Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada iedzīvotājus aicina piedalīties kampaņā “Dari savu pilsētu labāku!”

Lai motivētu Latvijas iedzīvotājus iesaistīties apkārtējās vides sakopšanā un labiekārtošanā, zīmols “Mežpils” arī šogad izsludinājis sabiedrības līdzdalības kampaņu “Dari savu pilsētu labāku!”. Tās ietvaros arī Bauskas novada iedzīvotāji tiek aicināti iesūtīt savas idejas apkārtnes labiekārtošanai kādā no kategorijām: aktīvās atpūtas iespēju veicināšana, vides pieejamības uzlabošana, atpūtas vietu sakopšana un labiekārtošana, informatīvi izglītojošu vietu izveide vai labiekārtošana vai cits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņas organizatoru pārstāve Marta Mackeviča atklāja, ka šogad uzvarētājus noteiks gan žūrijas komisija, gan atklātais balsojums mājaslapā mezpilsalus.lv. Izvērtējot žūrijas vērtējumu un mājaslapas balsojumu tiks izvēlēti vismaz trīs labākie projekti, kuru iesniedzēji (kampaņas uzvarētāji) balvā saņems finansējumu projektu īstenošanai. Kopējais balvu fonds šobrīd ir 20 000 eiro, taču tas tiks papildināts. Viens cents no katra pārdotā “Mežpils” produkta laikā no 1. oktobra līdz 30. novembrim tiks novirzīts labāko projektu finansēšanai, tāpēc kopējais balvu fonds tikai pieaugs.

“Pirmajā kampaņas gadā saņēmām necerēti lielu pieteikumu skaitu, turklāt, idejas tika iesūtītas no visas Latvijas. Esam gandarīti par Latvijas iedzīvotāju vēlmi līdzdarboties, lai mūsu valsts kļūtu vēl zaļāka, skaistāka un sakoptāka, tāpēc kampaņas otrais gads ir tikai loģisks turpinājums.

Iepriekš finansējums ideju īstenošanai aizceļoja uz dažādām Latvijas vietām – atpūtas dārzs Ancenes ciemā, Sarkanais tunelis Sarkandaugavā, Rīgā un viedais soliņš un velo apkopes stacija Gulbenes novadā, tāpēc ļoti ceram, ka arī šogad saņemsim idejas no visas Latvijas, jo šī kampaņa kopumā ir ne tikai solis pretī labākai videi, bet arī apziņai, ka sakopta Latvija ir mūsu visu kopējā atbildība,” aicina “Mežpils alus” zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam gandarīti, ka mūsu projekts bija viens no uzvarētājiem sabiedrības līdzdalības kampaņā un ieguvām finansējumu idejas īstenošanai. Daudzviet pasaulē šādas stacijas un soliņi jau pastāvēja un veiksmīgi darbojās, un beidzot tāds ir arī Gulbenes novadā. Nav noslēpums, ka jaunieši ikdienā bieži izvēlas pārvietoties ar velosipēdu vai kādu no uzlādējamiem transporta līdzekļiem, tāpēc šī vieta ne tikai pievērš uzmanību zaļajiem pārvietošanās veidiem, bet arī kalpo kā pamudinājums biežāk apmeklēt bibliotēku,” stāsta Gulbenes novada bibliotēkas direktore Sabīne Jefimova, kuras iesūtītā ideja bija viena no pērnā gada kampaņas uzvarētājiem.

Kampaņā “Dari savu pilsētu labāku!” var piedalīties ikviena fiziska persona vai juridiska persona, kuras darbības mērķis nav peļņas gūšana. Izvēlētajai pieteiktā projekta īstenošanas vietai jābūt publiski pieejamai. Konkursam pieteiktos projektus izvērtēs neatkarīga organizatoru izveidota žūrijas komisija, kā arī publiskā balsojuma dalībnieki. Divu projektu finansējumu līdz 10 000 eiro apmērā (ieskaitot PVN) garantē organizatori, bet trešā projekta finansējumu noteiks produktu pārdošanas kampaņas rezultāti.

Kampaņas organizatori norāda, ka gadījumā, ja produktu pārdošanas akcijas rezultātā tiks sasniegta summa, kas pārsniedz 10 000 eiro, tiks uzskatīta iespēja to novirzīt vēl kādam no iesniegtajiem projektiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos kampaņā, projekta pieteicējiem līdz 2023. gada 30. novembrim jāaizpilda pieteikuma anketa. Kampaņas rezultāti un uzvarētāji tiks publicēti 2024. gada 18. janvārī. Plašāka informācija, kampaņas nolikums un pieteikuma anketa atrodama mājaslapā www.mezpilsalus.lv

Organizatori no iesniegtajiem projektiem konkursa kārtībā izvēlēsies trīs labākos projektus, kuru iesniedzēji balvā saņems finansējumu projektu īstenošanai. Kopējais balvu fonds līdz 30 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Nāc, padari darbu, par kuru mēs saņemam piķi! Nāc un dari mūs vēl bagātākus un slinkākus!

    14
  2. Ko tur vel darit labāku, tak nesen bija raksts, un domes vietvara slavināja, ka Bauska mums te pati tīrākā,labākā.

  3. vai mēs nevarētu iztikt bez tiem neskaitāmajiem “speciālistiem”, šad tad atrodamiem novada domē un citās ar novada vadību saistītās ēkas, tām amatpersonām, kam mēs tērējam ne mazāko daļu no saviem samaksātajiem nodokļiem? Varbūt, paļaujoties uz sacīto, visu darām paši un vismaz divām trešdaļām no “pelēkās” un tai līdzīgo māju iemītniekiem piešķiram “vilka pasi”? Diemžēl tas pagaidām nav izdarāms, jo likumi izstrādāti tā, ka tie, kuri valstī dzīvo komunisma apstākļos, nav tik vienkārši atlaižami

    6
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.