Bauskas novada domes sēdē deputāti šodien uzklausīs iedzīvotāju jautājumus par pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizāciju.
Bauskas novada iedzīvotāji iebilst pret sasteigtu kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu, aģentūrai LETA pastāstīja Misas ciema iedzīvotāja Vanda Vēvere.
Viņa savākusi vairāk nekā 900 iedzīvotāju parakstus vēstulei, kurā uzdoti iedzīvotāju jautājumi par izmaiņām, kas gaidāmas sakarā ar komunālo uzņēmumu apvienošanu, pakalpojumu tarifiem pēc uzņēmumu apvienošanas.
Vēstulē īpaši uzsvērts lūgums sagatavot šo informāciju ikvienam iedzīvotājam, arī vecāka gadagājuma iedzīvotājiem, viegli saprotamā formā. Vēstulē apgalvots, ka iedzīvotājiem nav sniegti skaidrojumi un nav notikušas konsultācijas, lai uzzinātu iedzīvotāju viedokļus. Iedzīvotāju informēšanas sanāksme par šo tēmu pēc vēstules publicēšanas laikrakstā “Bauskas Dzīve” sasaukta tikai Misas ciemā, kurā dzīvo vēstules iesniedzēja.
Iedzīvotāji vēstulē izsaka neizpratni par domes sēdē nosauktajiem “ieguvumiem” iedzīvotājiem, kas ir vienots klientu atbalsta dienests, vienots klientu atbalsta tālrunis, vienota tīmekļa vietne ar iespēju caur to nosūtīt ziņu pakalpojumu sniedzējam, viens pakalpojumu rēķins. Tāpat iedzīvotāju vēstulē apšaubīts līdzekļu ietaupījums, apvienojot uzņēmumu vadību un grāmatvedību.
Vēstulē kritizēts arī domes sēdes atspoguļojums ierakstā platformā “YouTube” Bauskas novada kontā, kurā nav redzami visi deputāti, kas piedalās sēdē, dažbrīd nav saprotams, kas runā, jo cilvēks nav redzams kadrā un arī nestādās priekšā.
Vēvere saņēmusi uzaicinājumu uz domes sēdi ceturtdien, 30.martā, bet izsaka neizpratni par to, ka nav uzaicināti arī apvienojamo kapitālsabiedrību vadītāji, lai varētu noskaidrot visus iedzīvotājus interesējošos jautājumus.
Domes sēdē pret kapitālsabiedrību apvienošanu iebilda vairāki deputāti – Guntis Kalniņš, Laine Baha, Rihards Melgailis, Voldemārs Čačs, Inita Nagņibeda, uzdodot jautājumus par šāda lēmuma ekonomisko pamatojumu un apvienošanas detaļām, bet sēdē netika nosaukti konkrēti ekonomiski ieguvumi vai kādas summas, kas varētu tikt ietaupītas.
“Par” lēmumu apvienot kapitālsabiedrības balsoja 12 deputāti: no Nacionālās apvienības saraksta ievēlētie Raitis Ābelnieks, Vilnis Gailums, Līga Jankova, Jānis Kalniņš, Juris Krievs, Solveiga Lineja, Jānis Siugalis, Aivars Mačeks, Mārtiņš Mediņš, Aivars Okmanis, kā arī Ināra Pētersone (LA), Līga Rimševica (JKP); “pret” – četri: Voldemārs Čačs (NA VL/TB/LNNK), Guntis Kalniņš (LRA), Rihards Melgailis (LRA), Inita Nagņibeda (JKP), atturējās Laine Baha (LA) un Jānis Dūmiņš (LA). Balsojumā nepiedalījās Mārtiņš Cimermanis (ZZS), kurš pameta sēdi šī jautājuma izskatīšanas gaitā.
Kā ziņots, Bauskas novada 23.februāra domes sēdē tika pieņemts lēmums par SIA “Bauskas ūdens”, SIA “Bauskas siltums”, SIA “Vides serviss”, SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība”, SIA “Iecavas siltums”, SIA “Mūsu saimnieks” un SIA Kūdrinieks” reorganizācijas procesa uzsākšanu, apvienojot tās vienā kapitālsabiedrībā.
Nacionāļi jau ķērušies arī pie radio un televīzijas apvienošanās. Bauskā ar to pašu vajag. Nākamos vajag apvienot Bauskas skolas, slimnīcu, pansionātus. Visu vienā, lai ir bardaks konkrēts!
Domi, administrāciju apvienot ar rātslaukum, estrādes un autoostas tualeti. Lai viss vienā.
cik haotiska un nožēlojama izskatījās tautas balss. Kādi vēlētāji tāda valdība. Viss pareizi.
Bauskas dzīve tāda nedaudz bremzēta – virsraksts – deputāti uzklausīs…
Šorīt ap 10:30 jau uz domes sēdi bija atspērusies tāda nekāda Misas aktīviste, par kuras psihoemocionālo stāvokli droši vien būtu ko teikt psihiatram vai vismaz psihologam. Deputāti, protams, uzklausīja šīs kundzes haotisko vāvuļošanu, taču liela jēga no tās nebija. Ja nezinātu par kuru tēmu šī aicināta, būtu grūti saprast – ko viņa īsti grib. Citēja likumus, citēja pantus, aicināja sadarboties, rādīja Misas miskastes, vobšem – plika dēšana… Gribētos saprast, ar ko viņa ir piedabūjusi parakstīt savu kolektīvo vēsti 900 cilvēkus.
Varbūt Bausku jāpievieno Lietuvai? Vēsturisko zemju likums tak pieņemts un senie zemgaļi no Mežotnes pilskalna esot aizgājusi uz Lietuvu. Arī divdesmitajos gados Lietuvas gabalu mums iedeva. Visas iepējas apvienot katoļu baznīcu ar luterāņiem un pareizticīgajiem. Tālāk Bauska varētu pievienot Poliju un veikt reformas Rečpospolitā.
Ne-Pārstāvis viens no debutātiem 😉
Vai nosauktie deputāti,kas tik vienoti balsoja par apvienošanu ,atbildēs arī par zaudējumiem,ja afēra neizdosies?
Deviņdesmitajos bija mode zagt komunālos maksājumus vai vismaz tos apgrozīt ” biznesā”.
Joprojām apvienojamo uzņēmumu sarakstā nav iekļauts “Rundāles apvienības pārvaldes Komunālo pakalpojumu dienests”? ĀĀ tas taču nemaz nav pašvaldības uzņēmums, sanāk ka Rundāles apvienības teritorijā BAUSKAS NOVADA pašvaldība Rundāles apvienības pārvaldes personā nodarbojas ar komunālo pakalpojumu nodrošināšanu iespējams tiešā veidā pieņemot darbā santehniķus, citus darbieniekus, pērkot tehniku un ierīces. Vai šādā veidā ar visu Bauskas novada iedzīvotāju nodokļiem, iespējams, vajadzības gadījumā tiek subsidēti pakalpojumi Rundāles apvienībā?
Lūk šī kārtība ir īstā vieta reorganizācijai – priekš tam jau ir novadam īpašumā uzņēmumi kam ar to jānodarbojas, vai arī Rundāle nav Bauskas novadā?
Ir vērts padomāt, par ko balsojam nākošajās vēlēšanās – vai tie deputāti, kuri pārstāv Iecavu, ir pelnijuši mūsu uzticību!
Visi no NA, izņemot Čaču. Tam ir sajēga un godaprāts. Un vid izšvilptā pētersone, kas no citas partijas- LA
Ārprāts, par ko mēs iecavnieki esam nobalsojuši. Pilnīgs kauns.
Cieņa tiem, kurus pazīstu. Arī Initai…
Pirms pieņemt lēmumu, nteresanti būtu zināt citu valstu praksi… vai citviet arī tā ir un kāds ir tas beigu ekonom. Guvums!?