Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā deklarētie politiski represētie saņems 100 eiro svētku pabalstu

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, Bauskas novadā deklarējušās politiski represētās personas novembrī varēs saņemt svētku pabalstu. Pabalsta apmērs vienai personai ir 100 eiro, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajiem datiem Bauskas novadā ir 275 politiski represētās personas. Pabalstu piešķir vienu reizi kalendārajā gadā – no 5. novembra līdz 30. novembrim – bez iesnieguma un bez ienākumu un materiālās situācijas izvērtēšanas. Apvienības pārvaldes atbildīgā persona pabalstu nogādā saņēmējam personīgi, pārskaita uz kredītiestādes kontu vai izmaksā kasē.

Bauskas novada domē aicina ņemt vērā, ka katrā teritoriālajā vienībā ir nelielas atšķirības, kā pabalsts līdz saņēmējiem nonāks, jo saglabātas līdz administratīvi teritoriālajai reformai iedibinātās iestrādes.

Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā ir 150 politiski represētās personas. Sociālais dienests ir atbildīgs par piešķiršanas kārtību, kā arī personu loku, kurām ir tiesības to saņemt, savukārt Bauskas novada apvienības pārvaldes atbildīgā persona gādās, lai pabalsts nonāk līdz saņēmējiem. Ņemot vērā iepriekšējo gadu izmaksas kārtību un sociālajam dienestam pieejamo informāciju, politiski represētās personas tiks personiski apzinātas, lai precizētu informāciju par naudas pabalsta saņemšanas iespējām un vēlmēm, skaidro Ginta Dervīte, Bauskas novada Sociālā dienesta Bauskas struktūrvienības vadītāja vietniece sociālā darba un sociālās palīdzības nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā ir 24 politiski represētās personas, sociālie darbinieki pie katras dosies individuāli un sveiks dzīvesvietā. Covid-19 pandēmijas laikā šīm personām tika piedāvāta iespēja pabalstu pārskaitīt uz bankas kontu vai izmaksāt kasē, taču iedzīvotāji šo iespēju nelabprāt atbalstīja, skaidro Kristīne Brūvele, Bauskas novada Sociālā dienesta Rundāles struktūrvienības vadītāja.

Iecavas apvienības teritorijā ir 45 represētie. Pēc pagājušā gada datiem 29 personas pabalsta saņemšanai ir norādījušas bankas kontu, bet 12 personas vēlējušās to saņemt pārvaldes kasē. Pašlaik nav informācijas par četrām personām, kāda būtu viņu vēlme. Ja kāda politiski represētā persona vēlas pabalstu saņemt citādi, nekā iepriekšējā gadā, pašvaldība aicina sazināties ar Bauskas novada Sociālā dienesta Iecavas struktūrvienību pa tālr. 63942241, 63942240, informē struktūrvienības vadītāja Sigma Strautmale. 

Vecumnieku apvienības pārvaldes teritorijā ir 56 politiski represētas personas (Bārbelē – 8; Kurmenē – 1; Skaistkalnē – 10; Stelpē – 4; Vallē – 11; Vecumniekos – 22). Sociālā dienesta Vecumnieku struktūrvienības sagatavotais saraksts tiks iesniegts pārvaldes vadītājai, kura organizēs pabalsta izmaksu sadarbībā ar pagastu nodaļu vadītājiem un grāmatvežiem. Pārvaldē vēsturiski ir saglabājušies dati, kuras personas vēlas saņemt pabalstu ar pārskaitījumu uz bankas kontu. Lielākoties tie ir Vecumnieku pagastā dzīvojošie. Pārējie pabalstu saņems personīgi, precizē Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. varbūt vajadzētu 1000 eiro atbalstu vai tikai deputūtātiem pabalstus tūkstošiem… ubagu pabalsts 100 eiro. Kauns….

    4
    4
  2. Ne jau Latvijas valsts viņus izveda, to darīja jūsu karsti mīļotā Krievija, kas gan nekādas kompensācijas netaisās maksāt. Jākaunas gan drīzāk jums- Krievijas pakalpiņiem, to jūt no katra jūsu komentāra.

    5
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.