Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā atzīmē Dažādo kurpju dienu

Mūspusē pagaidām vēl mazpieredzēta akcija, kas gan ar katru gadu kļūst aizvien populārāka, ir dažādo vai atšķirīgo apavu diena. Jau vairākus gadus pasaulē un arī Latvijā šādi pauž atbalstu bērniem ārpusģimenes aprūpē un cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī aktivitāte parasti notiek 15. septembrī. Šogad Bauskas novadā aizrautīgi idejai pievienojās Latvijas Universitātes Bauskas filiāles sociālā darba studentes. «Pievienojamies Latvijas ministrijas organizētajai akcijai. Uzvilkām tam par zīmi dažādas kurpes. Akcija radīta, lai sabiedrība vairāk domātu par bērniem, kas atrodas ārpusģimenes aprūpē, un cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Kā topošās sociālās darbinieces esam par šo cilvēku iekļaušanu sabiedrībā,» pauda akcijas dalībnieces. Akcijā aicināja piedalīties arī vairākas Bauskas novada izglītības iestādes, tomēr tas šoreiz palika katra skolēna izpratnes līmenī.

Foto: no albuma

«Katrs no mums ir unikāls. Tikai iekāpjot otra kurpēs, spējam saskatīt mūsu līdzības. Sniedzot atbalstu un veidojot sabiedrību iekļaujošāku, mēs darām dzīvi labāku – citiem un paši sev,» tā akcijas ideju raksturo Labklājības ministrija.

Ministrijas pārstāvji skaidro, ka sabiedrībā vēl joprojām pastāv aizspriedumi pret cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem, bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un jauniešiem – reizēm viņus nepamatoti uzskata par bīstamiem un nekontrolējamiem tikai tāpēc, ka lielākajai sabiedrības daļai nav saprotami. Aizspriedumi un noraidošā attieksme ir lielākā barjera dzīvei ārpus institūcijām, tā neļauj justies pilnvērtīgiem un nereti veicina pašizolāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Pasākums labs ..tikai dzīvē attieksme pret invalīdiem dramatiskā …pati to katru dienu izjūtu

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.