Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā iespējams pieteikties «ēnot» vairāk kā 20 dažādu profesiju un amatu pārstāvjus

Pēc divu gadu pārtraukuma šogad, 6. aprīlī, atkal norisināsies «Junior Achievement Latvia» («JA Latvia») rīkotā Ēnu diena. Skolēnu pieteikšanās rit pilnā sparā jau no 9. marta, un vairākas vakances potenciālajiem «ēnotājiem» piedāvā arī Bauskas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes attēls no enudiena.lv.

Ēnu diena, kā rakstīts biedrības «JA Latvia» oficiālajā mājaslapā, ir pasaulē atzīta un pazīstama programma 1. – 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Programmas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu diena jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu un darba vidi, programma sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

««Covid-19» pandēmijas ierobežojumu dēļ pēdējos gados «ēnošana» bija apsīkusi,» stāsta Bauskas novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Beata Logina, «pirms tam lielākā interese bijusi par pašvaldības vadības un pašvaldības policijas darbu.»

Ierobežojumu dēļ Ēnu diena pagājušajā gadā notikt nevarēja, un to nācās atcelt, taču šogad potenciālie «ēnotāji» var pieteikties dažnedažādām vakancēm visā Latvijā. Bauskas novadā piedāvā «ēnot» metodiķi Latvijas Universitātē, a/s «Gaso» interesentiem piedāvā četru profesiju pārstāvjus – loka un gāzmetinātāju, iecirkņa vadītāju, inženieri un atslēdznieku, bet Vecumnieku tūrisma informācijas punkts dod iespēju «ēnot» tūrisma organizatoru. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā iepazīt NVA Bauskas filiāles karjeras konsultanta un filiāles vadītāja darbu, Valsts probācijas dienests (VPD) ļauj «ēnot» VPD Zemgales reģiona Bauskas nodaļas vadošo speciālistu-nodaļas vadītāju, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Bauskas novadā šogad piedāvā iepazīt Bauskas daļas ugunsdzēsēja glābēja darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk vakanču «ēnotājiem», kopumā 11, šogad piedāvā Bauskas novada pašvaldība, to skaitā sabiedrības veselības projektu vadības speciālists, izglītības darba speciālists, metodiķis, galvenais speciālists sporta nodaļā, jaunatnes lietu speciālists Bauskā, jaunatnes lietu speciālists Iecavā, klientu apkalpošanas speciālists, sabiedrisko attiecību speciālists, projektu vadītājs attīstības un plānošanas nodaļā, būvinženieris Bauskas novada pašvaldībā, Bauskas novada pašvaldības policijas inspektors un Bauskas novada domes priekšsēdētājs. B. Logina informē «Bauskas Dzīvi», ka uz vairākām profesiju un amatu «ēnošanas» vietām tiks pieņemti pa diviem līdz trim jauniešiem.

«Pašvaldības vadība un speciālisti labprāt pie sevis uzņem skolēnu grupas ne tikai oficiālajā Ēnu dienā, bet arī citā laikā, kad to pieļauj apstākļi: dažādos karjeras izglītības projektu pasākumos un specializētās mācību stundās,» atzīst B. Logina, «šādas tikšanās palīdz jauniešiem izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum.» Sabiedrisko attiecību speciāliste uzskata, ka ir vērtīgi jau no agra vecuma skolēnus iepazīstināt ar dažādu profesiju un nozaru prasībām klātienē, lai viņi izprastu attiecīgā darba specifiku. «Bieži vien, redzot reālos darba apstākļus un saņemot skaidrojumu no pašiem darba veicējiem, skolēni jau laikus saprot, ka priekšstats par izraudzīto profesiju bijis maldīgs,» teic B. Logina, «tādējādi jaunieši izvairās no resursu, piemēram, laika un finanšu, tērēšanas sev nepiemērotas vai neinteresantas profesijas apguvei.»

Norises datumi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

15. – 17. marts: «ēnu» devēji izvērtē, noraida vai apstiprina, 1. kārtā saņemtos pieteikumus;

18. – 21. marts: «ēnotāju» 2. pieteikšanās kārta uz vakancēm;

22. – 24. marts: «ēnu» devēji izvērtē, noraida vai apstiprina, 2. kārtā saņemtos pieteikumus;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25. – 28. marts: «ēnotāju» 3. pieteikšanās kārta uz vakancēm;

29. – 31. marts: «ēnu» devēji izvērtē, noraida vai apstiprina, 3. kārtā saņemtos pieteikumus.

1. aprīlis: «Nejaušais «ēnotājs»».

6. aprīlis – «Ēnu diena 2022».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.