas, kā arī finanšu komitejas sēdē Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska skaidroja, ka pašlaik izdevumi, kas rodas, pildot aizgādņa pienākumus, Bauskas novadā netiek kompensēti, tādēļ Bauskas novada bāriņtiesai ir grūtības atrast personas, kuras uzņemtos pildīt aizgādņa pienākumus. «No valsts šie cilvēki nesaņem nekāda veida atbalstu,» skaidroja D. Romanovska.

Tāpēc rosināti saistošie noteikumi par 50 eiro pabalsta piešķiršanu šādām personām, kuras Bauskas novada bāriņtiesa ir iecēlusi par aizgādni vai pagaidu aizgādni pilngadīgai personai, kurai tiesa ir ierobežojusi rīcībspēju, nodibinājusi aizgādnību vai pagaidu aizgādnību. Pašlaik Bauskas novada bāriņtiesas lietvedībā atrodas 130 aizgādnības lietas. Plānotais kopējais izmaksājamais pabalsta apmērs 2023. gadā būs 78 000 eiro.

Deputātus interesēja, kāpēc pieņemta summa 50 eiro. D. Romanovska skaidroja, ka ņemts citu pašvaldību piemērs, kur šīs summas ir no 30 līdz 50 eiro, un izvēlēts atbilstošākais atbalsts. Deputāti 22. decembra domes sēdē vienprātīgi atbalstīja šo lēmumprojektu.

Ilustratīvs attēls no pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.