Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada domē atgriežas Arnolds Jātnieks

Pēc jaunās valdības apstiprināšanas pagājušajā nedēļā tā dēvēto «mīksto mandātu» Saeimā zaudējis mūspuses pārstāvis Arnolds Jātnieks (Nacionālā apvienība).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pats A. Jātnieks «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka atjaunos savu pašvaldības deputāta mandātu Bauskas novada domē, jau ir uzrakstījis iesniegumu pašvaldībai un lēš, ka šīs nedēļas domes sēdē jau būs vietvaras deputātu vidū. Viņa vietu šo nepilnu gadu ieņēma deputāte Līga Jankova.

Atgādināsim, ka Saeimā A. Jātnieks iekļuva, kad satiksmes ministra amatā apstiprināja Nacionālās apvienības deputātu Jāni Vitenbergu, bet nākamais sarakstā bija A. Jātnieks. Svinīgo zvērestu Saeimā viņš nodeva pagājušā gada 15. decembrī.

«Ļoti piepildīts un daudzveidīgs laiks bijis, tā ir tāda pieredze, kuru nevar nevienam ne iemācīt, ne izstāstīt. Drošība, latviešu valoda, tautas ataudze – tās ir lietas, kuras prioritāri virza Nacionālā apvienība, un visur esmu līdzdarbojies,» pieredzētajā dalās A. Jātnieks. Ja paliktu Saeimā, viņa dienas kārtībā būtu Dzīvnieku aizsardzības likums, jo lielu darbu izdarījis, savācot visus dokumentus, un bijis nolikts par referentu šim jautājumam. Tagad tas būs jādara kādam citam. Otrs jautājums, pie kā padziļināti strādājis, saistīts ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicājot par pārmaiņām valdībā, A. Jātnieks atklāj, ka pašam nepieņemamas daudzas lietas, kas pēdējā laikā norisinājušās. «Kā var viena un tā pati partija nolikvidēt savu valdību un izveidot jaunu? Bija labi strādājoša koalīcija, taču nevarēja dabūt cauri visus lēmumus, kādus vēlējās, jo bija stipri pretinieki – Nacionālā apvienība un «Apvienotais saraksts». Tāpat uzskatu, ka, mainoties valdībai, nedrīkst mainīties Saeimas prezidijs. Manuprāt, tas ir slikts signāls, jo sanāk, ka valdība regulē arī Saeimas darbu. Tas īsti nebūtu pieļaujams. Pagājušajā rudenī 82 deputāti nobalsoja par Eduardu Smiltēnu un atzina, ka viņš ir viens no labākajiem kandidātiem uz Saeimas priekšsēdētāja amatu, bet pagājušajā nedēļā 52 tautas kalpi noņem viņu nost. Īsti kaut kas neklapē tajā sistēmā,» pārdomas uztic A. Jātnieks. Viņš neizslēdz iespējamību, ka varētu atkal nonākt Saeimā.

Atgriežoties Bauskas novada domē, pirmais jautājums, kuru aktualizēs, būs pašvaldības ceļu stāvoklis.

Savu aizstājēju Bauskas novada domē – Līgu Jankovu – raksturo kā zinošu speciālisti. «Viņas paveikto vērtēju ļoti labi. Tik, cik iznācis paskatīties domes sēdes, novērtēju, ka nav klusētāja, ja ir savs viedoklis, to arī izsaka, un tas ir ļoti pozitīvi vērtējams,» tā A. Jātnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Sauciet to, kā gribat, – liktenis, sagadīšanās, bet bija ļoti interesanti,» atzīst līdzšinējā deputāte Līga Jankova, kurai šī bija pirmā pieredze pašvaldības deputātes amatā. Viņa norāda, ka bijušas saprotamas lietas, kā arī nesaprotamas. Pēdējās minētās gan vairāk saistītas ar sabiedrības attieksmi. «Palasot komentārus, kuri pārsvarā ir anonīmi, tajos paustais viedoklis, ka viss ir slikti, patiešām šokē. Es domāju, ka nākotnē šo situāciju vajadzētu vērst labāku. Pašvaldībai ar šī brīža pieejamajiem instrumentiem jāizvērš komunikācija, lai kaut drusciņ mainītu sabiedrības attieksmi par to, kas notiek pašvaldībā,» norāda L. Jankova.

Viņai nav bijusi iespēja strādāt citos sasaukumos, bet, viņasprāt, tik sirsnīgi, kā strādā pašlaik pašvaldība, vai maz labāk vēl varētu. «Protams, vienmēr ir iespējami uzlabojumi, bet, manuprāt, lēmumi, kuri tiek pieņemti Bauskas novada domē, ir optimālākie un izsvērtākie. Jauki kolēģi, ļoti viendabīgi domājošs deputātu kolektīvs, kas ļoti mērķtiecīgi iet uz priekšu. Šie ļaudis pašvaldībā patiešām ļoti cenšas. Kopumā varu pateikt, ka Bauskas novada iedzīvotāji var būt mierīgi, viņu nodokļu nauda tiek apsaimniekota saprātīgi, un lēmumi tiek pieņemti, lai iedzīvotājiem klātos labāk,» uzsver L. Jankova. 

Foto: No arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

 1. Ja reiz pacēli dibenu no šī krēsla un aizgāji citur sēdēt, tad gaidi brīvu vietu. Bet šāda vazāšanās nav pareiza!

  37
  1
 2. Kā ar visu nacionālo apvienību. Ka tik silta vieta. Pēdējais kā interesēs darbojas šī partija ir Latvija un tauta.

  34
  2
 3. divi varianti! abejādi labi,proti-1.-naconali palika opozicijaa, ko tur vairs dariis!? 2.-laipni lūgti atpakaļ, mūsu barņā!{ piebilde,3.- Lai svaigas idejas un reali darbi iedzivotajiem Bauskas novadā!!! ))))).

 4. Nepatika kad Bausku vadīta vēsturnieks, netīkams bija zemnieks, bet šis mazais Ventspils vārdabrāļa līdzinieks ir kronis visam. Visiem jādanco pēc viņa stabules. Laikam vajadzētu Novicki atpakaļ, tad varbūt kaut ko vietējie ļautiņi uzzinātu!

  35
  8
 5. Komentētāju izpratnes līmenis par to, kāpēc A.Jātnieks atgriežas domes deputātu sarakstā, ir sākumskolas skolēna līmenī. Tad vismaz rakstu izlasiet, pat visu nevajag lasīt, pietiek ar pirmajām 2 rindkopām.

  15
  21
 6. Kāda starpība kāpēc šamais atgriežas, tāpat visi šie vecie onkuļi ir “mīkstie mandāti” un silto vietu atsēdētāji.

  20
  2
 7. Labi, ka atgriezās uz Bausku. Es tikai par, gudrs un izdarīgs cilvēks, nav mutes brūķis un sapņu ķērājs.

  8
  21
 8. Pilnīgi vienalga kurš to nacionāliķu parteri aizpilda Jan…a vai Jā, nieks.
  Tāda tukša salmu kulšana vien sanāk. Bauskas lidlauka biznesa parks- labs piemineklis.

  19
  1
 9. Sakiet lūdzu,kāpēc skolotāju dienas dēļ piektdien slēgta skola un attālinātas mācības 2.vidusskolā?
  Cik zinu arī citās skolās.Es strādāju.Kur lai lieku 1. un 2.kl.bērnus??
  Ko domājat,Okmaņa kungs?
  Ko domā nekam nederīgā IN?
  Vai man vest bērnus uz domi?
  Mēs esam darbā.Kas tā par patvaļu?
  Lai brauc sestdienā ekskursijās.Šausmas.Ko iesakat?Uzrakstīju IZM
  Brīvdiena nav dota.Darba diena atmaksāra.

  17
  5
 10. tak, tāda sēta apkārt 2.vsk., ieved teritorijā un lai dzīvojās)), nu tālredzīgs direktors, cik labi tagad, ieved sētā un pazūdi, ha ha

  8
  1
 11. Piekrītu Anonīmam.Sviniet skolēnu brīvlaikā.Kāpēc kavēt citu darbu.Rundāle arī brauc svinēt,es Rīgā strādāju,kur likt 2.klases bērnu?
  Okmani palīdzi.
  Līdz 14.00 bija skola,tad opis skatās.Tagad nav kur likt,kas pieskatīs?
  Lai IN dāmas pieskata.

  11
  2
 12. Okmanis pilnīgi nemaz nerada riktīga saimnieka tēlu! Visiem deputātiem būtu jādomā vairāk par savu vēlētāju labklājību! Tiešām kad bija Novickis, nezinu vai tā bija viņa ietekme, vis izskatijās daudz labāk! Deputāti, padomājiet kas par jums vēlēs, nākamajās vēlēšanās!

  12
  3
 13. Nomainīt Uzvarā svešvalodas skolotāju!Kaut kāds murgs!Kaut kāds vājprāts!
  Kas tas par dīvaini?
  Es ņemšu ārā bērnus,saprotu,ka nekas labs nebūs.Un attieksme slima.

 14. Novickis, tāpat kā Šlesers, ir apaļa nulle. Viņu moto: Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē! Diemžēl ļoti lielai sabiedrības daļai nav izpratnes un liekas, ka šie gudrirunātāji ir spējīgi kaut ko izdarīt, tāpēc katrās vēlēšanās tiek ievēlēti populisti, kas skaļi brēc par visu pēc kārtas. Beidzam gaidīt Laimes lāci, tāda nav un nebūs.

  7
  3
 15. Pilnīgi piekrītu – daļai komentētāju viss ir slikti. Lai notiek, kas notikdams, lai būtu vienalga kādi vadītāji, nekad nebūs labi, jo gaida Laimes lāci. Bet tā kā tāds nenāk un nenāk, tad atkal un joprojām viss ir slikti vienmēr.

 16. Un šito “viss ir slikti” ļoti meistarīgi izmanto demagogi un skaistrunātāji, lai tikai viņus ievēl Domē vai Saeimā tādi vēlētāji, kam viss ir slikti un kas gaida Laimes lāci.

 17. lai notiktu kas notikdams, bet bez vadītājiem liela daļa mūslaiku cilvēku nespēj iztikt. Un, ja esi šo vadītāju pulkā, tad gribas vēl arī vietnieku un vietniekam savukārt arī vietnieku, kuri, kā saka Jātnieka kungs- līdzdarbojas. Kas gan var būt labāks par līdzdarbošanos, jeb tautas valodā- “uzsēšanos uz astes”? Vien, šiem melnajam miljonam līdzdarboņu , kādiem ir ar grūtu, smagu darbu ražošanā ir jānopelna viņiem alga, ne mazā, tāda, kādu viņi katrs sev ir piešķīruši pastāvošo likumu ietvaros, likumu, kurus paši arī pieņem, vai arī noteikumus novados.

 18. Lai tik strādā,gan jau labi būs!

  Jautājums Rundāles skolas direktorei,vai jūs apzinaties,kādu personu esat darbā pieņēmusi mūzikas skolas struktūrvienībā?
  Pajautājiet kolēģiem no vecās un esošās darba vietas.Direktoriem nē!Tie nestāstīs.Darbiniekiem.

 19. Trīs iemesli: 1)vai nu, P. vidusskolas direktore bija ļoti naiva un nezinoša kadru jautājumā mūzikas jomā, 2) vai tika meistarīgi un profesionāli “apstrādāta” 3)vai arī tiešām ņem visus pēc kārtas.

 20. Nekāds labais jau nebija.Sakārtojiet Uzvaras bērnu dārzu un pagastu.Tad par jums balsosim.

  1
  1
 21. Ko raudat?Atslēgs klasi,būs kāds kas piesedz un saka,ka darbā,staigā kaut kur ir,nezina,tūlīt nāks.Tā taču bija,vai ne!Un ir kas piesedz!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.