Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā būs piecas parakstu vākšanas vietas

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lēmusi rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma «Grozījumi Notariāta likumā» atcelšanu. Iedzīvotāji aicināti doties uz parakstu vākšanas vietām, sākot ar 7. decembri, un līdz pat 2024. gada 5. janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro CVK, šāds lēmums saistīts ar 34 Saeimas deputātu parakstītu vēršanos pie Valsts prezidenta, pieprasot apturēt Saeimā pieņemto Notariāta likuma grozījumu publicēšanu uz diviem mēnešiem un nodot tos tautas nobalsošanai.

Parakstu vākšana par likuma «Grozījumi Notariāta likumā» atcelšanu notiks īpašās parakstu vākšanas vietās, kuras noteikusi katra pašvaldības dome savā teritorijā. Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Gailis «Bauskas Dzīvi» informē, ka novadā noteiktas piecas parakstīšanās vietas: Bauskā, valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) Uzvaras ielā 1; Iecavas VPVKAC Skolas ielā 4 – 40; Pilsrundālē 1 – Rundāles pagasta VPVKAC; Skaistkalnes pagasta VPVKAC Skolas ielā 1 un Vecumnieku VPVKAC Rīgas ielā 29. Parakstu vākšanas vietas strādās četras stundas katru dienu, tajā skaitā sestdienās, svētdienās un svētku dienās, arī Vecgada dienā un 1. janvārī. Darba laiku apstiprinās piektdien, bet, kā atklāj J. Gailis, – būs pieejamas gan rīta, gan vakara stundas. Precīzs darba grafiks tiks publicēts «Bauskas Dzīvē» otrdien, 5. decembrī. Informācija būs pieejama arī CVK un Bauskas novada pašvaldības mājaslapā.

Parakstīšanās iespējama tikai klātienē, interneta vidē tā nebūs organizēta. Ielūgumi netiks izsūtīti, jo par apturētā likuma «Grozījumi Notariāta likumā» atcelšanu varēs parakstīties jebkurā attiecīgajā vietā visā Latvijā, arī ārzemēs, skaidro J. Gailis. Viņš atgādina, ka, dodoties uz parakstu vākšanas vietu, līdzi jāņem derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte (jāpārliecinās par dokumenta derīguma termiņu), un parakstīties tiesīgi Latvijas pilsoņi no 18 gadu vecuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ierosinātu referendumu, būs jāsavāc vienas desmitās daļas jeb aptuveni 155 000 vēlētāju parakstu, ziņo CVK.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka Saeimas vairākums 9. novembrī galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā no 2024. gada 1. jūlija paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem.

Tomēr īsi pēc tam opozīcijas politiskie spēki paziņoja, ka ir savākuši 34 Saeimas deputātu parakstus, lai mēģinātu panākt referenduma ierosināšanu par minētajā likumu pakotnē esošā Notariāta likuma grozījumu ieviešanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši Satversmei pēc 34 Saeimas opozīcijas – Apvienotā saraksta, «Latvija pirmajā vietā» un Nacionālās apvienības – deputātu prasījuma prezidents uz diviem mēnešiem apturēja Saeimā pieņemto grozījumu Notariāta likumā izsludināšanu.

Tātad parakstu vākšanas vietās pilsoņi parakstās pret veiktajiem grozījumiem Notariāta likumā, pret plānotā jaunā tiesību institūta – partnerība – ieviešanu. Partnerība paredzēta kā jauns veids, kā juridiski nostiprināt divu pilngadīgu cilvēku, arī viendzimuma, attiecības. Tādējādi iecerēts nodrošināt šo personu juridisko un sociālo aizsardzību, iepriekš skaidrojusi Tieslietu ministrija.

Foto: No arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. vai šī likuma ietvaros nav iekļauta arī norma, ka tagad tēvs Nr1, reģistrējot attiecības ar tēvu Nr2, varēs adoptēt heteroseksuālu attiecību rezultātā dzimušu mazuli, ar visām no tā tālāk izrietošajām sekām?

  8
  13
 2. ja jau arī otrajai “mātei, pēc divu sieviešu kopdzīves reģistrācijas, pienākas tie visi “labumi”, kas patlaban paredzēti tēvam pēc mazuļa piedzimšanas ģimenē un tā audzināšanas laikā, tad arī šai partnerei “sķiršanās” gadījumā būs jāmaksā uzturlīdzekļi līdz bērns beigs mācības augstskolā? Vai arī šādos gadījumos izlīdzēsies vien ar uzturlīdzekļu fondu, jo šādas, divu māšu un divu “tēvu” ģimenes nav stabilas ilgā laika periodā. Mīla nāk un aiziet…

  13
  7
 3. tagad diviem onkuļiem, kuri būs oficiāli reģistrētā savienībā, atkritīs rūpes konfekšu pirkšanai un aicināšanai savā mašīnā, tagad, cerams, viņi nolūkoto “objektu” varēs pilnīgi likumīgi adoptēt

  5
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.