Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā nostrādā abas sirēnas

Otrdien, 28. novembrī, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 138 no 159 pārbaudītajām trauksmes sirēnām. Vēl piecām sirēnām netika veikta pārbaude, jo tās atrodas remontā, informē Ilze Dāme-Birziņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece. Kopumā Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trauksmes sirēnu pārbaudes rezultāti:

 • Rīgā un Rīgas reģionā no 55 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem, automātiski vai manuāli iedarbinot, nostrādāja 45 sirēnas, bet septiņas sirēnas nenostrādāja. Baldonē, Ogrē, Salaspilī izvietotās sirēnas netika pārbaudītas, jo tām tiek veikti remontdarbi.
 • Kurzemē no 29 izvietotajām trauksmes sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 25 sirēnas. Valdemārpilī un Grobiņā izvietotās sirēnas nenostrādāja, savukārt Ventspilī un Sabilē izvietotās sirēnas netika pārbaudītas, jo tām tiek veikti remontdarbi.
 • Zemgalē no 23 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 21 sirēna, bet Jēkabpilī un Tukumā izvietotā sirēna nenostrādāja.

Bauskas novadā tādas ir divas – Bauskā, Dārza ielā 9, uz Bauskas 2. vidusskolas jumta, un Iecavā, Skolas ielā 19, uz pamatskolas jumta.

Bauskā izvietoto sirēnu pilsētniece Ināra, kas gan dzīvo Dārza ielas apkaimē, dzirdējusi ļoti labi. «Šoreiz man šķita skaļāk nekā pavasarī. Labi, ka iepriekš tiekam brīdināti, citādi nebūtu omulīgi,» vērtē baušķeniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Latgalē no 29 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 25 sirēnas, bet Kārsavā izvietotajai sirēnai konstatēti skaņas signāla traucējumi. Viļānos, Rēzeknē un Dagdā izvietotās sirēnas nenostrādāja.
 • Vidzemē no 28 izvietotajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 22 sirēnas, bet Valkā izvietotajai sirēnai konstatēti rotācijas traucējumi, Alojā, Strenčos, Limbažos (2) un Līgatnē izvietotās sirēnas nenostrādāja.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas atrodas Latvijas teritorijā, mobilo sakaru operatori šodien nosūtīja SMS ar informāciju, ka notiek plānota trauksmes sirēnu pārbaude.

Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu (un programmnodrošinājuma) apkopi un uzturēšanu.

Trauksmes sirēnu uzdevums ir brīdināt iedzīvotājus dabas vai tehnogēnās katastrofas vai tās draudu gadījumā. Paralēli informācija par apdraudējumu tiek pārraidīta ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu (radio, televīzijas) palīdzību. Valstī pašlaik ir izvietotas 164 trauksmes sirēnas, līdz ar to tās nav dzirdamas visā valsts teritorijā. Attīstot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu, tika izvērtēti dažādi varianti, tajā skaitā kartējot tika aprēķināts, ka trauksmes sirēnu dzirdamības nodrošināšanai lielākajā valsts teritorijā būtu nepieciešams izvietot vismaz divreiz vairāk trauksmes sirēnu, tādējādi palielinot pārklājumu valstspilsētās un novadu centros, kā arī blīvāk apdzīvotajos ciematos, īpaši Pierīgas novados. Apzinot dažādu agrīnās brīdināšanas veidu priekšrocības un izmaksas, tika pieņemts lēmums finansējumu ieguldīt šūnu apraides ieviešanā, nevis papildu trauksmes sirēnu uzstādīšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pilnveidotu un attīstītu esošo valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu, kas būtu piemērota dažāda veida apdraudējuma situācijās, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs turpina iepirkuma procedūru, lai Latvijā ieviestu šūnu apraides risinājumu, ar kura palīdzību apdraudējuma situācijās iedzīvotāji varētu saņemt agrīno brīdināšanu uz saviem mobilajiem telefoniem. Šūnu apraides risinājuma ieviešanā tiks izmantoti Eiropas Savienības 2021. – 2027. gada fonda – ES Darbības programmas specifiskā atbalsta mērķa «Veicināt pielāgošanos klimata pārmaiņām, risku novēršanu un noturību pret katastrofām» līdzekļi.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizors vai radioaparāts (Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzijas kanāli LTV1 un  LTV7 vai Latvijas Radio apraides kanāli), vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu aplikācijas vai radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par trauksmes sirēnu ieslēgšanas iemeslu un iedzīvotāju nepieciešamo rīcību.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē, 31. maijā, no pārbaudītajām 158 trauksmes sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 152 sirēnas. Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumiem Nr. 440 «Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība» trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. Jauncodes ielā arī klusums.
  Vāciet taču tās grabažas nost!!!
  Tiek nelietderīgi tērēti finanšu līdzekļi to ņaudētāju uzturēšanai.
  Nudien, tas nu vairs nav smieklūgi.
  Un ko lai saka vecsaulieši, skaistkalnieši vecumniekoši, uzvarieši, rundālieši utt.
  Kaut kāda bezjēga! ĀRPRĀTS!

  8
  1
 2. novadā nostrādāja visas abas sirēnas, kāds prieks un gandarījums arī Skaistkalnē un Ādžūnos dzīvojošajiem!

 3. pī pī pīīī
  Hallo, vai manus pīkstienus kāds sadzirdēja?
  Atsaucās kāds, ja tāds kāds ir

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.