Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada dome lems par pašvaldības 2022.gada budžetu

Ceturtdien, 3. februārī, Bauskas novada domes sēdē plānots skatīt divus jautājumus, kuri, iespējams, ietekmēs Bauskas novada dzīvi vēl ilgi – par ilgtermiņa attīstības dokumentiem un Bauskas novada 2022. gada budžetu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no arhīva.

Pēc gandrīz divu mēnešu diskusijām, komiteju sēdēm un pārrunām deputātiem nodos apstiprināšanai Bauskas novada pašvaldības 2022. gada budžetu. Uzreiz ir skaidrs, ka budžets nav gluži tāds, kādu deputāti bija gaidījuši. Administratīvi teritoriālā reforma bija iecerēta kā iespēja ietaupīt un radīt papildu līdzekļus novadu attīstībai. Janvārī aplūkotais budžeta projekts arī uzrādīja, ka uz administrācijas pārmaiņu rēķina izdevies ieekonomēt vairāk nekā 600 tūkstošus eiro, bet vienlaikus pieauga izdevumi veselības un izglītības jomā – katrā par apmēram četriem miljoniem eiro. Pirmreizējais projekts bija ar aptuveni 140 tūkstošu eiro deficītu. Pieņemot budžetu 3. februāra sēdē, visām problēmām budžetā jābūt atrisinātām.

Bauskas novada domes janvāra sēdēs apspriestā 2022. gada budžeta projekta izdevumu struktūra atbilstoši funkcionālajām kategorijām. Foto: ekrānšāviņš no prezentācijas.

Tomēr pirmais jautājums, kuru skatīs ceturtdienas rītā, būs Bauskas novada attīstības programmas otrās redakcijas, Bauskas novada ilgtermiņa attīstības stratēģijas otrās redakcijas un Vides pārskata projekta nodošana publiskajai apspriešanai un atzinuma saņemšanai.

Pirmo redakciju deputāti novērtēja ļoti skarbi, jādomā, ka otrā sagatavotā versija deputātus apmierinās. Jāteic, ka publiskās apspriešanas gaitā programmu kritizēja gan par pārāk pozitīviem solījumiem, kā palielināt par trešdaļu amatierkopu skaitu, gan arī par to, ka uzsvars atkal ir uz tā saukto «betona politiku», par ko kritizēja iepriekšējo Bauskas novada domi, proti, par finansējuma pārbīdi par labu būvēm un ceļiem, mazāk uzmanības pievēršot novada kultūras, sporta un citu sabiedrisko jomu attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc programmas paredzēts, ka vidēji gadā dažādu ēku vai ceļu izbūvei novads tērēs aptuveni 30 miljonus eiro, bet 2022. gada plānā attīstības programmā pagaidām iezīmēti gandrīz 19 miljoni eiro, turklāt liela daļa no šīs summas ir saistīta ar jau iesāktajiem projektiem – Iecavas un Vecumnieku vidusskolu piebūves, kā arī jaunās sporta zāles izbūve pie Iecavas pamatskolas.

Attīstības plānā iespaidīgs finansējums – līdz 12 miljoniem eiro – paredzēts Bauskas vecpilsētas teritorijas attīstībai. Ceturtdien varēsim vērot, cik no šīs summas parādīsies Bauskas novada 2022. gada budžetā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.