Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā ievelkas iedzīvotāju padomju veidošana; astoņos pagastos un Bauskas pilsētā kūtri piesaka kandidātus

Bauskas novada pašvaldība līdz šī gada 6. decembrim pagarinājusi pieteikšanos iedzīvotāju padomēm vairākās teritorijās, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veidotu ciešāku dialogu un sadarbību ar iedzīvotājiem, Bauskas novadā sākts iedzīvotāju padomju veidošanas process. Līdz 6. novembrim pašvaldība rosināja pieteikt kandidātus šīm padomēm, bet līdz noteiktajam termiņam netika saņemts nepieciešamais pieteikumu skaits Bauskas pilsētā, Brunavas, Codes, Dāviņu, Iecavas, Mežotnes, Skaistkalnes, Vecsaules un Viesturu pagastā.

Bauskas novada dome aicina pieteikt pretendentus, aizpildītu iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekļa kandidāta pieteikumu var iesniegt, elektroniski parakstītu nosūtot uz pasts@bauskasnovads.lv vai  papīra formātā tuvākajā apvienības pārvaldē vai pagasta nodaļā.

Kā vēstīts jau iepriekš, 2023. gada 1. janvārī stājies spēkā jauns Pašvaldību likums, kurā iekļautas plašas iespējas sekmēt iedzīvotāju līdzdalību pašvaldībās. Viens no veidiem ir iedzīvotāju padomes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kādēļ nepieciešams veidot iedzīvotāju padomes?

Jo lielāka pašvaldība, jo vairāk palielinās fiziskā distance starp vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldību. Iedzīvotāju padomes ir nepieciešamas, lai iedzīvotājiem būtu dots instruments, kā lemt par sev svarīgiem vietējiem jautājumiem, ietekmēt to, kas notiek vistuvākajā apkārtnē, uzlabot savu un savu līdzcilvēku dzīvi. Tas ir veids, kā iedzīvotājiem aktīvāk iesaistīties novada attīstībā un pilnvērtīgāk ietekmēt savas pašvaldības lēmumus.

Bauskas novada pašvaldības iedzīvotāju konsultatīvās padomes nolikums noteic, ka padome ir sabiedriski aktīvu cilvēku grupa, kas darbojas uz brīvprātības principiem ar mērķi veicināt vietējās sabiedrības saikni ar pašvaldību, nodrošināt iedzīvotāju interešu pārstāvību, sekmēt efektīvu, atklātu un atbildīgu sabiedrības iesaistīšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kur tiks veidotas iedzīvotāju padomes?

Lai aptvertu visu Bauskas novadu un pārzinātu katras teritorijas vajadzības, noteikumi paredz iedzīvotāju padomju izveidi 20 pašvaldības administratīvo teritoriju vienībās – pa vienai katrā novada pilsētā un pagastā: Bauskas pilsētā, Iecavas pilsētā, Bārbeles pagastā, Brunavas pagastā, Ceraukstes pagastā, Codes pagastā, Dāviņu pagastā, Gailīšu pagastā, Iecavas pagastā, Īslīces pagastā, Kurmenes pagastā, Mežotnes pagastā, Rundāles pagastā, Skaistkalnes pagastā, Stelpes pagastā, Svitenes pagastā, Valles pagastā, Vecsaules pagastā, Vecumnieku pagastā un Viesturu pagastā.

Kāda būs iedzīvotāju padomes kompetence?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nolikums noteic, ka padomes uzdevums ir nodrošināt teritorijas vienības iedzīvotāju interešu pārstāvību pašvaldībā šādos jautājumos:

• teritorijas labiekārtošana un sanitārā tīrība (publiskai lietošanai paredzēto teritoriju apgaismošana un uzturēšana; parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošana un uzturēšana; pretplūdu pasākumi; kapsētu un beigto dzīvnieku apbedīšanas vietu izveidošana un uzturēšana);

• teritorijas būvju uzturēšanas prasību noteikšana, ciktāl tā saistīta ar sabiedrības drošību, sanitārās tīrības uzturēšanu un pilsētvides ainavu saglabāšanu;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• iedzīvotājiem sniedzamais kultūras piedāvājums, iespējas piedalīties kultūras dzīvē un atbalsts kultūras norisēm;

• esošā kultūras mantojuma saglabāšana;

• atbalsta sniegšana saimnieciskās darbības sekmēšanai;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• atbalsts sporta un veselības veicināšanas norisēm un pasākumiem;

• citi jautājumi, kas svarīgi iedzīvotājiem.

Iedzīvotāju padomes galvenie pienākumi būs apzināt vietējo iedzīvotāju vajadzības, izskatīt iedzīvotāju ierosinājumus un informēt par to pašvaldību. Tā kā ikvienam attiecīgās teritorijas iedzīvotājam būs tiesības piedalīties padomes sēdēs, padomei būs jāinformē iedzīvotāji par padomes darbu, padomes sanāksmēm un to darba kārtību. Lai nodrošinātu visu ieinteresēto pušu līdzdalību jautājumu apspriešanā, uz padomes sēdi var tikt aicināti sabiedrisko organizāciju, uzņēmējsabiedrību, pašvaldības pārstāvji, domes deputāti. Padomei pēc pieprasījuma būs jāsniedz arī savs viedoklis un priekšlikumi Bauskas novada domei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju padomei būs tiesības sagatavot lēmumu projektus izskatīšanai domē par savā kompetencē esošajiem jautājumiem; iesniegt iesniegumus pašvaldībai; ierosināt rīkot publisko apspriešanu. Padomes lēmumiem būs konsultatīvs raksturs.

Kas varēs darboties iedzīvotāju padomēs?

Par iedzīvotāju padomes locekli varēs būt un padomes vēlēšanās piedalīties fiziskās personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu un ir Latvijas Republikas pilsoņi vai Eiropas Savienības pilsoņi, kuri nav Latvijas Republikas pilsoņi, bet ir reģistrēti Fizisko personu reģistrā. Par iedzīvotāju padomes locekli nav atļauts būt domes deputātam, pašvaldības izpilddirektoram un viņa vietniekam.

Padomes sastāvā varēs ievēlēt ne mazāk kā piecus un ne vairāk kā 15 padomes locekļus. Katras teritorijas vienības padomes locekļu skaitu noteiks attiecīgās teritorijas vienības kopsapulce.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (23)

 1. negribētos jau apvainot amatieru teātru kolektīvus, bet varbūt profesionalitātes celšanai kādu statistu uz domi varētu norīkot, lai vismaz apskatās, kas tur domē notiek un vēlāk kādu, iespējams, populāru lugu uzved no domē redzētā iespaidiem?

  16
 2. Uzvarā jāveido padome.Un jāsauc pie atbildības iepriekšējā vadītāja.Par nolaidību.Labos pedagogus atlaida.Atstāja nesakārtotu vidi.
  Paldies Ivaram Karūsam!Turies!

  8
  2
 3. Pedagogi jau paši aizbēga,ka viņa sāka vadīt.Kliedza pa koridoriem,kas tur darījās….mēs pašas pensijā aizgājām.Ētikas nekādas,kā tirgū gāja.

  8
  1
 4. Tirgus sieva ir un paliks.Tagad speciāliste.Ar ko domāja dome, šādu personāžu paņemot?

  9
  1
 5. Uzvarai nekad nekas nav labi: ja dara – norej, ja nedara – atkal norej. Viens riktīgi kašķīgs miests izveidojies. Nekad neies viens otram palīgā, bet stāvēs un nories. Pat jaunā paaudze aug par rējējiem…
  Un visskaļāk rej komentāros.

  4
  6
 6. Priekš kam par velti ģenerēt idejas ,lai domes darboņi par to algu un prēmijas saņemtu.

  14
 7. Ivetai Neiderei novēlu spēku un izturību!Netici nevienam!Domā ar galvu,tev izdosies!
  Netici bijušajai,nevienam!Atbalsta nebūs!Intrigas…intrigas…nekas,būs labi!Tu esi cīnītāja,Karūss nav slikts…tev nepareizi stāsta.Kolektīvs ciena!

 8. Uzvarā- tagad mierīgi.Klusi koridori,bērni mācās.Viss labi.Neidere -sevi labi parāda.Viss mierīgi,kā pie Elitas Barkovskas.
  Atceros,kā bijusī kliedza koridoros,lamāja meiteni ar uzvedības problēmām,kliedza-,ka visa skola skanēja-,visi skolotāji šokā,par vadītāju,kas prasta,kā tirgus bāba,ka tiks no viņas prom,ka esot viņu apsaukājusi…bērni klausās…brīnās…un…tika jau..arī no viņas vaļā…nezinu gan kur palika…bet.pati jau arī prom…
  Ja zinātu,ka būs Neidere,nebūtu pametusi skolu.
  Veiksmi Karūsam.Paldies par kopā būšanu ilgu gadu garumā.

  Nelec augstāk par dējamo laktu,
  Kritīsi zemāk,par dējamo kaktu.
  /Veidenbaums/….derētu atcerēties

  12
 9. Nav ko pieteikties.
  Iedzīvotājiem nevajag bez maksas strādāt labi atalgoto ierēdņu vietā

 10. Anonīmais,ko slēpies? Klāj kārtis galdā! Gribētos zināt,kurš tad ir Karūsa cildinātājs. Pieļauju,ka cilvēks,kurš tālu no patiesības.

  2
  1
 11. Liekaties mierā!
  Tagad traki laiki.Nav ko prasīt no vadītāja,ja pašvaldība neinteresējas par ēkām.Ēkas ir pašvaldības pārziņā.
  Tiem,kam liekas,ka skolā viegla dzīve,lai pastrādā.Traks tur brīžiem palikt var.

  1
  1
 12. IN neredzu jēgu.Manuprāt vajag tikai direktoru metodisko apvienību,ko varētu vadīt piem.Linute,vai I.Nagņibeda un 2 metodiķus-Baibu un jauko L.Kirilko.Un viss.
  Nepatīkami klausīties,ka aprunā vadītāju,citi pienes visādas intrigas.Atstāsta atpakaļ,kā aprunā.Nav smuki.
  Agrāk tā nebija.
  Lūdzu cieņpilnu attieksmi!
  Lai izdodas.

 13. Nu baigi vajag tās padomes.Tāpat izlems tikai papucis.
  Viena otra person..jau pateica,ka cilvēku viedoklis neinteresē.
  Un tad vaino vadītājus.Kas atbildēs par Vecumnieku vidusskolu?Atkal direktors būs vainīgs,ko?

 14. Es arī uzskatu,ka IN nav vajadzīga.Ko mums tas dod,neko.Agrāk bija jaudīgi,spēcīgi vadītāji Puiše,Bernauts u.c.
  Māra sāka visu bojāt,un te nu esam.

 15. Uz Bausku jāved Laimes lāci,citādi tāds Sūnu ciems vien ir.Kašķīgi tenkotāji un aprunātāji.Kad to kinoteātri sakārtosiet?Pilsētas centrs.

 16. Kur tad palika pašvaldību referendumi? Referendums nav pieradināms, ja nevilto. Padomes mazskaitlīgas , pieradinās un lietos par naudas apgūšanas stutēm.

 17. Man tomēr interesē,kas būs ar skolām novadā?
  Vai Rundālē būs vidusskola??
  Kuras paliks?
  Lūdzu skaidrojumu.

 18. Tik asaras,cik viņas dēļ izraudāju,nenovēlu nevienam.Šito pazemojumu un sāpes!
  Bet ļaunu nevēlu!
  Tas bijušajai!
  Iveta,lai izdodas!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.