Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā gatavojas Dziesmu un deju svētkiem: jau janvārī koru koncerts plānots Iecavā

Sācies 2023. gads, kurā nozīmīgākais un vērienīgākais notikums Latvijā būs XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki. Turklāt šie norisināsies 150. jubilejas zīmē. Kā Bauskas novadā gatavojas šiem svētkiem, komentē Elīna Māla,Bauskas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa informē, ka pašlaik Dziesmu un deju svētku potenciālo dalībkolektīvu sarakstā ir vairāk nekā 50 Bauskas novada amatiermākslas kolektīvu, tomēr precīzu dalībnieku skaitu zināsim tikai pēc skatēm 2023. gada pavasarī. Repertuāra apguve notiek, kori tiekas kopmēģinājumos, janvārī un februārī kopmēģinājumi plānoti arī deju kolektīviem.

Elīna Māla, Bauskas novada Kultūras nodaļas vadītāja. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

E. Māla pastāsta, ka tradīcija Dziesmu un deju svētku norises gadā organizēt vietēja mēroga svētkus ir Iecavā, un tā tiks turpināta arī 2023. gadā. Visa novada mēroga pasākumu gan nav plānots rīkot. Tomēr novada amatiermākslas kolektīvi aktīvi organizē koncertus, kuros izpilda Dziesmu svētku repertuāru, un skatītāji un klausītāji ir laipni aicināti tos apmeklēt – janvārī koru koncerts plānots Iecavā, deju koncerts norisināsies Stelpē, februārī koncerti notiks Bauskā un Bārbelē.

Svētku gājiena tēmai «Novadu dižošanās» Bauskas pašvaldībai ir vairākas ieceres, tomēr vēl neesot izlemts par vienu attīstāmo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pašlaik precīza naudas summa, kāda tiks piešķirta kolektīviem dalībai svētkos, zināma nav, jo tā būs atkarīga no vairākiem apstākļiem, kas ir mainīgi. Dalībnieku uzturēšanās un ēdināšanas izdevumus sedz no valsts budžeta. Pašvaldības ir atbildīgas par transporta nodrošinājumu dalībniekiem, kā arī uzturēšanās izdevumiem atbalsta personālam – autobusu šoferiem, mediķiem, kārtības uzturētājiem, koordinatoru palīgiem. Lielākais izaicinājums pašlaik ir transporta nodrošinājums,» skaidro E. Māla.

FAKTI par svētkiem

XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To galvenais akcents būs dziesmu svētku tradīcijas 150 gadi.

Plānotais dalībnieku skaits – līdz 40 000.

Svētku laikā notiks vairāk nekā 60 pasākumu un koncertu, no tiem vismaz viena trešdaļa – maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes maksās no 7 līdz 100 eiro

Svētku rīkotājs – Latvijas Nacionālais kultūras centrs – meklē iespējas, kā ietaupīt līdzekļus svētku rīkošanai. Kopējais svētku izdevumu budžets ir 15,5 miljoni eiro, no tiem 6,5 miljoni eiro ir valsts finansējums, bet biļešu ieņēmumi plānoti 3,5 miljonu eiro apmērā, līdz ar to svētku rīkošanai nepietiek piecu miljonu eiro.

Avots: Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.