Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldība pārtraukusi sadarbību ar projekta partneriem no Krievijas un Baltkrievijas

Vairākas pašvaldības Latvijā atsakās no sadarbības ar Krieviju, reaģējot uz tās iebrukumu Ukrainā. Arī Bauskas novada pašvaldība ir sarāvusi saites ar sadarbības partneriem Krievijā un Baltkrievijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības projektu vadītāja Laine Baha paskaidroja, ka projekts «Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam», Nr. ENILLB-2-340 Rundāles novada pašvaldībā, pēc tam – Bauskas novada pašvaldībā, īstenots Latvijas–Krievijas pārrobežu sadarbības programmā. Projekta “Inovatīvs kultūras tūrisms” sadarbības partneris bija Svisločas novadpētniecības muzejs Baltkrievijā. Līdz ar Krievijas bruņoto uzbrukumu Ukrainas teritorijā, jebkāda saziņa un sadarbība ar projekta partneriem no Krievijas un Baltkrievijas tika nekavējoties pārtraukta, apliecināja Bauskas novada pašvaldībā.

Mainoties politiskajai situācijai un uzstādījumiem no Eiropas Komisijas, programmas vadošā iestāde Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programmas Tehniskais sekretariāts – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pakļautībā esošā iestāde – regulāri informē projekta ieviesējus, tostarp Bauskas novada pašvaldību, par turpmāko rīcību partnerības projektos ar Krieviju.

Eiropas Komisija ir apturējusi sadarbību ar Krieviju un Baltkrieviju Eiropas kaimiņattiecību instrumenta programmu, tajā skaitā Latvijas un Krievijas, kā arī Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas. Taču vienlaikus VARAM ir informējusi, ka sankciju mērķis ir Krievija un Baltkrievija, nevis finansējuma saņēmēji Latvijā – pašvaldības –, tāpēc VARAM, aizsargājot Latvijas partneru intereses, ir panākusi, ka iesāktos projektus pašvaldības var turpināt un īstenot aktivitātes tikai partnerībā ar Latvijas pašvaldībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VARAM aicināja projekta ieviesējus neīstenot kopīgus pasākumus ar projekta partneriem no Krievijas, kā arī neveikt maksājumus Krievijas partneriem, jo nav pieļaujami un no programmas netiks veikti maksājumi saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas partneru dalību minētajās programmās, kā arī nav pieļaujama Krievijas un Baltkrievijas pārstāvju dalība jebkādās aktivitātēs un sanāksmēs, kas ir saistītas ar minēto programmu projektu īstenošanu.

Veiktas izmaiņas arī programmas publicitātes prasībās, programmas vizuālās identitātes vietā izmantojot tikai Eiropas Savienības karogu un paziņojumu par ES līdzfinansējumu. Balstoties uz iepriekš minēto un VARAM sniegtajiem norādījumiem, Bauskas novada pašvaldība projektu īstenošanu nav apstādinājusi, partnerības aktivitātes tiks organizētas tikai kopā ar Smiltenes novada pašvaldību, izslēdzot jebkādu Krievijas un Baltkrievijas partneru iesaisti.

Bauskas novada pašvaldība vērš uzmanību, ka projektu finansē Eiropas Savienība un projekta aktivitāšu finansēšanai nekādā veidā netiek izmantos agresoru valstu – Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas finansējums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.