Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība pārņems valsts autoceļa posmu Rundālē

Bauskas novada pašvaldība nolēmusi savā īpašumā pārņemt nelielu valsts autoceļa Pilsrundāle–Ādžūni posmu, kas ir labā stāvoklī un kuram piegulst vietvaras nekustamie īpašumi, kuros notiks būvniecība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš pavēstīja, ka pašvaldība ir ar mieru savā īpašumā ņemt 790 metru garu posmu, no kura 320 metri ir brauktuve ar ļoti labu asfaltsegumu. «Nospriedām, ka šāds solis neprasīs milzīgus kapitālieguldījumus. Mūsu pārziņā būs ceļmalu appļaušana, grants daļas greiderēšana, ziemā – sniega tīrīšana. Tas problēmas nesagādātu, jo mums pa to pašu Ādžūnu ceļu īpašumā vēl ir četras brauktuves, tālab sevišķu papildu izdevumu nav. Protams, lūgsim arī valsts solīto mērķdotāciju – pusotru tūkstoti eiro par katru kilometru, šo prasību iekļausim vēstulē, kas tiks sagatavota Satiksmes ministrijai, klāt pievienojot domes lēmumu,» atklāj A. Sietiņš.

Demontāžas darbi uzsākti pašvaldības īpašumā «Rundāles avoti». Foto: Ivars Bogdanovs

Viņš minēja, ka minētais ceļš šķērso Rundāles pils apbūves ansambli, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas Nacionālajā sarakstā. Brauktuves malā atrodas pašvaldības īpašums «Rundāles avoti», kur pašlaik sākta pārbūve. Objektā notiek demontāžas darbi, ko veic SIA «Ēkas siltināšana». Minētais būvuzņēmējs iepirkumā piedāvāja zemāko cenu – 618 422, 39 eiro (kopā ar PVN summa ir 748 291,09 eiro), atstājot aiz sevis vietējo komersantu SIA «Kaskāde 19», kas līgumcenu bija paredzējusi 757 003 eiro (bez PVN) apmērā. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis precizēja, ka tiek īstenoti pirmās kārtas būvdarbi. Saskaņā ar noslēgto līgumu būvdarbi būvobjektā jāpabeidz sešu mēnešu laikā. A. Okmanis pieļauj, ka saistībā ar būvmateriālu cenu kāpumu un piegāžu traucējumiem vai citiem neparedzētiem apstākļiem iespējamas kādas nobīdes.

OBJEKTĀ «Rundāles Avoti» ietilpstošā pienotava, «Avoti» un «Upes māja» ir Rundāles pils kādreizējās apbūves ēkas, kas ietekmē kopējo ainavu un Rundāles pils apbūves kompleksa kultūrvēsturiskās vides kvalitāti, kas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā Rundāles pils muzeja iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas Nacionālajā sarakstā. Muzejs ir ieinteresēts, lai šī teritorija tiktu sakārtota un harmoniski iekļautos pils kompleksā.  Foto: Ivars Bogdanovs

Būvniecības laikā plānota inženierkomunikāciju un celiņa izbūve autoceļa zemes nodalījuma joslā. Lai mazinātu birokrātisko slogu, neieslīgtu dokumentu saskaņošanā ar uzņēmumu «Latvijas Valsts ceļi» un visu varētu paveikt operatīvāk, bijis prātīgāk šo nelielo posmu ņemt savā paspārnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas novada pašvaldība, pārņemot autoceļu, nodrošinās pašvaldības tiesības ieguldīt pašvaldības budžeta līdzekļus pašvaldības autoceļu uzturēšanā, veicinot pašvaldības autonomās funkcijas izpildi – gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, kā arī sakārtojot infrastruktūru. Foto: Ivars Bogdanovs

A. Sietiņš neslēpj, ka no valsts, visticamāk, gaidīja, ka vietvara varētu rūpēties par visu ceļa posmu, taču pagaidām pašvaldība pārējo ceļa posmu nav domājusi iekļaut savā īpašumā. «Visu neplānojam pārņemt, jo tas ir ļoti sliktā stāvoklī. Tam krietni nogreiderēta šķembu kārta, būtu jāiegulda prāvi līdzekļi, lai sakārtotu šo ceļu, ar piedāvāto pusotru tūkstoti eiro mēs netiktu cauri. Skolēnu pārvadājumi pa šo pusi netiek veikti, nekursē arī sabiedriskais transports.

Šis nogabals ir mazapdzīvots, intensīvas satiksmes tur nav, galvenokārt ceļa abās pusēs plešas lauki. Te ir četras viensētas, kurām ziemā, ja nepieciešams, sniegu iztīrām. Cita lieta būtu, ja ceļu pilnībā saremontētu un pēc tam nodotu pašvaldībai, bet LVC un Satiksmes ministrija nav mierā ar tādiem noteikumiem. Tālab pagaidām arī aprobežosimies ar šo nepilno kilometra posmu, kas tagad būs mūsu pārziņā,» paskaidroja A. Sietiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.