Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā lielākā daļa ir informēti par masku valkāšanas jauno kārtību

Kopš otrdienas, 25.janvāra, ieeja publiskās vietās, arī tirgotavās un sabiedriskajā transportā, iespējama tikai medicīniskajās sejas maskās vai ne zemākas klases par FFP2 respiratoriem bez vārsta. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas pašvaldības policijas inspektori skatās, vai Bauskas autoostā tiek ievērota epidemioloģiskā drošība. Foto: Ivars Bogdanovs

«Bauskas Dzīve», jauninājuma pirmajā dienā ierodoties Bauskas autoostā, tajā brīdī neredzēja nevienu pasažieri ar auduma masku. Savukārt trešdien, 26. janvārī, žurnālisti no rīta uz vairāk nekā divām stundām pievienojās Bauskas novada pašvaldības policijas ekipāžai, lai kopā lūkotu kārtību novadā, tostarp jauninājumu masku lietošanā. Devāmies kopā ar inspektoriem Mārtiņu Brikeru un Kristīni Leiteri-Ozoliņu. No 1. janvāra Bauskas novada pašvaldības policija darbojas diennakts režīmā, tālab inspektoriem priekšā 24 stundas darba.

Bauskas novada pašvaldības policijas inspektori Mārtiņš Brikers un Kristīne Leitere-Ozoliņa.
Foto: Ivars Bogdanovs

Vispirms dodamies uz Bauskas autoostu, kas «ik pa laikam ir pašvaldības policijas redzeslokā», turpretī Bauzes tirgus, kā sacīja pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis, tiek uzraudzīts katru dienu.

Ieejot autoostā, redzam vairākus pasažierus, kas medicīniskajās maskās sēž un gaida sabiedrisko transportu. Viņu vidū citiem blakus sēd arī jauns puisis bez jelkāda sejas aizsega. Jaunais vīrietis no Ādžūniem skaidro, ka «aizmirsis uzvilkt masku, ar to arī grūti elpot». Pēc inspektoru aizrādījuma viņš no kabatas izvelk masku un uzliek to. Tomēr šādā apzinātā rīcībā redzams pārkāpums, puisim tiek piemērots desmit eiro sods. Lēmumu par to viņš saņems pa pastu dzīvesvietā, jo e-pasta puisim neesot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autoostas telpās, SIA «LĪV» veikaliņā, ir nopērkamas medicīniskās maskas par 45 centiem gabalā, arī «Narvessen» kioskā piedāvājumā ir medicīniskās maskas par 63 centiem gabalā, FFP2 – divas par 1,49 eiro, rāda pārdevēja Ina Brazule. «Strādājam no sešiem rītā, it sevišķi no rīta cilvēki ieskrien un pērk maskas, jo aizmirsuši mājās,» stāsta pārdevēja.

Tālāk braucam uz Bauzes tirgu. Ziemas dienā ārā stāv vien gaļas busiņš, pie kura trīs cilvēki medicīniskajās maskās gaida rindā un lūko vistu kājiņas un citus labumus, arī pārdevējs nodrošinājies ar sejas aizsegu. Tāpat tirgus iekštelpās gan dārzeņu, gan gaļas, gan zivju pārdevēji un rīta stundā staigājošie daži pircēji lieto medicīniskās maskas.

Bauskas pašvaldības policijas inspektori pārbaudē Bauzes tirgū. Foto: Ivars Bogdanovs

Laukā sastopam Ingu Auziņu no Bauskas, kas no somas velk medicīnisko masku. «Tikko pārgāju uz šo masku, iepriekš lietoju auduma. Nu jau maskas pierasta lieta, nav grūti tās lietot,» atzīst baušķeniece. Viņa neņemas prognozēt, kad «kovids» beigsies, vien pieļauj, ka «būs ilgi, jo atkal jauns paveids».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālāk norunājam palūkot epidemioloģiskās drošības ievērošanu mazākos veikalos, jo lielajās tirdzniecības vietās to uzrauga apsargi. Rundāles pusē iegriežamies četros veikalos, pārsvarā iedzīvotāji bija informēti par jaunajām prasībām, tikai vienā tirgotavā pavecāks vīrs stāvēja ar auduma masku un bija izbrīnīts, ka tā vairs nederot. Tūlīt viņš pirkumiem pievienoja zilgano medicīnisko masku, par kuras krāsu gan nebija priecīgs, jo «tāda ātri nosmērējas».

Pašvaldības policija dežūras laikā fiksēja arī citus pārkāpumus, par tiem un pašvaldības policijas ikdienu plašāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» 28. janvāra numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. …..un atkal mūsu algotie “sargi” ar svarīgiem , svētās misijas ģīmjiem pērbaudīs uzpurņu kvalitāti…..Kaut , kam citam tie der….

    3
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.