Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā mirst vairāk, nekā dzimst

Bauskas novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Kolberga informē, ka, tāpat kā visā valstī, arī Bauskas novadā dzimstība sarūk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizpērnā, 2021., gada demogrāfijas dati liecina, ka Bauskas novadā reģistrēti 325 jaundzimušie, no kuriem 170 meitenes un 155 zēni. Bauskas novada pašvaldības dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Kolberga komentē, ka dzimstība Bauskas novadā, tāpat kā visā valstī, diemžēl samazinās. To apstiprina 2022. gada dati, kuros redzams, ka pērn jaundzimušo skaits Bauskas novadā bija 292 (153 meitenes un 139 zēni), kas ir par 33 jaundzimušajiem mazāk nekā 2021. gadā. Gan 2021. gadā, gan 2022. gadā Bauskas novadā saglabājusies tendence, ka vairāk dzimst meitenītes.

Šogad reģistrēti 12 jaundzimušie

Vislielākais jaundzimušo skaits pērn bijis Bauskas pilsētā, kur tas sasniedzis 85 mazuļus, tam seko Iecavas pilsēta un pagasts ar 54 jaundzimušajiem, kā arī 22 bērniņi deklarēti Vecumniekos un 16 – Rundālē.

Visvairāk ģimenēs 2022. gadā tika sagaidīts otrais bērns (98 saimēs), kam seko 87 ģimenes, kurās dzimis pirmais bērns, un trešā atvase pērn sagaidīta 70 saimēs. Divas ģimenes Bauskas novadā aizvadītajā gadā sagaidīja septīto un astoto bērnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S. Kolberga informē, ka šogad, līdz 18. janvārim, Bauskas novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 12 jaundzimušie, no kuriem četri puisīši un astoņas meitenītes. «Vidējais pirmo bērnu māmiņu vecums 2022. gadā bija 26,5 gadi,» stāsta S. Kolberga.

Avots: Bauskas novada dome

Par 12 laulībām vairāk nekā 2021. gadā

2021. gadā reģistrēta 291 laulība, savukārt 2022. gadā Bauskas novadā reģistrētas 303 laulības, no kurām 23 bijušas baznīcas laulības un 11 laulības reģistrētas ar ārvalstu pilsoņiem. Jaunākā persona no aizvadītajā gadā salaulātajiem bija 18 gadus veca līgava, vecākais reģistrētais laulātais bija 86 gadus vecs vīrietis.

S. Kolberga informē, ka par laulības šķiršanu 2022. gadā tika papildināti 109 laulību reģistri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Populārākās laulību reģistrācijas vietas izbraukuma laulībām Bauskas novadā pērn bija viesu nams «Rožmalas», Codes muiža, muzejs «Lejenieki», Rundāles pils, Mazmežotnes muiža, viesu nams «Iecupes», kā arī Iecavas parks un Ausekļu dzirnavas.

2022. gadā nozīmīgās laulību jubilejās tika sumināti 68 pāri.

«Aizvadītajā gadā noformētas arī 19 lietas par vārda, uzvārda maiņu, un viena lieta par tautības ieraksta maiņu,» teic S. Kolberga, «ikdienā izsniedzam arī atkārtotas dzimšanas apliecības, izziņas, aktualizējam reģistrus – papildinām, labojam, kā arī ievadām datus valsts vienotajā civilstāvokļa reģistru sistēmā.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mirušo skaits samazinājies

Reģistrēto mirušo skaits, salīdzinot 2021. gadu ar 2022. gadu, ir sarucis, jo 2021. gadā tika reģistrēti 702 mirušie, 2022. gadā – 652.

Lielākais reģistrēto mirušo skaits 2022. gadā bija 71 vai vairāk gadu veci, 175 reģistrēti mirušie bija vecumā no 50 līdz 70 gadiem, 25 vecumā no 31 līdz 49 gadiem, savukārt sešas reģistrētās mirušās personas bija vecumā no 16 līdz 30 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. laikam jau jāpriecājas, ka vismaz “pakalpojumu sniedzēju” skaits novadā ik pēc zināma laika perioda arī palielinās (nevis samazinās) vismaz uz pusi. Mēs taču rūpējamies par saviem bērniem, lai viņu būtu mazāk, to, kam būs jāatdod pašlaik aizņemtie miljardi (tas par visu valsti), bet arī Bauskas novadam tie parāda miljoni ir pietiekoši.

  9
  1
 2. Pašvaldība un valsts darbs ir vispiemērotākais jaunajām māmiņām. Visu likumā paredzēto var dabūt, darbavieta saglabājas utt.. Nākotne droša un stabila. Jāpalielina darbavietu skaits pašvaldības iestādēs, tad dzimstība pieaugs.

  5
  1
 3. dzemdēs tās,kas dzīvo uz pabalstiem vai alimentiem.Gudra sieviete dzemdēs,cik bērnus viena varēs uzturēt ,izskalot bez vīrieša!!!

  7
  1
 4. Var iztikt arī bez pašvaldības darbavietām, ja būtu adekvāti bērna kopšanas pabalsti trīs gadus. Bēbīšu celšana sešos un stiepšana uz bērnudārzu ir spīdzināšana.

 5. Valdošā režīma piekoptā politika , ko viens pazīstams personāžs uzskata par valsts ilgspēju veicinošu ir novedusi tautu pie izmiršanas , tas ko neizdarīja verdzības gadsimti un padomju laiki tiek īsā laikā panākts vietējiem mankurtiem īstenojot dzīvē globālistu mērķus – personāžs esot tikko pabijis Davosas sabatā , tā kā gaidam nākamos “‘ tautas ilgspēju ‘” veicinošos lēmumus .

  1
  1
 6. Priekškam mums bērni par kuriem rūpēties , mums taču valdoņi un valsts jāuztur .

 7. Puiši,vīrieši ,meitenes, sievietes bērnus jātaisa,kad abi grib,nevis kā sanāk.Ja vīrietis saka negrib bērnu,nepalieciet stāvoklī,tāpat kopā nebūs.Kopā pāri izlemj abi.

 8. Tikai jautājums – kā ar vietām bērnu dārzā? Tur ir brīvas vietas? Te tā pirmā valsts varas atbilde – vajag bērnus vai nevajag. To prasiet – darbus – Imantam Parādniekam NA – KO KĀ ===Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos, Sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centrs” vadītājs IR PAVEICIS. – NEKO – PAR BRĪVAJĀM VIETĀM BĒRNU DĀRZOS NĒĒSMU DZIRDĒJIS.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.