Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada pašvaldībā plāno jaunas štata vietas

Bauskas novada domes sēdē 28. septembrī deputātiem būs jālemj par grozījumiem Bauskas, Vecumnieku un Rundāles apvienības pārvalžu nolikumos, kas paredz pagastu nodaļu apvienošanu un reizē apvienību pārvalžu vadītāju vietnieku amatvietu izveidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šiem jautājumiem sprieda Bauskas novada finanšu komitejā 21. septembrī, galvenokārt gan skarot jautājumus par pārvalžu vadītāju vietnieku amatiem – par to lietderīgumu un nepieciešamību apvienību pārvaldes sistēmā. Bauskas un Vecumnieku apvienības pārvalžu vadītājas sūdzas par lielu un neadekvātu darba slodzi, tāpēc nepieciešami vietnieki.

Vispirms skatīja grozījumus Bauskas novada pašvaldības iestādes «Bauskas apvienības pārvalde» nolikumā, par kuriem ziņoja Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska. Viņa norādīja, ka plānots ir vadītājas vietnieka amats, kam gan nebūšot būtiskas finansiālas ietekmes, jo kopumā darbinieku skaits samazināšoties.

«Katru darbu nevar uzskaitīt, bet darba lauks ir ļoti plašs. Sasaucas ar jautājumiem par pašvaldības policiju līdz pat blusām ēkā. Jautājumi ir no elementāriem līdz stratēģiski risināmiem. Katru dienu un visu laiku. Tie nav epizodiski gadījumi, tā ir darba ikdiena, tie ir nemitīgi skatāmi jautājumi,» norādīja L. Vasiļauska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika norādīja, ka nepieciešams vietnieks: «Ja pagasta nodaļas vadītājs iet atvaļinājumā, tad viņu aizvieto apvienības vadītājs. Slodze ir liela. Pēc stāšanās amatā vēl ne reizi neesmu beigusi laicīgi darbu, visu laiku ir virsstundas,» pauda D. Šileika. Viņa norādīja, ka citas amatu vietas neveidos. Vietniekam būs jāstrādā ar būvniecības informācijas sistēmu, kas pats par sevi esot liela slodze, un pienākumos būšot ceļu jautājumi.

Ideju atbalstīja Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs, norādot, ka apvienību vadītājiem ir liela slodze un šāda vīzija esot attiecināma uz visām apvienību pārvaldēm, stiprinot kapacitāti.

«Tad apvienojam pagastu nodaļas?» vaicāja deputāts Guntis Kalniņš. «Jā, apvienojam nodaļas, lai būtu mazākas tāmes, vienkāršāk strādāt, mazāka birokrātija, lielāka rīcības brīvība,» pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Reizē viņš norādīja, ka, samazinoties pagastu nodaļu vadītāju skaitam, pagastus būs grūtāk pārvaldīt un tāpēc nepieciešams veidot vietnieka amatu, kas arī atvaļinājuma laikā varētu aizvietot pagastu nodaļu vadītājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pirmos jautājumus iedzīvotāji tāpat uzdod pagasta nodaļai, nevis komunālo pakalpojumu sniedzējam. Aicinu atbalstīt lēmumprojektu, jo citu priekšlikumu arī nav,» tā A. Okmanis. Ar šādu paziņojumu gan bija neapmierināts G. Kalniņš: «Mēs šeit neesam plikai balsošanai, ja pat nevaram izteikties par pārvaldes struktūru. Nodaļu apvienošana ir pietiekami svarīgs jautājums.» Bažas par to, cik veiksmīgi izdosies vadīt apvienotos pagastus, bija arī deputātam Mārtiņam Mediņam.

Pret šādu apvienības pārvaldes vadītāja vietnieka amata ieviešanu bija deputāts Voldemārs Čačs. «Apvienībām tagad būs mazāk funkciju. Nesaprotu, kāpēc pagastu vadībai tik bieži kaut kas ir jāprasa apvienības vadībai? Kāpēc viņi ar to netiek galā?» vaicāja deputāts.

«Strādājot ikdienā un uzturot kontaktu ar apvienību pārvalžu vadītājiem, secinu, ka viņu darba ritms diemžēl regulāri pārsniedz noteikto darba stundu ritmu.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Varam pieņemt, ka tā ir dzīves norma, bet ikdienā strādāju vēlās stundas līdz astoņiem vakarā un zinu, ka apvienību pārvalžu vadītāji arī strādā vakaros pēc sanāksmju un darba grupu apmeklējumiem un savus pienākumus veic vēlās stundās, un tāpēc neuzskatu, ka šī situācija ir adekvāta. Lai izvairītos no darbinieku izdegšanas, svarīgi tomēr viņus atbalstīt,» pauda I. Romānovs.

Viņam piekrita arī deputāts M. Mediņš, kurš gan interesējās, kā vietniekus pieņems darbā. «Jāveic esošā personāla izvērtējums. Vai tas būs iekšējais konkurss, vai, ja nav savu rezervju, raudzīsimies uz ārēju konkursu. Veiksim atbilstīgas procedūras, lai izraudzītos piemērotākās kandidatūras šādu pienākumu veikšanai,» pauda I. Romānovs.

Deputāti ar balsu vairākumu lēmumprojektus apstiprināja un virzīja uz domes sēdi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (32)

 1. Varbūt nevajadzētu tādu birokrātiju izveidot, ka katra blusu vieta jāsaskaņo ar apvienības pārvaldnieku!Pietiktu saskaņot ar pagastu pārvaldnieku. Tas pats attiecas uz katru mazāko iesniegumu un pirkumu. Ja jau pagastu pārvaldniekam apstiprināts budžets, tad vajadzētu ļaut strādāt un katru sīkumu neprasīt saskaņot ar Bauskas apvienības pārvaldnieci?

  50
 2. Labrīt! Ko tad tās dāmas skrēja un dikti, dikti rāvās uz tiem amatiem, ja jau ir tik nepanesami grūti? Vai tad iepriekš nesaparata un neizprata šo “ārprātīgi”smago darbu, izlasot darba aprakstu un veicamos pienākumus? Tad jau bija jāsaprot, ko var un ko -nē. Nevajag visu pārlieku un bezjēgā kontrolēt, bet iemācīties uzticēties darbiniekiem, kuri darbu veic atbildīgi un ir zinoši savā jomā. Un vēl- vai tiešām vietnieku esamība ko atrisinās? Būs vēl viens lieks ierēdnis jau tā nesaprotamajā Bauskas apvienības pārvaldes sistēmā darbībā. Speciālists pie speciālista, bet atbildību neuzņemas neviens un profesionālu zināšanu trūkums ir gan redzams, gan jūtams. Kurp mēs ejam? Deputāti, apdomājaties, pirms lemjat par jaunu amata vienību izveidi.

  74
 3. Vai tiešām,mums nodokļu maksātājiem jāuztur tas viss????Cik atceros,tad no apvienošanām ,bij solīts ieguvums un tiks ietaupīts uz algām,jo pārvalde,būšot pārskatāma ar mazāki izdevumi.Šobrīt tiek tik ražotas darba vietas ,jo redz darba daudz un netiekam galā!Tas izklausas ,ka sen laikam nav bijušas pārbaudes,vai tas ,kas notiek ir likumīgi!

  70
 4. Visu kaut ko jau var izfantazēt, bet kopējais vienādojums ir vienkāršs – pēc reformas nepieauga ne teritorijas apjoms, ne ceļu garums, ne iedzīvotāju skaits, ne pašvaldības iestāžu skaits – tātad arī nepieauga darbu apjoms. Bet darbinieku skaits pieauga un tagad izrādās vajag vēl darbiniekus? Patiesībā visam ir jānotiek pretēji – nevis tagad lemt par jaunu vietnieku radīšanu, bet gan nospraust mērķi – samazināt darbinieku skaitu pārvaldē par teiksim 25% un iet cauri visiem darbiniekiem visos līmeņos un likvidēt nevajadzīgās funkcijas, dīkstāves un vēl visu ko citu. Lēmums vēl palielināt štata vietas ir neefektīvas pārvaldes paraugdemostrējums. Visa šī lipināšana man atgādina kolhozu, kur labā roka nezin ko dara kreisā, pie šķūnīša piebūvē būdiņu un tad vēl pie būdiņas piekarina būrīti. Esošā situācija nav adekvāta un par to pat nav jādebatē, jo tas ir fakts. Pārvaldi NEDRĪKST palielināt nekādos apstākļos, jo pārvaldes funkciju skaitam ir ilgtermiņā jāmazinās un jāmazinās.

  64
 5. Privātajā sektorā, ja netiek galā ar pienākumiem, atkāpjas no amata un piemeklē vieglāku darbu. Policijā arī tā dara. Tikai pašvaldībā par to pašu algu grib mazāk darba stundu un vēl nodokļu maksātāju algotu palīgu.
  Kundzes esiet atbildīgas! Izvērtējiet kritiski savas spējas un atbilstību amatiem! Iespējams, vīrietis ar pienākumu apjomu tiktu galā veiksmīgāk. Tas taču nav pieklājīgi – “sēdēt tautai uz kakla”!

  54
  1
 6. Sistēma ir uzbūvēta tā, ka lielie priekšnieki un tie, kas sevi par tādiem ir iedomājušies, tikai rīko sapulcītes un sanāksmītes, un puspiecos jau viņu pēdas ir izgaisušas tālē zilajā, bet citiem, kuriem dienām jāatsēž visās tajās tukšajās muldēšanās, tikai tad darba diena sākas (pienākumi kaut kā jāizpilda). Nekādu štatu palielināšanu! Mācieties vienreiz strādāt, dīkdieņu bars!

  48
 7. Jā! Nu diemžēl tāda sistēma ir izveidojusies mūsu valstī un pašvaldībās. Jo tālāk brienam mežā, jo vairāk koku. Amats amata galā. Cik ir bijušas darīšanas Bauskas domē, tad nomāc darbinieku attieksme, neieinteresētiba, vienaldzība un nekompetence. Rodas sajūta, ka darbinieki ir atnākuši uz darbu kafiju padzert un izklačoties. Žēl. Visa lielā reforma ir izgāzusies ar lielu blīkšķi.

  41
 8. oi, oi, kas tā par dzimumu diskrimināciju? Drīzāk, cik redzu ikdienā, tieši sievietes darbu izdara vairāk un kvalitatīvāk.

  9
  6
 9. Man īstenībā vienalga, kas to darbu dara. Galvenais, ka izdara. Ja kundzēm par grūtu, tad objektīvi jāizsver, vai spēj turpināt iesākto. Galu galā, jaunāki un veselāki nekļūstam! Vai tad viņas kāds ar varu tur amatu “krēslos”?
  Ja darbu nevar paveikt, tad algu nevar saņemt. Taču naudu grib tik pat daudz, bet par mazāku apjomu! Nesaderība! Alkatība? Viņas vienkārši ir sevi izsmēlušas. Lai iet atpūsties, mazākos amatos!

  28
 10. Cienījamā novada Dome, pastāv tāda lieta, kā darbinieku rotācija. Diemžēl neesat vērsti uz nodokļu naudas taupīšanu, bet arvien jaunu štatu radīšanu. Tā varēja darīt padomju laikā, nevis tirgus ekonomikā. Tajā “izdegušus” darbiniekus nomaina ar jauniem. Skaudri, bet konkurētspējīgi.

  28
 11. Visiem komentētājiem, kam šķiet, ka kaut kas nav pareizi iesaku pieteikties izsludinātā konkursā pašvaldībā uz kādu vakanci. Parādiet klasi un tad runājiet!

  10
  27
 12. Sataisa mēslus ar savām reformām,un tagad netiek galā. Domāju tas ir tikai sākums tam bardakam kāds mūs sagaida.

  23
 13. Kad beigsies konkurss uz metodiķa vietu med.ped. komisijām
  Cerams,ka gudrs cilvēks būs?
  Metodiķis ir metodiķis,pakļauts IN#bet konsultants vadībai.Cerams gudrs.

 14. Iecavas vidusskolas direktors ir jauns un ar tādu algu nevar iztikt . Bez tam lielais darba apjoms un stress dara savu. Skola ļoti liela, kolektīvs kupls utt. Tāpēc, pirms lemjat par vadītajiem ,apdomājiet par atbalstu viņiem

  12
 15. Kārlis bija super!Labs direktors!Ak kungs,kas notiek!
  Un IN nekompetentas un viss!
  Cik bija darīšana ,pašam viss jāmeklē !
  Atbalsta nav.
  Diez ko ta paņems par metodiķi?
  Nu presēsim riktīgi,lai veic savu darbu.

  10
 16. Jūs darāt labu un vajadzīgu darbu, taču būtu lieliski, ja jūs varētu vēl mazliet sapūlēties – sagatavot materiālu par to, kā pēdējo gadu laikā mainījies pašvaldības budžets un cik no tā “apēd” tieši administrācija. Viegli to noskaidrot nebūs, jo šādi dati tiek viltīgi slēpti un iešifrēti tā, lai vienu gadu ar citu būtu gandrīz neiespējami salīdzināt. Un te nav runa tikai par amatu algām, bet visu to pavadošo izmaksu lavīnu, kas seko šādai štatu audzēšanai – telpas, to remonti, mēbeles, telefoni, datortehnika, datorprogrammas, darbavietu komunālie maksājumi, transportlīdzekļi, to ekspluatācija u.t.t., u.t.jpr. Nav brīnums, ka ar katru gadu mazāk naudas paliek visam pārējam, jo kā mīkla bļodā rūgst un pāri malām veļas šī ar pārvaldību tieši un netieši saistīto izmaksu masa.

  26
 17. Pa trīnīti netto esmu gatavs uzņemties slodzi par BISu….apsolu vismaz vienreiz dienā ieiet ( tik čaklu pašvaldības darbinieku vēl neesmu redzējis).
  Pielikumā instagram profils

  2
  1
 18. Šileikas kundze, Jums ir straujš dzīvesveids: augsts amats, līdzjušana atvases sporta gaitām nedēļas nogalēs, ārzemju ceļojumi. Cik tad ilgi cilvēks tādā ritmā paskries? Pašlaik gribat, lai nodokļu maksātāji pabalsta Jūsu izvēles? Nedēļas nogalēs jāatpūšas, tad varēs “pavilkt” slodzi, bet Jūs skrienat uz visām pusēm. Tā kā, nekaunīgi no Jūsu puses sūdzēties.

  17
  4
 19. Sociālismā bija mode ” piemest cilvēkus” kādam nododamajam objektam ja plāns ” dega”. Parasti ” piemestie” cilvēki radīja bardaku, neprata konkrēto darbu, nebija nodrošināti ar instrumentiem un materiāliem un vēl centās piedzerties darba laikā. Otrs novērojums mūsdienās ir sekojošs. Pēc datoru ieviešanas ” cept” visādas atskaišu blankas un milzumu citu papīru (failu) no visādu vadītāju un pusvadītāju puses kļuva elementāri vienkārši un šie pusvadītāji zog savu darbinieku darba laiku ar lērumu nevajadzīgu atskaišu pieprasīšanu un ar lērumu īsziņu. Otrs darbinieku laika zaglis ir stulbas, nesagatavotas, haotiskas sapulces.Labākais paņēmiens kā atsist mīlestību uz sapulcēm ir sapulcē kaut ko pateikušam uzdot atrisināt vai ieviest viņa izteikto tēzi nedēļas laikā un atskaitīties nākošajā sapulcē, turklāt sapulces protokols jāraksta zibenīgi. Pēc runātāja mutes aizvēršanas pēc divām minūtēm viņa teiktajam ir jāparādās viņa datorā un ailē “atbildīgais” ir jau ierakstīts laimīgais(apzinīgais, stulbais, gudrais, pļāpīgais) runātājs. Mūsdienās ļoti daudzās darbavietās normāli strādāt var sākt tikai pēc pieciem, kad aizvācas haotiskie, visu kontrolējošie, pārāk lielu kumosu ierijušie utt. vadītāji un pusvadītāji ar savu” jau vakar vajadzēja” un vienkārši klačenes.

  12
 20. Būtu interesanti uzzināt, kā darbu organizē pārvaldnieki- puiši. Viņi nesūdzas. Tad jāieliek pārvaldēs par vadītājiem vīrieši un nešķērdēsim nodokļu maksātāju grūti sūri sapelnīto.
  Vajadzēja jau saprast, ko izvēlas: karjeru vai pavardu.

  8
  1
 21. Vasiļauskai savukārt vairāk interesē Sofi Cafe Bauskā darbiniekus meklēt,ēdienkarti reklamēt.. laikā,kad tā pārstrādājusies domes darbā ..kāds var paskaidrot,kāpēc šai pārgurušajai personai tāda interese par jauno ēdināšanas uzņēmumu?

  10
  1
 22. Puisis-pārvaldnieks no Iecavas nogura pirmais un vietnieks viņam ir jau vairākus gadus.Sietiņam no Rundāles,kurā ir 1000 iedzīvotāju, iecelt vietnieku būtu vienkārši smieklīgi.

 23. Apvienība, savienība, apakšvienība, tur ir ļaunuma sakne. Pārmērīgs priekšnieku daudzums, izvairīšanās no atbildības visus sīkumus saskaņojot un pārskaņojot, neizglītotība un pieredzes trūkums darbos kurus cenšas vadīt vai veikt. Pat gliemeži smejas….Pa vidu vēl jāieshēmo un jādomā par korupciju…

 24. savāda tā demokrātija izveidojusies un ne tikai mūsu valstī, kad liels daudzums ierēdņu un citu speciālistu kontrolē un vada ik katru iedzīvotāju soli, vismaz sakās vadām un kontrolējam, jo citādi, varbūt, vismaz Bauskas novadā to vadītāju un speciālistu kvantumu vajadzētu ietilpināt jau pasen uzceltajā rātsnamā vai “pelēkās mājas” divos stāvos, kā tas bija senos laikos un ne tik senos, pirms nieka 30+ gadiem. Jā, tolaik nebija demokrātijas mūsu izpratnē, kas daļai valsts iedzīvotāju jau ir pārvērtusies par komunismu, kur viņiem pienākas pēc vajadzības, bet jāstrādā pēc spējām. Tik tās spējas bieži vien orientētas vienā virzienā, cerams saprotiet kādā?

 25. Ja jau Iecavas pārvaldnieks jau vairākus gadus strādā ar vietnieku, kāpēc novada vadība nelīdzsvaro slodzes?

 26. Ja godīgi, tad Iecavas puisis-pārvaldnieks neizskatās pēc tāda, kurš pārpūlās. Drīzāk- “izmanīga” darbinieka.

 27. Ar ko atšķiras profesionālis no amatiera? Paskaties uz jebkuru profesionāli.Profesionālis darbu veic ātri, kvalitatīvi, bez piepūles, bez kļūdām.Pieņemiet darbā profesionāļus! Un atlaidiet amatierus.

  4
  1
 28. Urbāņu piemērs ar laikam līgumā ierakstīto “ja pateiks kas jādara” ir spilgts piemērs nolīdzēju neprofesionalitātei vai prastai korupcijai. Abos gadījumos vainīgie jāatlaiž un “jāsūta uz Ķīnu” korupcijas gadījumā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.