Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada dome lems par ĢMO pārtikas audzēšanas aizliegumu pašvaldības administratīvajā teritorijā

Tiem, kas seko līdzi Bauskas novada politiskajiem notikumiem, varētu būt interesanti Bauskas novada domes 28. aprīļa sēdes rezultāti – deputāti lems gan par projektiem, gan programmām, kuru sagatavošanai veltīti pat gadi un kas nākotnē ietekmēs mūsu dzīvi. Atgādinām, ka novada domes sēdes ir atklātas, un pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas interesenti var tās apmeklēt klātienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien novada domes sēdē ieplānoti 33 jautājumi, bet gan komisiju, gan novada domes sēdēs jau ierasts, ka lemj arī par kādiem pēdējā brīža papildu jautājumiem.

Deputāti spriedīs par Iecavas pilsētas un pagasta oficiālajiem simboliem. Simbolika ir izstrādāta, iedzīvotāji balsoja sociālajos tīklos, komiteju sēdēs apspriests – atliek pieņemt galalēmumu.

Plānots ņemt aizņēmumu Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta «Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas 2. vidusskolas infrastruktūras sakārtošana» aktivitātes «Bauskas 2. vidusskolas ēkas vienkāršotā atjaunošana un ēkas vienkāršotā fasādes atjaunošana» īstenošanai – līdzīgu projektu kā Bauskas Valsts ģimnāzijā tagad plāno īstenot arī Bauskas 2. vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sāksies arī deinstitucionalizācijas projekta būvniecības darbu īstenošana Iecavā – lems par aizņēmumu ERAF līdzfinansētā projekta «Dienas aprūpes centra izveide Iecavas novadā» īstenošanai.

Deputāti spriedīs par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kūltūraugu audzēšanai Bauskas novada administratīvajā teritorijā.

Un visbeidzot – plānots pieņemt lēmumu par Bauskas novada ilgtermiņa attīstības stratēģijas līdz 2035. gadam, Bauskas novada attīstības programmas no 2022. līdz 2028.gadam un Vides pārskata galaredakcijas apstiprināšanu. Stratēģijas un programmas apspriešana sākās jau pirms 2021. gada vēlēšanām, šī paša gada rudenī jau pirmās redakcijas apspriešanā radot diezgan lielu vilšanos virknei to dalībnieku, kas piedalījās pirmajā stratēģijas apspriešanā, gan arī daudzos deputātos, kas norādīja, ka stratēģijas pirmā redakcija ir absolūti negatava.

Atgādinām, ka programmas investīciju plānā ir paredzēts ieguldīt Bauskas novadā vairāk nekā 200 miljonus eiro jeb gandrīz 30 miljonus eiro katru gadu. Tagad deputāti lems par galaversijas apstiprināšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Interesanti gan, aizdevumus grabj, stuke sev kabatas, kas vinus atdos gudrinieki. Berniem brivpusdienas nem nost, bet visam citam kam lidzekli atrodas tikai ne berniem bravo. Cik ilgi tas skolas atjaunos, vai nav gana. Celi jaremonte gudrisi

  1
  2
 2. Pie kājas tas ĢMO lai audzē cik grib.Planēta tāpat strauji iet pa burbuli un kaut kāda ģenētika neko vairs daudz neizmainīs.

  2
  3
 3. Interesanti būtu uzzināt, vai ĢMO liegums attieksies uz visiem.. Zinu, ka Iecavā biogāzes ieguvei audzē ģenētiski modificētu kukurūzu. Ja ķer arī viņus, tad , pieļauju domu, ka viņiem samazināsies izejvielas apjoms… Zinu, ka daudzi grib, lai viņi vispār likvidē ražotni pilsētas teritorijā, tomēr nevajadzētu aizmirst, ka apkures rēķini bez viņiem būtu krietni lielāki…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.