Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada domē kārtējā deputātu rotācija

Saeima ceturtdien, 15. decembrī, apstiprināja tā dēvētos “mīkstos” deputāta mandātus 14 deputātiem, kuri parlamentāriešu pienākumus veiks, kamēr ministra amatā būs tajos apstiprinātie Saeimā ievēlētie politiķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāta mandātu apstiprināja arī līdzšinējam Bauskas novada domes deputātam Arnoldam Jātniekam (NA). Deputāta mandātus ieguva arī Viktorija Baire (JV), Ieva Brante (AS), Ingrīda Circene (JV), Normunds Dzintars (NA), Edmunds Jurēvics (JV), Jurģis Klotiņš (NA), Atis Labucis (JV), Ģirts Lapiņš (NA), Gatis Liepiņš (JV), Edgars Putra (AS), Jānis Reirs (JV), Andrejs Svilāns (AS) un Ilze Verginai(JV).

Stājoties amatā, visi jaunie deputāti deva svinīgo solījumu: “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”

Parlamentārieši savus solījumus apliecināja arī ar parakstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākajai daļai deputātu izdevās nekļūdīties un nodot zvērestu ar pirmo mēģinājumu, tomēr dažiem pieļauto kļūdu dēļ to nācās atkārtot. Pirmais kļūdījās Jātnieks, bet vēlāk kļūdas pieļāva arī Putra.

A. Jātnieks “Bauskas Dzīvei” atzina, ka zvēresta nodošanas procedūra 15. decembrī notikusi labi, esot jauni iespaidi un emocijas. Turklāt jau notikusi Saeimas sēde, kurā bija balsojumi.

Arnolds Jātnieks savu solījumu apliecina ar parakstu. Foto: Reinis Inkēns, Saeima

“Jau uzreiz pēc vēlēšanām bija nojauta, ka tā varētu būt,” teic A. Jātnieks. Saeimā, pēc viņa paša atzinuma, esot zināmā mērā paveicies – strādās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. “Domāju, ka būs lietas, ko tieši varēšu atbalstīt. Pagaidām par kaut ko konkrētu par agru runāt. Kad sapratīšu sistēmu, kas un kā strādā un notiek, varēšu pastāstīt vairāk,” tā A. Jātnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas deputāts vairs nav Bauskas novada domes deputāts – ar zvēresta nodošanu beidzas pilnvaras, un Bauskas novada domes sēdē decembrī viņš vairs nepiedalīsies.

Vairs neskaitās Bauskas novada domes deputāts, ar šo dienu beidzās pilnvaras, jāraksta iesniegums domei. Tagad būs jāpierod pie pavisam cita nedēļas kalendāra – kā pilna darba nedēļa, kur pirmdiena sākas ar frakcijas sapulcēm un visas pirmās četras dienas aizrit Saeimā, savukārt piektdienās ir deputātu pieņemšanas dienas.

Iekļūstot Saeimā, A. Jātniekam jāpamet Bauskas novada dome, un tad deputāta amatu ieņems Nacionālās apvienības saraksta pārstāve Līga Jankova, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes docente. «Bauskas Dzīvei» viņa apstiprināja, ka izmantos šo iespēju un ir gatava deputātes darbam. Atgādinām, ka viena deputātu rotācija Nacionālās apvienības sarakstā notika, kad Sandra Ķisele izvēlējās Īslīces pagasta nodaļas vadītājas darbu un viņas vietā nāca Jānis Kalniņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Nu gan Jātniekam pagalam samisējās un vēl balss trīcēja un tas Smiltēns tik pārtrauc. Riktīgas ugunskristības, a stāsta, ka labi gājis. Nu gan tik labi nemaz nav gājis, spriežot pēc video.

  21
  5
 2. Diemžēl laiks, kad viņš “sapratīs sistēmu” nekad nepienāks, tam ir vajadzīgas smadzenes

  27
  7
 3. Kauns un negods Jātniekam.. Pat nemāk nolasīt tekstu pareizi. Par kādu sirdsapziņu var runāt, taisni jāsmejas… haha..

  19
  4
 4. Fonā nekur nav redzams Latvijas karogs! Kuras valsts valdības mājā tad viss tas notiek?

  9
  4
 5. mums tomēr paveicās, bērni un mazbērni mūsu personu apliecinošo dokumentu pirms deputātu kandidātu “Debesbraukšanas dienas” tomēr nenoslēpa, kā bija solījuši. Arī mēs viņiem samelojām….

 6. Apbrīnojams ir NA elektorāta neizārstējams stulbums, vēlēt par lielākiem sistēmas kretīniem un cerēt uz saulaino nākotni!

  11
  2
 7. kumunistiska avize varetu paskaidrot kas ir apslepts sha vardos–atjaja apjaja aizjaja——–nu loti intrese

  3
  1
 8. Vai tev kaut kas būs arī labs? Ja nē, tad varu izteikt tev līdzjutību par to, ka dzīvo šeit, kur viss ir slikti, nekā nav, visus tik apjāj un nākas lasīt komunistisku avīzi. Un vēl man atliek vien tev pajautāt, ko mokies, dzīvojot tādā valsti? Durvis taču vaļā uz visām četrām debess pusēm – vari doties dzīvot, kur nav nekādu problēmu un viss ir vislabākajā kārtībā!

  7
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.