Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā jaunnedēļ trūcīgajiem un maznodrošinātajiem sāks dalīt medicīniskās sejas maskas

Bauskas novada sociālais dienests saņēmis 55 000 medicīniskās sejas aizsargmaskas no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kuras, sākot no pirmdienas, 24. janvāra, paredzēts izdalīt 1100 trūcīgajiem un maznodrošinātajiem Bauskas novada iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada sociālajā dienestā paskaidroja, ka medicīniskās sejas maskas var saņemt tie sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji, kuriem pašvaldības sociālais dienests piešķīris trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu.

Statusu saņēmušie Bauskas novada iedzīvotāji bez maksas katrs saņems vienu iepakojumu, kurā ir 50 medicīniskās maskas.

Medicīniskās sejas maskas Bauskā dalīs Higiēnas centrā. Ceraukstes, Dāviņu, Gailīšu, Īslīces, Mežotnes, Codes, Vecsaules un Brunavas pagastā par masku saņemšanu jāinteresējas pie pagasta sociālajiem darbiniekiem. Rundāles, Svitenes, Viesturu, Iecavas, Vecumnieku, Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles iedzīvotājiem pēc maskām jāvēršas pagastu pārvaldēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Personām nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un izziņu par personas/ģimenes atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas personas/ģimenes mājsaimniecības statusam.

Atgādinām , ka no otrdienas, 25. janvāra, publiskās vietās drīkstēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta, otrdien lēma valdība. Skolēni no 7 līdz 12 gadu vecuma visur varēs turpināt vilkt valsts nodrošinātās auduma maskas.

Izmaiņas paredzētas iedzīvotāju maksimālai drošībai lipīgākā Covid-19 vīrusa omikrona varianta izplatības situācijā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai anotācijā norādīts, ka medicīniskās sejas maskas un respiratori ir standartizēti un to efektivitātei ir starptautiski noteiktas konkrētas prasības. Tādēļ, pareizi lietojot medicīnisko sejas masku vai respiratoru, var garantēt to efektivitāti. Savukārt auduma maskām nekādu konkrētu prasību vai standartu nav. Tādējādi auduma maskas būtu optimāli lietot situācijās, kad medicīnisko masku skaits ir ierobežots un tās nepieciešamas mediķiem. Latvijā pašlaik tādas situācijas nav.

Sejas maskas turpmāk skolā būs jālieto arī bērniem no 1. līdz 3. klasei. Tāpat, ņemot vērā vīrusa omikrona varianta izplatību, arī pilnībā vakcinētas vai pārslimojušas personas kontrolētā kolektīvā vairs nevarēs tikties bez sejas maskas.

Atbildot uz jautājumu par masku pieejamību maznodrošinātajiem, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis norādīja, ka valdība jau iepriekš lēmusi par masku izdalīšanu maznodrošinātajiem un mazturīgajiem no valsts krājumiem. Viņi katrs varēs saņemt 50 maskas, ar kurām vajadzētu pietikt līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Neprotu ierakstīt jautājumu tur kur norādīts, tāpēc jautāšu te. Esmu pensionāre, dzīvoju viena jau piekto gadu. Mana “nelaime” ir tā, ka dzīvoklī ir deklarēts ģimenes loceklis, kam dzīvoklis arī pieder, bet kurš nedzīvo Bauskā jau gadus 20. Pensija tik tikko pārsniedz 300 eiro robežu un esmu 3 grupas invalīde. Valdība pilnīgi ignorē uzskaiti par šādiem cilvēkiem un viņu problēmām. Bet arī es taču gribu normāli dzīvot.

  2. Grūti klājas arī tiem, kas sanem nedaudz virs tiem ienākumiem, kas pārsniedz to daudzumu, lai kvalificētos šiem statusiem. Tad ne mājokļa pabalsta, ne ārstēšana, nu vispār nekā. Bet ēst gribas un pārējo arī vajag.

  3. Kundzei ar deklarēto radinieku. Radinieks dažu minūšu laikā var izdeklarēties un piedeklarēties faktiskajā dzīvesvietā. Īpašuma tiesības uz dzīvokli tāpēc netiks zaudētas. Vajag komunicēt savā starpā, nevis atbildību par visu uzlikt valdībai.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.